bugün

Tamamen kavram karmaşalarıyla dolu bir protestodur.

insan Hak ve Hürriyetleri (iHH) insani Yardım Vakfı öncülüğünde buluşan bir grup, cuma namazı çıkışında URfa Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi önünde toplanıp; mukavva kartondan yaptıkları sembolik Çin sesini yıkarak Çin'i protesto etmişler.

Protestonun sebebi de sincan Uygur özerk bölgesindeki türk'lere yapılan insanlık dışı uygulamalar.

Valla ben bunu da gördüm ya, ölsem de gam yemem. Helal olsun. Darısı milliyetçi geçinenlere inşallah.

kaynak

görsel
Tabi doğu türkistan'ın denize kıyısı yok. Oraya gidemezler. Buradan bağırıp çağırıp stres atsınlar.
Kutu dizmişler ya. Hahabahaaa..
Hz ibrahim'in karınca hikayesinde olduğu gibi en azından tavırlarını ve taraflarını belli etmişler. Olsun bu da iyi... ümmet ümmet diye yırtınıp ülkeyi suriyelilerle dolduran siyasal islamcılara gidip sormak lazım bu konuda ne yapılabilir diye sanırım.
Önemli olan niyet.
şanlıurfa'!ı kardeşlerimizin gerçekten şanlı olduklarını gördüğümüz protestodur.

eylem şekilleri ve seçtikleri nesneler yanlış belki, belki komik duruma düşmüşler ama ben kendilerini kocaman alkışlıyorum. Her biri ibrahim'i yakan ateşe su taşıyan birer karınca adeta.
helal olsun...

doğu türkistan'daki zulme sessiz kalan diğer illere, milletimize de yuh olsun.
(bkz: çin hükümetinin uygur kadınlarına tecavüz projesi)

herkesin yanında oldunuz, bir tek türkün yanında, türkün tarafında olmadınız, olamadınız.

varsın oradaki çin seddi kartondan olsun, varsın onlar size gülsünler.
bizler gerçek çin seddini geçmiş ataların torunlarıyız.

saraylarda süremem, dağlarda sürdüğümü,
bin cihana değişmem, şu öksüz türklüğümü...

teşekkürler şanlıurfa...
vatan partisi urfa il başkanlığı önünde oturma eylemi yapsalar daha etkili olurdu.

not: 2300 yaşında ve hala ayakta olan 6.500 kilometre uzunluğunda ki bir seddi,
karton kutu olayına indirgemek... ve tekmelemek...
bu neyin kafasıdır?... anlamadım...
portakal pıçaklamak...
çinli diye koreli dövmek...
dolar diye sahte para yakmak...
bu kitle proteresto için değil bizi dünyaya rezil etmek için yaratılmış...
"karton kutulardan yaptıkları yaptıkları çin seddini tekmeliyorlarmış" bu nasıl bir beyin ziyanıdır. oradaki yarım akıllı kitlenin ne yaptığından haberleri olduğunu bile sanmıyorum.
lan insan ziyanları, çin seddi dünya mirasları listesinde yer alan, unesco tarafından da korunan dünya mirasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=TqMmRR5bGbE
+ çin'in neyi meşhur?
- çinseddi
+ mübarekler getiriverin kutuları.
Çinli diye Dövecek Japon bulamayınca...

çin malı bir ürün de alıp kıramayınca olan karton kutulara olmuş.
asrın keremeti çok hırslanmış,

artık çinden ithalat yapmayacaz

sudandan yabacaz.