bugün

entry'ler (123)

abisinin tecavüzüne uğrayan aysun

yine içimiz kanadı, yine öfke dolduk. ben hayretler içinde durarak yaratıcıyı düşünüyorum. Nasıl oluyor da böyle bir dünyayı ters yüz edip aktarmıyor başımızdan? Eski " adam"lar, yeri gelir yolda yürüyen kızlara abilik edermiş. MiŞ... o döneme denk gelemedik. günden güne daha soysuzlaşıyoruz üstelik. utanıyorum ulan. utanıyorum!

yazarların en fazla sigara tükettiği zamanlar

beklerken, sinirlenince, sıkılınca, durulunca... her an çok tüketiliyormuş be.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

evet hümanistim diyorum. ezilen insanların haklarını bangır bangır savunuyorum. fakat, bu sabah annemle postaneye geldik ufacık bir iş için. tamı tamına bir saattir bekliyoruz ve şuanda önümüzde tam 93 kişi var. bu demek oluyor ki 1 saat, belki daha da fazla buradayız. böyle bir şey yok arkadaş ya! saygısız insanlar mı dersin, pis insanlar mı dersin... gördükçe, baktıkça banane ulan! deyip bencilce kaçmak istiyorum buralardan. insan yapısı işte...

gecenin sözü

yattın mı?
yorgun musun?

biraz kıpırdasan uyumadan önce -
bilemesen
nereye koyacağını ellerini,
biraz oynatsan bileklerini
düşünürken beni
uyuyamadan önce -
bilsen
nasıl özlediğimi ellerini
bileklerini.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

bırak ay gitsin, sen kal bu gece vay aman. umudumsun sen...

gecenin şarkısı

Sting - Shape Of My Heart.

leon

böyle bir filmi yeni seyredip, sözlükte aylar yıllar öncesinden başlık açılmış olacağını düşünüp başlık aradığım gerçeği... bunca zaman adını duyup da, eh öh diyerek seyretmeyi ahmak ahmak ertelediğim nefis bir filmdi. ne geç kalmışım diyorum. ha bir de, bitiş sahnesinde çok sevdiğim "shape of my heart" şarkısını da duyunca kafamı gökyüzüne kaldırıp bir zevk sigarası yakmak istedim. sigara hiç bu kadar aranmamıştı!!

yalnızlık

hayatın aslında esası ve esaslı olan tek sürekliliği. kimi için her şeyden bir vazgeçiş, kimi için yaratılmışlığın farkında olumu, kimi için acı, korku; benim gibiler için de aslında kapalı perdede kurtulmak istenilen bir şeymiş gibi görünen -bilmem, belki de öyle olan- ve sahnede öyle olmayan, iyi gelen; bol yazma malzemesi olan ve hayata çıkan maratonun içten beliren başlangıç çizgisi.

gece yarısı sigaranın bitmesi

Çok zor ve sinir bozucu olan olay. iki gün önce başıma geldi, üstelik tam da hoşlanılan adam'la hüzne dokunmuşken... neyse ki yurtta, yan odadaki kızlar da geç uyuyor. Allah razı olsun. Kimseler yaşamasın anam!

sipel pamuk

aynı köylü olduğumuzu öğrenmiştim 5 yaşımdayken. ne sesi iyi, ne biçimi. hoşlanmıyorum yapacak bi şey yok.

charles bukowski

"sevdiğin şeyi bul ve onun seni öldürmesine izin ver." sözüyle hayranlığımı çiftlemiş, üçlemiş hatta almış ve yürümüştür. nasıl sevilmez?..

düzenli olarak yaptığınız şeyler

düzenli olarak yapılan şeylerin başında evvela düzensizlik geliyor sözlük. çok bozulan düzenler içinde, düzen kurarak yaşamak adeta imkansız. kah yerdesin, kah gökte. sabaha kadar uyumayıp bir iki saatlik bir kestirme ile nasıl tutunmaya çalışır insan bir şeylere? bilmiyorum. kayıt dışı olan çoğu şeyin başında evvela kayıtsızlığı kayıt altına alıyor olmak lazım sanırım. her şey, nasıl da güzel birbirine ters.
masanın üzerinde duran birbirinden çok çok farklı iki ayrı sigara paketi gibi... o kadar mana dışı ve aslında o kadar mana dolu.
ne doldum ama. iyi ki varsın sözlük.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

yeşilin ortasında gelincik gibi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

finaller geliyor. ayın hemen hemen başında olmama rağmen paramın yüzde seksenini yedim. son dört dal sigaram var. hayat, öğrencilik çok zor. ha bir de kredi kartı borçları var tabi... ooof of.
öğrencilik neydi?..

pembe yanaklı kız

sinirlenince, üzülünce, bağırınca ya da herhangi bir durum, ortam değişikliğinde başıma gelen hatta başımdan hiç gitmeyen o durum. onunla yaşamayı öğrendim tabi...

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

Rakı, balık, aile sohbeti...
aah ah! aylardır evden uzak olunca nasıl özleniyor be!

ben bu yazıyı sana yazdım

ben senin arkadaşın değilim oğlum. olamam da. sen de bilincindesin bunun. her anında her anımı kucaklayıp sana gelmem bunun temel göstergesi değil de nedir? "ben de seni seviyorum ama zamana bırakmalıyız..." da nedir? bunu söyleyip başkalarıyla görüşmen peki? belanı mı arıyorsun be adam... oh be rahatladım sağ ol sözlük.

4 sene aradan sonra arayan eski sevgili

pişmanlık, pişmanlık ve yine pişmanlıktır. hatalıysan da pişmanlıktır, hatasızsan da. yaşanan yaşanmış, bitmiştir artık her şey...

2014 ösys sonuçları

An itibarı ile açıklanmamıştır goy goyundan bıkıp usandığım, sabırsızlıklar içinde beklediğim durum. Açıklayın da siz de kurtulun biz de kurtulalım be kardeşim!

sözlük yazarlarının yalnız olması

Tercihlerin en akla uygun olanı. Bazen sarılacak bir sevgili aranmıyor değil.. Ama yok ya, sahiden bu en iyisi.