bugün

Farazi & Kayra (of GINA) - Bekar Evinde Kor Sinekler albümünde anlatılan hayali bir karaktertir orta yaşlı bir dallamadır ve eskiden Bulvar gazetesinde genel yayın yönetmenliği yapmıştır.

Şevket Hamdi Tan

Verse 1:

Onayladım,başımı sallayıp da her ne bok dediyse katiyen düşünmeden onayladım,peşinen diyim şimdiden düzüldü beynim,tahminen bu akşam uykudan feragat ettim
veyahut ettirildim,akabinde geldi demli çaylar,ben dikizledim beyaz ve nemli bir tavan,sahiden tanışma faslı sürdü altı üstü beş dakika,yaklaşık da yirmi yıldır oturmakta burda,laf olsun maksadıyla sordum ''Ne iş yaparsın?'',''Ah bir bilsem cevabı önce verebilirdim kendime'' deyince anladım durduk yerde yarayı deşmemek gerek,
ilavetten kabul etmem arkadaş mesuliyet,sohbetin sonunda şayet daha da devrilirse çam,istifim bozulmadan,gaflarım kabarmadan yudumladım çayımdan,duvarda eki püskü bir fotoğraf,çok büyük bir ihtimalle çekilmiş iş yerinde,fotoğrafın tam altı imza: Şevket Hamdi Tan,duvarı gösterip de sordum: ''Bu sen misin?'', gözünü kırparak onayladı,o esnada çok garip bir melodi eşliğinde çaldı telefonu,''Kusura bakma kardeşim'' deyip çıktı balkona,ben tavan dikizledim dakikalarca..

nakarat x2:

inanmadım,mümkünatı yok inanmadım,hayatlarıyla geldiler de yine de bıkmadım,
çünkü ben nemli bir tavan dikizledikçe hayattan hep muaftım(muaftım).

Verse 2:

Ohannes!Nasıl söylesem bilinmez,böyle hadiseyle karşılaştım ilk kez,banyo aynasına yansıyan bir küvet,içinde var yığınla dergi artı Bulvar,bir zamanlar hepsi oldu baş taacımız,mahalle arkadaşlarıyla toplayıp bozukluk,kuytularda hatmederdik her bir satrı biz(biz) soluk soluk,şu anda Şevket Hamdi Tan telefonda,
utanmadan da sövüyor arkadaş bağıra bağıra,bağırmasıyla anladım vakit zamansız,bense bir hususta baya kararsız,küvetten acaba yanıma alsam mı,almasam mı Bulvar?
alacam tabi ki lan ucunda yok zarar,cebimde gazete oturmuşum salonda,herifse öfkeliydi hala,elimi kaldırıp da gidiyorum ifadesiyle işaret ettim,
içime serpilen sularla girdim odama,ikinci sayfa,hakkaten tuhaf bir şey la Bulvar,merakındayım bunu yazanların,ikinci sayfanın dibinde mevcut yayın kadrosu,
ağzım açık kaldı,çünkü gördüm orda genel yayın yönetmeni Şevket Hamdi Tandı valla(valla).

nakarat x4:

inanmadım,mümkünatı yok inanmadım,hayatlarıyla geldiler de yine de bıkmadım,
çünkü ben nemli bir tavan dikizledikçe hayattan hep muaftım(muaftım).
Kayra sayesinde adını duyduğum bir insan. Kayra sayesinde edindiğim onca bilgiden sadece biri.
sırasıyla; makus talih ve şevket hamdi tan şarkılarını dinlerseniz kayranın o sevimli ve garip dünyasındaki karakteri tanıyabilirsiniz. ama dinlerken kulak vermeli ve hayal etmelisiniz. şayet iyi dinlerseniz kitap okuma ya da soğuk bir duşa girme etkisi alabilirsiniz.
çünkü ben nemli bir tavan dikizledikçe hayattan hep muaftım