bugün

arpacığın bir üst levelidir. tek çaresi ameliyattır. damlayla anca şişkinliği iner.
gecen yıl gözümde önce batma hissiyle başlayan ardından sert ve ufak bir kiste dönüşen hastalık. Ayrıca gözümden iğne olmama neden olan hastalıktır.
arpacığın kiste dönüşmüş hali. ağrısı sızısı yoktur ama sinir bozar, napayım diye düşündürür. bundan kurtulmuş olan ya da şu an sahip olan varsa bi yeşillendirsin gözünü seveyim.
yaklaşık iki yıl önce sol gözümden ameliyatını olduğum puşt gibim ipne gibim bişey. evet bahsedildiği gibi göz kapağına vurulan iğne ''amınakoyum senin tohtur bey'' dedirtebilecek cinstendir. fakat benim hissettiğim acı sadece bu acısı olmuştu. kesme biçme işlemlerinde zerre acı hissetmedim. 20-25 dakika sürdü ameliyat. bandaj yapıldı, bir gün sonra gözüm açıldı. bir hafta sonra falan gözüm normale döndü.

bir yıl sonra sağ gözümde çıktı. cesaret edemedim* aldıramadım. şu an seviyeli bir ilişki yaşıyoruz amk.
dört ay boyunca geçer diye beklediğim illet, ağrısız sızısız orada dururken canımı sıkmaya başladığında aile hekimine gittim. hastaneye göz polikliniğine yönlendirdi, cerrahi müdahile ile alınmasın karar verildi.

ameliyathaneye girerken bir sürü kağıt doldurup, altınızda don, önlüğü giyip ameliyat masasına yattığınız, basit görünen ameliyat. ama hastaneler ciddiye alıyor.

çok kısa sürüyor. iğne dahil önemsenmeyecek kadar az acı hissetmişimdir. ama sargıda kaldığı süre boyunca (bir gün), kaşıntı sıkıntısını yaşadım. tek çare düşünmeyip yattım uyudum.
dün öğlen ameliyatını olduğum hastalık. olmadan önce bu hastalık olduğunu tahmin edip burada yazlanları okumuştum. korktum tabi burda yazılanlardan sonra. hiç dert etmeyin amk. ameliyat bile demiyor doktorlar bunun için. gerçi bende ki küçüktü yine belli olmaz tabii. vücudunuza iğne yapılmış gibi bir ağrı hissediyorsunuz sadece. gözünüz korkmasın.
Bugün ikinci kez olduğum operasyondur.
Tecrübeli olmama rağmen Ameliyathanede içim dışıma çıktı yine o kanlı bezi görünce hele de o kanın gözümden gelmesini düşününce bayılmamak için kendimi zor tuttum.
Anestezi için gözüme yaptıkları iğne beni benden aldı titreyerek bekledim resmen inşallah kurtulacağım bir haftaya şu meretten. Zordur 2 aydır çekiyorum, acı verir acı vermediği zamanda sinirinizi bozar zaten sürekli sorarlar ne oldu gözüne diye bakışlarınız değişir, basite alınmaması gerek.
Nerden ne ara pörtleği anlaşılmayan şişlik.. yağ kistiymiş..acısı,ağrısı ameliyatta çok oluyor mu? Çok tırsıyorum ben bundan. Bilen bi yeşillendirsin bi zahmet.
Yarın operasyonunu geçireceğim, arpacığın kapsülleşmiş modeli. Herkes çok basit bir şey yok dese de içten içe hafif tırsıyorum.