bugün

Barış akarsu' nun daha güzel söylediğini düşündüğüm mükemmel şarkı.
Cem Karaca'nın şarkısı olmasına rağmen, ilginç bir şekilde barış akarsu'nun çok daha mükemmel söylediği şarkı. Cover'ı orijinalinden iyi olan parçalara çok güzel bir örnek. Bu parça cem Karaca'nın söylediği gibi yumuşak tonda değil, barış akarsu'nun söylediği gibi sert bir tonda söylenmelidir. Barış gibi de kimse söyleyemedi, söyleyemez.
vay be başlığı görür görmez aklıma barış akarsu geldi.
görsel
Cem Karaca'nın çoğu şarkısı gibi efsanedir bu da. Bununla beraber Tamirci çırağı ve resimdeki gözyaşları kesinlikle dinlenmesi gereken parçalarıdır kendisinin.
sinan özen- ıslak ıslak kulağımdan öp beni
https://www.youtube.com/watch?v=5QKTP1CXCRY
ah barış akarsu! adını ne zaman görsem gözlerim yaşarıyor resmen. bu kadar erken gitmek zorunda mıydın?
şarkı cem karaca'nın ama barış akarsu ile daha güzel olmuştu. evet.
Cem karaca'nın üstüne söyleyebileni olmayan şarkı. Barış akarsu abimiz, şarkıya modernize katıp tekrar canlandırmıştı vakt-i zamanında.
Cem karacanin her dinlediğimde yuregimi yumuşatan bir parcasidir . Eski bir sarki olmasina ragmen eskimeyen ve asla eskimeyecek parcadir . " Surerim buluttan tarlalari , yagmurlar ekerim göğün göğsüne" gibi muhteşem sözleri vardır
güneşte demlerim senin çayını
yüreğimden süzer öyle veririm...

ne kadar güzel değil mi ?
Shot etkisi yaratan şarkıdır.
Cem Karaca'nın eşsiz parçası, tabii bazı kesim Barış Akarsu'nun şarkısı diye biliyor. Olsundu
her gün bıkmadan dinlediğim parça.
girişindeki o muazzam solo bitiriyor beni, elektro gitar çalmak için sabırsızlanıyorum.
ruhun şad olsun barış abi.
Güzel bir Sinan Özen eseridir. "Kulağımdan öp beni.." diyerek devam eder.
Muazzam sözlere sahip bir Cem Karaca şaheseri. Tekrar tekrar dinlese de bıkmıyor insan. Bıkılmıyor. Şahane.

"Sürerim buluttan tarlaları
Yağmurlar ekerim göğün göğsüne
Güneşte demlerim senin çayını
Yüreğimden süzer öyle veririm"

Seviyorum ulen.
cem karacanın muhteşem şarkısı.
gece gece akıllara gelen şarkı. rahmetli barış akarsu'dan dinlemek hoş olur.
Aklıma ilk gelen barış akarsu nun o güzel şarkısı değil de "islak islak sopa ile dövmek - dovulmek" geliyor.
efsane şarkıdır. barış ayri bi güzel söylerdi.. Ruhu şad olsun.
An itibariyle rahmetli barış Akarsu dan dinlenen efsane parçadır. Toprağı bol olsun.
Sabahin 07.30 dan beri Barisoglanin sesi kulaklarimda .
"surerim buluttan tarlalari
yagmurlar ekerim gogun gogsune
guneste demlerim senin cayini
Yuregimden suzer oyle veririm "

tanrim kafayi yemek uzereydim . Sarki sozlerini ezberlemek bi kenara o sozleri bastan yazan ben harfi harfine biliyor ve kulagimda yankilanan sese eslik ediyorum .
"ben felegin su carkina comak snkarim
ben felegin tekerine comak sokarim
Yeterki islak islak bakma oyle
ne olur islak islak bakma oyle"

mekani cennet ruhu huzurlu olsun
nur icinde yatsin.
Yarin taksimde karsilastigimiz zaman yuzsuzce istedigim ve onun " bu ilk kez basima geliyor " diyerek verdigi bilekligi takacagim.
Resmi kiyafet zorunlulugunun cani cehenneme.
Rahmetli cem karaca ve barış akarsu'nun söylemiş olduğu şarkıdır.
rahmetli cem karaca şarkısı. bu gece iyi tutuldum rahmetliye. ''saçını dök sineme derdini söyle'' derken içim gidiyor, seviyorum ulan!
gün geçmiyor ki bu şarkıya tecavüz edilmesin...

bak o ses türkiye denen saçma programda ırzına geçti zibidinin biri daha.

güçlü ses lazım hacı. olmuyor böyle.

(bkz: barış akarsu)
rahmetli barış akarsunun bir ayrı söylediği şarkı.cem karaca kadar olmasada müziğine hareket katmış.*