bugün

ağzına ağzına vurup uzatılası insandır efendim bu.

ulan gevşek ben cep telefonun ekranını zor görüyorum güneşten. sıcaktan donum götüme yapışmış. öyle bir nem var zor nefes alıyorsun.

sen oturmuş karşıma gözünde güneş gözlüğü kitap okuma şekilleri. kimi kandırıyosun ?

günlük hayatta zaten sizin gibi yapmacık ibnelerden geçilmiyor şimdi de mi karşıma çıktın ulan.

sizin gibi ibnelere inat çok şahane balıklama atlayabildigim halde havuza koşup koşup bacaklarımı karnıma doğru cekip ellerimle bacaklarıma sarılıp bomblama öküz gibi atlayacağım. nerde maganda kıro var birlik olup devegüreşi yapcam lan havuzda.

maksat sizin gibi varoş ibneler orda karılara kızlara ( veya kızlar için konuşursak heriflere ) rol keserken içi gitsin.

biliyorum lan içten içe deve güreşi yapmak istediğinizi.

edit: eksilere bakacak olursak sözlükte de var lan bunlardan. ahahhaha
entel olduğunu zanneden şahsiyettir diyebiliriz.
ben entelim,sadece entelim diye bağıran insandır.
kadınların için abaza kovucu,erkekler içinse hatunçeker tavırdır.
aferin insandır. en doğrusunu yapıyor. samimi hareketlerini kendi tırt değer yargılarıyla değerlendirdiklerini bilmeyen güzel insan.
sırf hava için yapanlar vardır,onlar dayaklıktır.
ama ciddi ciddi okuyanların günahını almamak lazım.
şahsen şezlong başında kitap okumak işkence gibidir,bir yandan rüzgar saçlarını ağzına,burnuna sokar.Bir yandan güneş,gözünün içine girer,rahat vermez.
e kitap okuyacaktın madem, keşke marmaris yerine sapancaya gitseydin be adam. hem orda ortam daha uygun. diyilesi insandır.
Azınlıktadırlar okuyanlar çok göze batar nedeni de hala bulunamamıştır.Adam seviyordur şemsiyenin altında hışır hışır kitabını okumayı.huzur buluyordur.Ancak herkes anlamaz.Sevilir öyle insanlar.Hastırlar.Özdürler.
çevrede ki kızlarda ben kültürlüyüm hissi vermek isteyen ama kızlar tarafından salak olarak adlandırılan erkektir.
hem güneşlenip bronzlaşmak isteyen hem de saatlerce malak gibi etrafa bakınmak zorunda olmayan insandır.
sanılanın aksine bestseller denildiği zaman kaçar, genelde belli bir akım veya tarzdan hoşlanır. günlük hayatta bulamadığı huzuru sahilde yakalamış ve buna da en güzel eşlik edecek şeyin sanat olduğunun farkındadır. ne süper sexy ne de cool görünme çabası vardır.
(bkz: çok da iyi oldu çok da güzel oldu)
yapmayanın karizmasını kıskandığı kişidir.
havuza girmiştir çıkmıştır. güneşin zararlı ışınlarından korunmak için bir şemsiyenin altındadır ve vaktini boşa harcamak istemiyordur.
(bkz: sahilde kitap okuyanın sizin gibi değilim tribi)
siz de bizim gibi istanbul boğazındaki bir yalıda otursaydınız, zevkle yapacağınız eylem. havyar yudumlarken yapılırsa ayrı güzel olur. *
şezlongdn şezlonga kitap okuyan insandır.o elinde gördüğünüz kitabı senelerdir sadece tatilde şezlongda okuyor olabilitesi vardır.tabi kadın olan insandır.
anca kendi gibi ibişlere karizma yapabilir. 40 derecede güneş altında götünden ter aka aka kitap okuyan ibişin ne karizması olcak ki neyini kıskanalım.

aman vaktini boşa harcamasın. atomu parçalıyacak soğuk füzyonu bulacak daha.
denizden esen rüzgara göğsünü verip, şemsiyenin gölgesinde, arkada da ufaktan dalgaların sesiyle oluşan huzurdan yararlanmak isteyen insandır. eğer kitapta güney amerikalı bir yazarın kitabı ise tadından yenmez.
Nil karaibrahimgilin oyle bi klibi vardi.beyaz ipli bikini havuz kenari falan.

simdi efenim benim bakis acim okunan kitaba gore degisir. misal sozkonusu sahis fantastik bir roman okuyorsa takdir eder hatta gider kitabin ismini alir bende okurum amma heyecanliymis eleman elinden dusurmuyor diyerek.ama yok balzac aman efendim hugo falansa ne isi var canim gitsin yatmadan once seasinda okusun.ben pekala at gozluklu bir insanim
Tam bir ergen işidir.bu eylemi yaparken bazı insanlarda güneş gözlüğü olması eylemin asıl amacını deşifre etmektedir.
tatilde kafa dinleyen insandır.
boş boş yatmak yerine, keyif alıp kitap okuyarak dinlenen insandır efendim.
kitap okumaktan keyif alan, dinginliği seven insandır kendisi.
tarz.

oku da helada oku; bir babanın sözü.
çocuk; baba hela dolu.
tamam git uzan şezlonga, bak ablalarda orada.
babamsın, çocuk kitabı unutur koşar,
hayat üç satıra sığmaz.
şahsım örnektir. fakat kız tavlamak adına bunu yaptığını düşünen insanlar yüzünden kitabını rahatlıkla okuyamayan insandır. bir de buz gibi bi bira varsa ne gider biliyo musun kitabın içine düşüp sanki sen yaşamıssın gibi olur. yazda bi gelmedi anasını satim.
keyfine bakan adamdır.
yanında soğuk bir birası da varsa, kitap bittikten sonrada soğuk suya atladı mı gerisi yalandır.
hayattan çalıyordur.
"ben olmalıydım o" kişidir. şimdi karşımda uzansa karadeniz'in en güzel kıyısı, etrafımda emekliler, gençler, çocuklar olsa. benim kulaklarımda kulaklık, elimde müthiş bir roman olsa. mesela yani, pazartesi anatomi sınavım olmadığını hayal etsem. huuh, yorgun düştüm.