bugün

Irkçıların yaptığinın mazur görulmesi anlamına gelir.
Davarlıktır.
ırkçılık zinadır.
bilimsel verilere göre tam aksidir:

http://www.internethaber....foto-galerisi-1771093.htm

not: ırkçı değilim.
Kime göre neye göredir.
Kesin bilgi yayalım. insanın kendi seçimine dayanmayan şeyler yüzünden yargılanması insanlık suçudur. Ayrıca şimdiye kadar ırklar o kadar karışmıştır ki test yaptırsanız o beğenmediğiniz ırka ne kadar mensup olduğunuzu öğrenirdiniz.
Aptallıktır. Bir kültürden nefret edebilir hatta o kültüre ait insanları sığ bulup sevmeyebilirsiniz. Evet ben mesela ortadoğu kültüründen nefret ediyorum. Bizimde ortadoğu kültürünü yaşayan bir ülke olduğumuz düşünülürse kendi ırkımdan türklerden nefret etmem gerekirdi. Yani ırkçı olurdum bu da aptallık olurdu. Ama ben mesela atayiz medeni bir araptan, onun kültürünü sorgulamış ve vazgeçmiş mantıklı biri olduğunu görerek nefret etmem. Arap kültürüne duyduğum nefret Arap ırkına nefret duyduğum anlamına gelmez. Ama çoğu araptan nefret ederim bu da ırkçı olduğum anlamına gelmez. Kültürleri bana düşmanca ve çağdışı geliyor.
Hayatınızda Görüp görebileceğiniz En aptal En sığ insan tiplerindendir !
Bir belgeselde var bu konu, DNA' lar ile yapılan araştırmalarda 2000 nesil falan geriye gidildiğinde, görülebiliyor ki nefret ettiğin ırk ile aynı ırktaymışsın.
bu ırkçılık aptallıktır diyerek güya milliyetçi insanlara hakaret eden beyinsiz solcular en büyük ırkçı katil faşist pkk terör örgütüdür o dahil mi bu lafa ılık tatlı su solcuları g..tünü yaladığınız pkk köpekleri de dahil mi ?
kürtçü bir kürt söylemidir.
Kimseye doğmadan önce hangi ırka mensub olacağı sorulmadığı için doğru tespit.

Önemli olan insan olmak, gerisi hallolur.
belki ama türk olmak gururdur.
bunu diyenler ağır milliyetçi destekli hümanist sevgi pıtırcıklarıdır. ırkçılığın saçma olduğu yerler vardır fakat ırkçılık aptallık değildir. hele ki milletin yüzünden dışlandığın bir dünyada senin de yapmaman aptallıktır. saygılar.
Varsın aptal desinler. Kürtlerde araplarda kardeşiniz olsun. Gün gelir yine arkadan vururlar.
babası belli olmayanlara göre öyledir. soyundan olanı korumak kollamak aptallıksa varsın aptal olalım.
Irkçılık ahmaklıktır. Ülkenin, masum insanların başına ne geliyorsa ırkçı insanların yaptıkları şerefsizlikleri yüzünden geliyor.
şu sıralar çokça göze çarpan durumdur.
ay nedan acabağ?
suyun bile götürmediği gerçekliktir.
ayrıca ırksız ne lan?
(bkz: yaratılanı severim yaratandan ötürü)

Şu laf bile ırkçılığa girebilir. Yani şu anlam çıkıyor kurcalayınca,

Allah korkum olmasa ırkının amına tuz ruhu dökerim senin.

Tövbe tövbe.
başkalarına yapılırsa aptallık, türklere yapılırsa özgürlüğü savunmaktır.

(bkz: yersen)
ırkçılık aptallıktır, cehalettir, nefrettir, işsizliktir ve daha çok şeydir.
bilimsel olarakta geçerliliği olan önermedir.
çünkü insanlar ırkını kendi seçmez. Irkçılık psikolojik rahatsızlıktır.
Yeryüzünde her fikirde bir gram bile olsa zeka olabilir ama hiç bir ırkçılıkta zekadan zerre eser yoktur.