bugün

Hayır tabi ki
insan haklarına saygı göstermek
Ve barış düzenini korumak gerek.
Zenginlerin ve çıkar gruplarının savaşında piyon olmak istemem.
Savaşta kazanacakları şeyler var elbette petrol gibi, doğal kaynaklar ve ekonomik sömürgeler gibi
Ancak bizim kaybedecek şeylerimiz var
En başta hayatımız ve sahip olduklarımız.
(bkz: sivastopol marşı)

Yalniz ukrayna’lılara karsi savasmam. Birlikte savasirim.
Gelinen teknolojide 3. Dünya savaşı insanlığın sonu bile olabilir.

Teknoloji tek bombayla bir ülkeyi felç edebilecek seviyede...

Yani hazır olmak mümkün değil...
yağmacı olacam ben. her savaşta kağıtlar yeniden dağıtılıyor ne de olsa.
Savaşmam diyenler,
Üstünüzden mermiler geçerken de söylersiniz bunu. Ben insan haklarını savunuyorum dersiniz. Kaybedecek bir hayatım var dersiniz.
Yada diyemezsiniz. Ölürsünüz.
ülkem için savaşırım. elbet ama baştakiler için savaşmaya deymez.
savaşırım, nedeni; tarih bizi de yazsın.
zorlamazlarsa savaşmam. zorla olursada kaçacak yer ararım.
Elbette savaşmam.

Üçüncü dünya savaşının çıkma sebebi, petrol vs olmayacak. Sebebi su bahanesi adı altında artan nüfusun eksiltilmesi olacak. Biraz ordan, biraz burdan. insanlar dünyaya sığmıyor ve kaynaklar artık yetmiyor. Tek sebep insan nüfusunu azaltıp, çoğalmayı frenlemek.

Zaten o gün geldiğinde kendi hayatın için öldürmek zorunda olacaksın. Savaşma bilinci ile değil, hayatta kalma içgüdüsü ile.
Savaşmak mi am..na Bile korum. Kardeşim. Yanlız 3 dünya savaşı öyle ne yazikki göğüs ğoguse yapilmicak. Kitle imha silahları kullanılacak. Sağ kalırsak tırnak çakısı bile iş görür kapışmak için biz canakkale görmüş milletin. Torunuyuz.

ihtiyacın olan kudret damarlarinda akan asil kanda mevcuttur.

Gençler bir gençliğe hitabe okuyun bakayım.
boşuna heveslenmeyin biz yine kaybeden tarafı seçeriz. nasıl oluyor bilmiyorum bir şekilde her savaşta kaybeden tarafın yanında buluyoruz kendimizi. kaybetmek isteyen bizi müttefik bellesin mk.
Atom bombaları, hidrojen bombaları patladığında, hayattaysam evet.
(bkz: a farewell to arms)
iyice yaşlanmadan çıksa da savaşsak amk. Peki ben ne için savaşıcam din için savaşmam dine inanmıyorum millet ve vatan için de savaşmam sağolsun ülkeyi yönetenler acı gerçekleri görmemi sağlayarak benim gibi aşırı milliyetçi birine bile yaka silketir hale getirdiler. Yine milliyetçi cephede Sadece kendim için savaşırım. Her neyse Gerçekten bombok bir çağda yaşıyoruz savaşlar bile savaşa benzemiyor.
Hic bir șekilde savasmam, bizi ölüme yollayanlarin ogullari,akrabalari keyif catacak, Ben olucem hadi ordan.
inanmadığım bir lider için mi? I ıh.