bugün

entry'ler (46)

kasık mantarı

Kaşık mantısı olarak okuduğum şey.

kahvaltı alternatifleri

Çay sigara lan tabi ki.

sağ salim

Ya bu film berbat? Yani izlediğim en kötü filmler arasında üst sıralarda. Espriler 5 yaş grubuna hitap ediyor ama cidden. Ya bu film çok kötü ya daha fazla konusamiyorum

ezginin günlüğü

Dünyanın en güzel grubudur. Denizdir, gökyüzüdür, bir demlik caydır. Huzurdur, aşktır, istanbuldur.

sevdiğini söylemeyen sevgili

Demimiyi tercih ediyordur. Bırakın demisin.

şerbetli tatlı vs sütlü tatlı

Sütlü tatlı her türlü.

öğrenilmesi en kolay diller

Ingilizce tabi ki..

öğrenilmesi zor diller

Türkçe ve fransızca kesinlikle.

orphan black

Başroldeki kız özgü namala çok benziyor bi ben mi farkettim ya. Suratı aynı nerdeyse burnu az daha büyük gözler dudaklar falan aynı

sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insan

Gayet normal bir durumun içinde olan insandır. insanı sadece sevgili mi mutlu eder?

üç oğul

Az evvel kanal7 de izlediğim film. Yarısına falan denk geldim sanırım ve yakaladığım kadariyla olay şu: köylü bir adamın şehirde okumaya giden bir çocuğu babasından devamlı para koparmaya çalışıyor. Ve her zaman okulda tahtayi kırdım, kütüphaneyi yaktım gibi yalanlar söylüyor. Ve son bomba çocuk babasına okulun penasini kırdım okul pena parasını istiyor gibi bir mektup yolluyor çocuk. Adam günlerce pena ne diye düşünüyor, köylülerle kafa kafaya verip buluyor: pena çok büyük birşey olmalı! Ve tarlasını satarak çocuğa parayı getiriyor falan.. sonu çok surprizli ama izleyin görün. Yalnız pena ne ya. Yani nerden aklına geldi senaristin. Penayı kırmak falan ne ya

kızları aşağılamayı marifet sanan erkekler

içten içe sikecek am bulamamanin acısıyla işte. yazık. .

boğma rakı

Bugün antakyadan babamın arkadaşının el yapımı bi şişe şarap büyük bi j&b ve bi de rus sarabiyla yolladığı rakı. Henüz acmadik ama oldukça merak ediyorum tadını.

en zeki burç

Kurnazlik falan olaylarında akrep. Yaratıcılık, duygusal zeka, çabuk kavrama falan olarak terazi

evde kimse yokken yapılan görgüsüzlükler

Lan aynı takılıyorum ben. Anormalim galiba. Değişen hiçbişey olmuyo hatta Türk kahvesi yapıp güzel bi sunumla içiyorum bulasiklarimi direk makineye atıyorum falan.

mahvolduk

Yalnız yazar. Yani öyle böyle değil acayip yalnız ha bi de şey 187, uzun boy, geniş omuz, bateri falan. Yani çok acayip bir şey böyle bateri çalıyor lan dusunsenize..

yaşamak

Herhalde şöyle bir şey: o yanında oturuyor. Söylemek istediğin binlerce şey var dokunmak istiyorsun ancak kiyamiyorsun. Sonra yavaşça eline dokunuyorsun. 'Bakayım avucunda kaç çizgi var' diyorsun. Elini tutarken bir an başını kaldırıp göğe bakıyorsun. Elleri avucumda ve üstümde gökyüzü, ben yasiyorum diyorsun. Sanirim bu oluyor yaşamak.

tek kelimeyle şehirleri anlatmak

Tokat: aşk
ankara: eski
istanbul: merak

istanbul istanbul olalı

Ah istanbul istanbul olalı, hiç görmedi böyle keder. geberiyorum aşkımdan, kalmadı bende gururdan eser..
Tanım: sevdiğim erkeğin bana gün boyu ara ara o tatlı fas aksaniyla söylediği şarkı.

aşk

8 Mayıs çok sıradan bi gündü ders bitti arkadaşla yemek yedik. Arkadaşım hani bi çocuk vardı faslı tomerde türkçe dersi alan o da buralardaymis buluşalım mı onunla. isim yok nasılsa olur dedim. Yarım saat sonra ilk kez gördüm onu selam dedi. Benim kalbime aşk düştü ne güzel kirpikleri vardı. Ne kadar tatlı konuşuyordu turkceyi. Bu adam benim kalbime binlerce kilometre uzaktan mı gelmişti. devamı aşk ve terkedilme oldu işte klasik. Şimdi durup dururken yarın buluşalım diyor ve ben delicesine korkuyorum içimde tekrar açılacak boşluktan. Oysa daha birkaç saat önce onu son bir kez boynuna sarilsam diyordum. Çok korkuyorum. Bunu niye anlattım bilmiyorum. Yarın onu son kez görmek için gideceğim.
Tanım: kağıt kesigi gibi birşey. keserken değil de sonradan hep sizlayip duruyor.