entry'ler (58)

sözlük yazarları şu an ne yapıyor

Kalacağımı bildiğim halde yarınki sınava hazırlanmaya çalışıyorum.

çok zengin olsanız ne yapardınız

Dünyayı gezerim, gezilip görülecek, öğrenilecek bir ton kültür var, yerinde saymak olmaz.

üstteki yazarın kalitesi

Daha önce hiç görmedim ama kaliteli entryleri varmış baktım şimdi.

çocuk sevmemek

Sevmiyorum abi, çocuk sevmiyorum, akıllı uslu çocuğu herkes sever, ben de severim, ama afedersiniz ama beyinsiz veletlere katlanamıyorum, ulan bu çocukların bana garezi mi var? Ben dövmüyorum diye mi bu ukalalık bu saygısızlık? Bak mesela, gelip benle sanki onun yaşıtıymışım gibi konuşan çocuktan gıcık kaparım ben, ulan 5 yaşındasın 5, ben 20 yaşındayım, beyinsiz de olsa insan bir der "bu bizimle aynı değil, benim yaşıt değil" diye.

Ulan ben bunların yaşındayken 20 yaşındaki adamın gözünün içine bakmaya korkardım bunlar gelip vuruyor, küfür ediyor, sen tepki verdikçe mutlu oluyorlar, bunların kulagından tutup anne babasına götüreceksin, bu olmamış tekrar deneyin diyeceksin ve atacaksın önlerine, ulan ben kendi başıma sessiz sakin kumda oynuyordum, ne bileyim arkadaşlarla saklambaç falan oynuyorduk, ha illa telefonla mı oynayacaksın? Siktir git bir köşeye benden uzakta oyna, beni rahatsız etme ne bok yersen ye.

Bak yine gerildim.

siklememek

Sikimden aşağı kasımpaşa demenin az daha medeni versiyonudur.

fahişelerin ekonomik krizden hiç etkilenmemesi

Burayı bilmiyorum ama kolombiya da işler galiba karışık zamanında eskortla artık parayla değil altınla anlaşıldığını duydum bir yerde.

Sektör bitmiş hacı.

(bkz: ulan bu da mı zamlandı)

kadınlar yakışıklılığa değil zekaya bakıyor

Bu yalanı yiyen var mı ciddi ciddi? Madem zekaya bakıyorlar neden görmedim bir tane Stephen Hawking seven kadın? Madem asıl olay zeka, hazır cevaplık vesaire neden bu adamın fotoğrafını duvara asan kadınlar yok? Neden bir Aziz Sancar seven yok? Demek ki neymiş? Bu yalanmış, herkes sidik yarışında, ve eğer yanındaki insanın havasını atamıyorsa kimse kimseyi yanında bulundurmaz, zeka falan diyip hanım hanımcık durmaya çalışmayın.

zam yerine kullanılabilecek alternatif kelimeler

Şöyle siktim, böyle soktum.

Elektriğe gelen %50 zam vatandaşı fena sikti, diğer yandan gıda fiyatlarına gelen zamlarsa vatandaşa öyle böyle sokmadı.

1 65 boyundaki erkek

insanların yukarıyı iyi ile bağdaştırması sonucunda bu arkadaşlar çok sıkıntı çeker, bak mesela çok güzel bir cevap verebilirler.

Elmas gökten değil yerin dibinden çıkar.

Falan tarzı bir şey diyebilirler, olmadı cep herkülü gibi takılabilirler, mesela sen gördünmü naim süleymanoğluyla dalga geçen birini?

yolda giderken köpek sürüsü tarafından kovalanmak

Adana sıcağında nereye kovalıyor? Ha kovaladı da ne oldu? Kanala atladık, bok yoluna gidiyorduk az daha.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Hedefine emin adımlarla giden bir kardeşimiz.

tırnak saç yüzük küpe biriktirmek

Evet memur bey, katil burada, götürün lütfen.

Abi yüzük, küpe falan hadi neyse de, tırnak ve saç nedir ya? Midem kalktı.

türklerin giderek azınlık olması

Nüfusları büyük şehir nüfuslarını geçti, gelin anam gelin, sınır sınır değil kerhane kapısı sanki.

her konuda fikri olan dangalak insanlar

Hiçbir şey bilmeyen angutlardır genelde, ilber ortaylı mısınız mübarek her konuda fikir beyan ediyorsunuz? Ulan hadi o adam ömrünü öğrenmeye adamış, bir şeyler biliyorda konuşuyor, ya bunlar?

1 85 lik tıfılların kendilerini uzun sanması

Bundan daha uzunu yallah Jotunheima.
(bkz: Jotunheim)

yoga islama aykırı diyen zihniyyet

Ne alaka lan? Aynı mantıktan gidersek Hinduizm ve Budizmde tespihte var o zaman o da uygun değil, ne amaçla yaptığına bağlı bence, insanlar bunu sadece bir rahatlama aktivitesi olarak kullanıyor, nirvanaya ulaşmak için falan değil.

mahmut hoca

"Ben tüccar değilim, eğitimciyim!" diyerek, öğretmenin üniversiteden mezun olup para alarak değil, gelecek nesile doğruyu ve yanlışı öğreterek, onları eğiterek onları bilgili birer birey, vatan için hayırlı bir insan haline getirerek olunuduğunu gösteren, disiplinli ama adil ve merhametli duruşuyla, Atatürk'ten sonra ikinci baş öğretmen diye tanımlanabilecek bir karakter, tüm Türkiye'nin babacan ve adil öğretmeni.

manzarayı kapattığı için mahkemeye verilen cami

Başka derdiniz mi yok dediğim olay, müslüman olana da, olmayana da bir şey demiyorum onlar zaten çok ayrı yerlere taşıyor bu konuyu, da arkadaş sırf manzaranı kapatıyor diye bir bina dava mı edilir? iyi manzaralı yerden alsaydın o zaman evi, sen yerleştikten sonra yapılsa bile arsa sana ait değil ki ister cami yaparlar ister pavyon, ya bir düşünsene imama müftüye işte her kimeyse, bir gün gelip diyorlar hocam camiyi dava etmişler, adam soruyor neden? Hocam manzarayı kapatıyormuş.... Şimdi bunu yapanlar memleketin kendini "aydın" diye tanımlayanlarından, tabi dediğimden de bir şey anlamadılar, diyorum ki kendinizi entelektüel ve zeki biri sanmayın, değilsiniz.

kadınların zeka yerine dış görünüşü tercih etmesi

Yine buram buram cinsiyet ayrımcılığı kokuyor buralar, bu nedir ya? "Kadınların dış görünüşe önem vermelerinin sebebi erkeklerdir." Burada Türk annelerinin belki on yıllardır kullandığı bir söz durumu çok güzel özetliyor aslında "O camdan atlasa sende mi atlayacaksın?" Yani diyorum ki, arz talep meselesi diyenler, sen kedini sayılı üretilmiş koleksiyon parçası yerine her gün toplumun huzuruna sunulan sıradan bir şey olarak görüyorsan burada erkeklerin değil, bunu norm olarak kabul edip buna karşı herhangi bir şey yapmayan senin suçun var.

dış görünüş her şey midir

ilk izlenim çok önemli bir şeydir, ilk kez biriyle tanışıyorsanız karşıdaki sizin düşüncelerinizi okuyamayacağı ve tek bakışta sizinle ilgili detaylı bir portre çıkaramayacagı için, en belirgin olan özelliğiniz yani dış görünüşten yürür. Bu nedenle her şey değildir evet, ama ilk ve önemli bir adamdır