biz üşüsek kıro oluruz.
(bkz: nefes alan kız tatlılığı) durum kötü gibi görünüyor. olum her türlü yürüyosunuz.
atkısıyla beresiyle üzerine aldığı battaniyemsi şalıyla ayrı bi güzel olan kızın tatlılığıdır lakin asla çiçekli elbiseler giyen yaz günü kızının tatlılığının yerini tutamaz.
lahana gibi giyinmeye devam ederse daha çok üşüyecek kızdır .
tatlı mı o tartışılır .
görsel
''bu soğuk, karlı günlerde ayyuka çıkmış bir tatlılıktır efendim. kızımız lahana gibi kat kat giyinmiş ve beresini de takmıştır ve burnu da kızarmıştır. fakat buna rağmen üşüyordur ve yüzünde de o minnoş ifade vardır. tam mıncırmalık olmuştur'' cümlesinde tanımlandığı gibi tam yaşamın ortasında, olması gerektiği gibi mevsimin kendini hissettirdiği açık havada, soğuğu dışında hisseden kızın nefes aldığı hayatın canlı tatlılığı.

yaşıyor bu kız.
hayatı yaşıyor.
yaşıyla
varlığıyla
olması gerektiği gibi yaşıyor.
soğuğu teninde hissediyor,
mevsimleri vücuduyla yaşıyor.
zihninde değil.
bedeni üşüyor,
ruhu değil.
yaşıyor.
yaşayacakları var.
yaşatacakları var.
üşüyeceği
üşütecekleri var.
ısınacağı,
ısıtacakları var.

en büyük armağanı kaderin.

sahip olduğu bu varlıklarla daha da tatlılışan bir kaderi yaşayan kız.

mecburiyetlerinin hapsinde hayata seyirci değil.
ben üşüyünce tatlı olamıyorum üşüyünce lahana gibi giyiniyorum sonra da yüzümde saçma sapan üşümeden ötürü ifadeler oluşuyor.
Yalan ya o isler. "Cok hassas kizim ben" tripleridir onlar. Bir de bunun 2 kasik yiyinca "Ay bana cok geldi" diyen modelleri var.
ellerini nefesimle ıstayım mı diyerek romantizmin dibine vurabilirsiniz.
tatlılık falan değildir. Burnumuz trafik lambası gibi kızarıyor.(buraya Üzgün ifade gelecek)
çünkü o güçsüz ve üşüyor. alfa erkek aciz bir canlıya yardım etme iç güdüsüyle deliriyor.

O güçlü, o üşümez, o alfa...

Olmayan tatlılık kısaca. Her şey bir yanılsama.
görsel
üşüdüm diyerek üstünüze atlayarak sıkıca sarılan kız tatlılığıdır.
kesinlikle var böyle bir durum.

görsel
görsel
görsel
Kendinden 2 beden büyük Püsküllü akrilik örme hırkasıyla elinde kahve ezginin günlüğü dinlerken taksim de eski istavrit canlandı gözümde.
görsel
kızın çok tatlı olması ve biz erkeklerin aşırı geri zekalı olmamız hasebiyle kızceyize kıyamayız ve üstümüzdeki bilumum malzemeyi kıza veririz. neticede mal gibi donarız.