bugün

entry'ler (181)

donna donna

içinize öküz oturduysa yardımcı olabilen bir şarkı.

yazarların bir kerede en çok yiyebildikleri şey

(bkz: elma çağlası)

cennette yapılmak istenen şeyler

cennet yedi katlıymış. orada bile ayrım varsa listemin başına eşitlikçi bir devrim koyardım.

ilkokulda sınıf başkanı olmak

bilinç altımda zorunluluk sıfatıyla beraberce kalmış durum.

olmak istememe rağmen her sene öğretmenlerim tarafından adaylığa zorlanırdım ve seçimi kazanırdım.

sek kahve

yurtta kala kala içmeye alıştığım içecektir. ne şeker bulabilirdik ne süt ne de süt tozu. ama nedense kahve hep vardı.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

pink floyd - hey you.

sözlük yazarlarından aforizmalar

ölmek değil de bu hayatta, yaşayamamak kötü.

elektro gitar alacaklara tavsiyeler

ucuz olsun da sudan olsun demeyin derim. bütçeniz düşük de olsa ikinci el alarak nispeten kaliteli bir elektro gitara sahip olabilirsiniz. kalitesiyle hem içinize siner, çalmaktan soğumazsınız hem de eğer orta kalitenin üzerinde bir gitar aldıysanız fiyatını düşürüp zarar ettirmez.

not: mesela sıfırı yaklaşık 1200tl olan ibanez gr350mz yi 600 tl ye aldım, çok da memnunum.

comfortably numb solosu

orgazm eder... söyleyecek çok da bir şey yok.

protesto ederken yabancı güçlerin kucağına düşmek

(bkz: palavra)

hehe... yazık...

türkiye ekonomisi

bir öğrenci evi düşünün. evde yaşayan öğrencinin yeterli bir gelir kaynağı yok fakat bolca eşyası var ve geçinebilmek için düzenli olarak eşyalarını satıyor. eline geçen sıcak parayla da arkadaşlarına bir şeyler ısmarlayıp kendini iyi halliymiş gibi gösteriyor. arkadaşlarının bazıları evin artık bomboş kalmış odalarını göremezken bazı kör olmayan arkadaşları satılacak bir şey kalmadığını, arkadaşının aslında zor durumda olduğunu üzüntüyle fark ediyor. bu durumu arkadaş ahalisine açıklarken evci arkadaş sorun yok ben kira borcumu bitirdim diyor. kör arkadaşlar hemen aşağıdaki köfteciye olan kocaman borçtan habersiz gülümsemeye devam ediyor...

ehliyet ücretini 101 tl den 15 tl ye çekmek

"hükümetimiz en azından insaflı bir hırsız ki kurşun geçirmez ehliyet için ödenecek olan 101 lirayı 15 liraya düşürdü." gibi tepkiler bekleyerek 15 lirayı meşrulaştırma planının son halkasıdır.

joan baez

insana insan olduğunu hatırlatır.

ebu yezid

utanıyorum böyle bir adamdan, böylesine at gözlükleriyle haşır neşir birisinin adına entry girmekten. keşke insanlarımızın özgür iradeleri olsaydı ya da az da olsa düşünebilen bir organizma olduklarının farkına varabilselerdi de buraya "52." entryi girmiyor olsaydım. fakat elden ne gelir ki; halkın aklını durulamak için kirlilerle uğraşmak gerek, medeni insanın gayesi halkla ilişkilidir ne de olsa, gülüp geçemiyorsun. ben de gülüp geçmedim ve naçizane birkaç dize yazdım:

bir adam tanıyorum; gözleri kapalı,
insan olmasının nedeni meçhul bu adam;
ezelde ve ebediyette,
insan türüne bir hakarettir bence.
ve de körlükten evrimsel süreç içinde
kafasının arkasından bir göz çıkmış olmalı.

sözlük yazarlarının favori aktörleri

(bkz: kemal sunal)
(bkz: nicolas cage)

alavara

dağınık ve bakımsız görünümüyle ferahlık verir insana, rahatlatır.

ruslar ın ayakta alkışladığı türk kadını

bizle beraber ruslar türk anamıza hayran kalmıştır. ancak tüm insanlık için hayranlık vericidir bu davranışı.

zorunlu din eğitimi

"dünya on beş yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa işte o zaman ona umut bağlanabilir."

Arthur Schopenhauer

islam dinini zorla sevdirmeye çalışan insanlar

aynı insanlar öfkelerini kusarak hoşgörülü olduklarını da söylerler.

adamı kusturan amerikan filmi klişeleri

seni becermemi istemiyorsan defol git adamım!