bugün

entry'ler (99)

yakın doğu üniversitesi

burda okuyan dostikelerimden hakkında birkaç sorum olan üniversite.

birileri varsa yazabilir mi?

müslüman adam küfür eder mi

musluman adam once baska yerlerine sahip ciksin sonra sira agzina gelir. kaldi ki bunun muslumanlikla alakasi yok.

boşlukta hissetmek

Günümüz hastalığı olsa gerek, her dört kişiden birinin ağzında bu 'boşlukta hissediyorum' cümlesi.

donald trump

9gag sayfasında dolaşan ama ingilizcesi yetmeyenlerin komedyen sandığını adamdır.

basılı kitap okuyanlara geri kafalı denmesi

"kağıt parçasına para mı verilir yeea" diyenle aynı kişidir. Kitap okumayı herkes sevmek zorunda değil tabii ki fakat kitap okumayı seven birinin sanal ortamda okumayı tercih edecegini sanmıyorum.

yakışıklı olduğu halde sevgilisi olmayan erkek

biraz sohbet ettikten sonra neden sevgilisi olmadığı anlaşılan erkektir.

ezan okunurken müziği kapamayan insan

bence yapılması gereken eylemdir. müslüman mıyım? yuo. ama saygı diye bir şey olduğundan dolayı diğer insanların dini görüşlerine saygı duyup(onlar her ne kadar duymasa da) şarkıyı kapatıyorum, gereksiz protestolara 'ne kapatıcam lan' gibisine şeylere hiç gerek yok.

şiirlerden akılda kalan dizeler

bazen çok derinken bazen bir anlam ifade etmese de akılda kalan dizelerdir.
benimki:
quoth the raven "nevermore".

koray avcı denince akla gelenler

Söylediği bir şiirin sözlerinden dolayı makara konusu olan eleman. Kendisini sevmem,dinlemem fakat dinleyene de bir şey demem sonuçta onun zaman kaybı.

ıssız adada yanınıza alınacak üç şey

bir kişi yeterlidir. (bkz: bear grylls)

en yakındaki kitabın yazarı

genç werther'ın acıları-goethe.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Ólafur Arnalds-Romance.

aşk insana neler yaptırır

neler yaptırır? diye insana sordurur. (bkz: dağ deldirir) Aşk için her şey yapılır düşüncesini kesinlikle kabullenemiyorum, insanın kendi benliğine yakıştıramayacağı şeyleri 'aşığım ya naaapim' bahanesi altında sergilemesi gerçekten gereksiz bir eylem. Her şey dozunda güzel sözlük.

insanlara duygusal acı çektirme yolları

acıların en dehşet verenidir. (bkz: annenin ekmek almayınca tamam ben giderim demesi)

istersen mesaj atabilirsin

devamı ben hep yanındayım diye devam eden cümledir. fakat daha sonra iki kişi arasında bir konuşma bile söz konusu olmayacaktır.

cevapsız çağrı

eğer o çağrı annedense zamana göre yüreği hoplatan çağrıdır. Telefon sahibi kişiyi büyük bir azar bekliyordur.

yazarların içini acıtan şeyler

aslında o kadar çok şey var ki içimizi acıtan, yaz yaz bitmez. Yolda gördüğüm sırtında sepetle dolanıp yine de dilenmeyen yaşlı adamlar. O tatlı yüzünü kullanıp dilenmeyi seçebilecekken yine de dilenmeyip simit satan, mendil satan çocuklar.Ve en kötüsü de bu insanlara pislik gözüyle bakan beş para etmez insanoğlu. Genelleme yapmak istemiyorum ama çoğu insanımız böyle. Kimse kimseden üstün değil amınakoydumun dünyasında, anlayın.

sözlük yazarlarının dinlediği müzik tarzı

genellikle doom metal ve black metal. bir de dark jazz-doom jazz da olabilmekte.

ölmemesi gerekirdi denilen dizi karakterleri

sons of anarchy-opie.

koklayarak öpen erkek

bu hareketi yapan erkek seviyordu diyorduk taa ki bu yeni ibineler 'kızlar koklayarak öpen erkek seviyordur diyorlar lan. biz de yapalım belki verir heheh' demeye başladığından beri bu hareket çürütülmüştür, harcanmıştır.