bugün

olaya gel demek geliyor içimden. amerika ya gidemeyenler için özgürlük heykeli, hollada ya gidemeyenler için red light district, tayland a gidemeyenler için peh peh. peki trafikten evine gidemeyenler için çözümü nedir bu überzeki insanların.
puttur.
özünde puta tapmanın yasak olduğu dine inananlara gidip " burda ne yapıyorsunuz deyince " dayak yiyecek olmanız ise ironidir.
ey yüce yaradan; sen bana imanlı kişilerle karşılaşmayı değil, akıllı ve düşünebilen insanlarla karşılaşmayı nasip et.
dini siyasete alet etme olayına farklı bir anlam kazandırmış makettir. ya kuran sayfasından pasta yaparlar ya böyle anlamsız eylemler. ah benim zavallı dinim..
(bkz: kabe ye kurulan üsküdar maketi)
Adı üzerinde maket amk. Ulan ne sığ müslümanlarsınız. Reform olun reform. Sanatla barışın, böyle şeyleri kafanıza takmayın Yoksa islam diye bir şey kalmayacak.
hacca gidemeyenlerin ufak ufak takılması için yapılmıştır. 41 tur bir tavaf sayılır.
hayaldi gerçek oldu. kabe ayağınıza geldi. hira da orada. ya bu kitabı indirirsin ya bu diyardan göçersin. hadi tayyeap çık şu dağa artık. sende ingilizce bir kitap indir ki hem "baakkkk indilizce bilmiyordu (muhammed de okuma yazma bilmiyordu)" desinler. hemde ingilizce ulsulararası bir dil olduğu için evrensel bir kitap olarak kabul görür. muhammed den daha başarılı olabilirsin. hadi yap şunu artık.

allah yar ve yardımcın olsun.
fakir fukara kabe görsün diye 50 defa hacca gidenlerin yaptırdığı lütuftur efenim ...

ayıp bile sözlük anlamını bu andavallar yüzünden yitirdi .
(bkz: Holy şirk)
Geçende minibus ile geçerken denk geldiğim makettir. Şok oldum. Deli gibi kalabalık ve belediyenin önünde kabe. Şaka gibi ülkeyiz.
putperest müsloların ironik maketidir. lan size ne desek boş. hangimiz daha ateist acaba? *
niye öyle diyorsunuz, hacca giden var gidemeyen var. imkanı olmayan da üsküdar meydanına gidip hacı olabilecek.

(bkz: postmodern hacılık)
(bkz: Kitsch)
Puttur. Kim ne derse desin. Kabe orda Mekke'de. maketini yaptırıp Üsküdar'a koymak, maketi tavaf etmek nedir ya iyice kafalar yandı sizin seçim yaklaşıyor ya.
içine put yerleştirip, rte tarafından put yıkma töreni de düzenlerler mi acaba? diye düşündürendir.

ama lütfen beyaz devesiyle gelsin, adet yerinin bulsun.
burada hacı olmaya çalışan çıkar demedi demeyin.

edit: ben dedim.
evet üsküdar belediyesi umre hizmetini vatandaşın ayağına getirdi demek isterdim ama malesef bu söz konusu değil, neden mi?
Çünkü
--spoiler--
Üsküdar'daki Kabe maketine Hacca giden Cihat Duman özel güvenlik görevlilerinin engellenmesinin ardından polis tarafından gözaltına alındı.
--spoiler--

--spoiler--
2006-2007 yıllarında umreye gittiğini söyleyen Duman, umre kıyafetlerini giyeyerek maketin olduğu Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ne gitti. Güvenlik görevlileri tarafından engellendiğini söyleyen Duman, "Ben de kıyafetlerimin kanuna aykırı olmadığımı, bayrak taşımadığımı, çıplak olmadığımı sadece nostaljik amaçlı burayı ziyaret etmek isteğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Duman polise verdiği ifadede "Seyahat hakkım engellendi" diyerek özel güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.
--spoiler--

kaynak ve ayrıca resimlere bakmak filan isteyenler için;
http://odatv.com/n.php?n=...da-hacca-gitti-2004151200
(bkz: ihram giyip üsküdar a umre ye gitmek)
Rezil bir durum.
türkiye'nin ilk kabe'sidir. (bkz: akp döneminde olmuştur)

tek sorun biraz ufak tefektir, 2 oda daha eklenip daha gösterişli kılınabilirmiş.
maketin etrafında dönecek kadar 'oldu' mu bu insanlar ya? kafa çalıştırmak falan? yazılacak çok şey varda.. maket ya!
Hacı adaylarının dikkatine! Kabe ayağınıza geldi.her türlü dua yapılır,5 dk da tavaf edilir.hemen hacı olunur.
(bkz: kabe maketini ziyaret eden kişinin tutuklanması)
ziyaret eden kişi tutuklandı bile. *
tam tavaf etmek için imam hatipli arkadaşlarla hazırlanırken, bomba bir haber düştü önümüze

http://www.bianet.org/bia...giderken-gozaltina-alindi

şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz gerçekten, çok eglenceli ya türkiye de yaşamak.
aman kaldırmayın, yola çıktım. önünde pasta keserken selfie çektirmeye geliyorum.