bugün

şarkı cem karaca'nın ama barış akarsu ile daha güzel olmuştu. evet.
gün geçmiyor ki bu şarkıya tecavüz edilmesin...

bak o ses türkiye denen saçma programda ırzına geçti zibidinin biri daha.

güçlü ses lazım hacı. olmuyor böyle.

(bkz: barış akarsu)
Barış akarsu' nun daha güzel söylediğini düşündüğüm mükemmel şarkı.
efsane şarkıdır. barış ayri bi güzel söylerdi.. Ruhu şad olsun.
Rahmetli Barış Akarsu da gayet güzel yorumlamıştır...
sözleri şu şekildedir.

gecenin nemi mi düsmüs gözlerine
ne olur islak islak bakma öyle
saçini dök sineme derdini söyle
yeter ki islak islak bakma öyle

sürerim buluttan tarlalari
yagmurlar ekerim gögün gögsüne
güneste demlerim senin çayini
yüregimden süzer öyle veririm

ben felegin su çarkina çomak sokarim
ben felegin tekerine çomak sokarim
yeter ki islak islak bakma öyle
ne olur islak islak bakma öyle
ah barış akarsu! adını ne zaman görsem gözlerim yaşarıyor resmen. bu kadar erken gitmek zorunda mıydın?
gece gece akıllara gelen şarkı. rahmetli barış akarsu'dan dinlemek hoş olur.
"altın yere düşmeyinen pul olmaz"'ın tecellisi. hani her yerde her ağızda ya, ondan dedim bunu.

ister o, ister bu, kim çalıp söylerse kabulümüz. ilk sahibinden olursa pek daha alâ olur, ama olmazsa da kulaklarımızı kapatmayız. ve hatta, üç teklik sigaraya kaldırım kenarında karalar giyip çalan çıtırlardan bilenek dinlerim zevklen. yeter ki silinmesin ne ağızlardan ne kulaklardan.

yeter ki.
barış akarsu'nun cem karaca'dan daha iyi söylediğini düşündüğüm parça. hele de o nakaratı söyleyişi.
Sabahin 07.30 dan beri Barisoglanin sesi kulaklarimda .
"surerim buluttan tarlalari
yagmurlar ekerim gogun gogsune
guneste demlerim senin cayini
Yuregimden suzer oyle veririm "

tanrim kafayi yemek uzereydim . Sarki sozlerini ezberlemek bi kenara o sozleri bastan yazan ben harfi harfine biliyor ve kulagimda yankilanan sese eslik ediyorum .
"ben felegin su carkina comak snkarim
ben felegin tekerine comak sokarim
Yeterki islak islak bakma oyle
ne olur islak islak bakma oyle"

mekani cennet ruhu huzurlu olsun
nur icinde yatsin.
Yarin taksimde karsilastigimiz zaman yuzsuzce istedigim ve onun " bu ilk kez basima geliyor " diyerek verdigi bilekligi takacagim.
Resmi kiyafet zorunlulugunun cani cehenneme.
aşık olunana ithafen söylenebilecek en güzel sözlere sahiptir. hele ki aşık olunandan karşılık bulunamıyorsa ve fakat buna rağmen ondan vazgeçilemiyor, onun her bakışıyla yüzleşildiğinde daha bir çaresiz hale geliniyorsa kişinin kendi kendine mırıldanacağı belki de tek şey bu şarkıdır. ancak bu şarkı klasik anlamda bir aşk şarkısı değildir, zira şarkı klasik anlamda "sevgili"ye yazılmamıştır. cem karaca sözkonusu şarkıyı şarkıyı yazdığı dönemde yeni vefat etmiş olan annesine ithafen yazıp bestelemiştir. ama öte yandan zaten anne, olabilecek en "sevgili" varlık değil midir insan için? işte cem karaca da bu şarkısında bu hissi dile dökmüştür. o hissiyat sebebiyle olsa gerek bu şarkıyı birçok kişi seslendirmiş olsa da kimse cem karaca'nın şarkıya verdiği ruhu aksettirememektedir.
vay be başlığı görür görmez aklıma barış akarsu geldi.
görsel
rahmetli barış akarsunun bir ayrı söylediği şarkı.cem karaca kadar olmasada müziğine hareket katmış.*
An itibariyle rahmetli barış Akarsu dan dinlenen efsane parçadır. Toprağı bol olsun.