bugün

- Aysel gitti.
- Döner herhalde.
- Dönse de farketmez.
- Neden ?
- Bir kere gitti mi. Yüzüne baktığında hep bunu hatırlarsın.

işte hep bu gitmeler soğutuyor insanı...
şu an ki trt'de bırakın yayınlamayı, aynı tatta bir diziyi kapısından içeri bile sokmaz.
turk televizyon tarihinin en komik yapımlarından biri olduğu halde trtde harcanmıştır. tekrarı seyredilse bile yine aynı tadı verebilir. her bir karakter onu canlandırana uyan, senaryonun her daim hareketli, eğlenceli ve komik olduğu bir dizi idi.
izlediğim en kaliteli diziydi.kadro mükemmel senaryo yönetim falan aşmış bir trt dizisiydi.sıradan bir mahalleden ancak bu kadar güzel bir yapım çıkar.kadrosundan bazı isimler:
fikret kuşkan
nilüfer açıkalın
oya gencer
cem davran
anthony quinn (değil de ona benzeyen biri var ya hani)
betül arım
tamer karadağlı
1996-1998 ve daha sonra çağan ırmak tarafından çekilen devam bölümleriyle 2001 yılına kadar sürmüş olan türk televizyon tarihinin en zengin oyuncu kadrosuna sahip samimi hepimiziden bir şeyler barındıran mükemmel bir dizi...
DeryA alabora - Aysel
Zuhal Gencer Erkaya - inci
Fikret Kuşkan - Cesur
Ülkü Ülker - Ayşe
Füsun Demirel - Saadet
Mehmet Esen - Mehmet
Ayhan Kavas - Ali Rıza
Betül Arım - Aliye
Selçuk Yöntem - Hilmi
Ali Erkazan - Kazım
Dilaver Uyanık - Kemal
Tamer Karadağlı - Timur
Veysel Diker - Murat
Ruhi Sarı - Cesur
Erkan Atbin - Can
Feridun Koç - Feru
Mahperi Mertoğlu - Seda
Eylem Yıldız - Ay
Aysun Metiner - Ceyda
Suzan Aksoy - Nuran
Hakan Tanfer - Murat
Mehmet Gürhan - Nedim
Can Başak - Şafak
Esin Eden - Nermin
Semah Tuğsel - Serap
Tanju Tuncel - Ruhat Teyze
Hasibe Eren - Nurşim
Sinan Albayrak - Rafet
Nurettin Şen - Alim
Bengi Heval Öz - Nükte
Cem Davran - Hasan
Kemal iskender - Kumandan
Ertürk Uras - Berk
Handan Gölünç - Sinem
Gürhan Elmalıoğlu - ismet
Erdoğan Kapısız - Mafya babası
Hayri Güler - Dede
Meltem Helvacıoğlu - Çiğdem
herkese renkli günler...
hakettiği değeri görse 3 yaprak dökümü uzunluğunda olacak diziydi. hey gidi... *
özellikle ilk otuz bölüm efsanedende öteydi. derya alabora ve füsun demirel birbirine giren, dalaşan ama asla küsmeyen iki arkadaşı müthiş oynuyordu. en tutmadığım karakter cesurdu galiba. fikret kuşkanı oldum olası soğuk bulurum zaten. yancı feruyu oynayan ferudun koç tam bir kopil rolündeydi. asıl efsane hakan tanferin oynadığı (nerdesin be hakan reyis?) murat ve kasap karakterleri idi. malesef dizinin sadece 59 bölümü youtubeda yüklü. finali nasıldır hiç bir fikrim yok. keşke hangi mahallede çekildiğini bilseydim. gider kolaçan ederdim etrafı. gerçi şimdiye kadar çoktan yıkıp site yapmışlardır oraları.
Bu diziye dair hatırladığım replik;

Aliye hanım Elma tatlısı yapmıs kemal beye getirmek için içeri giderken;

Aysel : Babama tatlıyı az koyun Aliye hanım gizli şekeri var insan içine çıksın istemiyoruzda.

Diğeri için ;

Murat saadete barışmak için oyuncak ayı almıştır ve o anda aysel gelir ayıcığı görür ve
''Aaa Murat memleketten abin mi geldi.''
ismini duyunca bile güldüren dizidir.
hayatımın tek ve yeri dolmaz platonik aşkı aysel karakteriyle derya alabora'nın da arz- ı endam ettiği dizi.arz- ı endam ne demek. süzülerek ve uçarak girdi hayatıma. ve kayboldu gitti sonra. ah uğur yücelabi. alacağın olsun.
Aşırı iyi bir dizi.
yedi numara ile beraber trt'nin en iyi iki dizisiydi. babam ve oğlum filminde ki fikret kuşkan uzun saçlıydı. derya alabora güzel oyunculuğu ile dikkat çekiyordu. güzel diziydi.
kendisini günde iki kere izlettirmiş olan dizidir.
geçen yaz her sabah izlediğim bölümü bir de gece yarısı izlerdim.
o derece samimi, o derece gerçekti.
helal olsun çağan ırmak'a dedirtir.
geniş aile dizisine ilham olmuş dizidir. cesur'un babasıyla olan ilişkilerinin aynısı cevahir ve babası arasında geçmektedir.
liseli olduğum halde gece youtubeden izlediğim muhteşem dizi. en son aysel ve inci hilmiyi paylaşamıyorlardı.