bugün

bir senedir aynı evi paylaştığının elemanın tayininin çıkması.
(bkz: adam sivil çıktı).
ilk zamanlar beraber saatlerce pes oynadığınız, evinizde yemek yediğiniz, arkadaş gördüğünüz araştırma görevlisinin yrd. doç. olması ile birlikte sizi tanımaması.
sarışın cillop gibi bi kız vardı. ilginç gelmişti o dönem bize.

inşaat mühendisliği okuduğumuz sürece başka da ilginç bi şey görmedik.
23 yaşına gelip gazı açmadan tüpün yanabileceğini sanan insan.
insanların birbirine hocam diye hitap etmesi.
Lan yeni mi çıktı bu? Kantinci bile "Hocam sizin ne vardı?" diye sesleniyor.
Yıllardır üniversite üniversite diye çok şey beklediğimiz olguda, bana en ilginç gelecek şeyin bu olduğunu hiç tahmin etmezdim.
edit: Abi vallahi billahi beklemiyordum, yalan mı söyleyeceğim sana, gel iü beyazıt kampüsüne bir çayımı iç valla açıklayabilirim.
edit2: tamam lan, vazgeçtim, unutun üsttekileri. Yenisini söylüyorum;
Kızlar cidden teklif etmiyormuş.
Oldu mu?
üniversitenin kendisidir efendim. bilim yuvası zannedilen yerlerin yüzde sekseninin bu vasıflarla muttasıf olmadığını görmektir.
yüksek lisansta, akademisyenlikte dönen çirkin dolaplar, yalakalıklar, daşşanı yerim muhabbetleri, "yeğenim olur" itlikleri... bunlar sadece ilginç değil, iğrençtir de...
çimlerde oturmanın belirli bir dönem boyunca rektör amca tarafından yasaklanması.
(bkz: atatürk üniversitesi)^
edit: sonradan aklıma geldi. *

Not: Ulan zaten 9 ay kış haziran oluyo 3-5 gün oturcaz muhabbet çevirecez, otlayacağız ulan ne yasaklıyon ki.
"hz. ben" mertebesine ulaşmış, ama özünde embesil olan öğretim görevlileri.
Hocaların hakkınız olduğu hâlde sınav notu olarak 100 vermemeleri... 99,9 veriyorlar ama ölseler de 100 vermiyorlar. Sanki astarını isteyeceğiz *

(bkz: 100 hocaya mahsustur!)
osuruğunu yakayım derken götünü yakan 1 hafta sikilmiş gibi gezen oda arkadaşı.
(bkz: fikirlerden çok dış görünüşe önem verilmesi)
yabancı dil dersi veren zenci bir hocanın üniversitenin tamamında "oral exam" olarak bahsedilen sınava girmesidir. öğrencinin psikolojisi o dakikadan harap olur zaten. *
(bkz: üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması)

çok ilginçti. herkes yiyip içip çüküşüyodu.
öğrencilerin girmesinin yasak olduğu öğrenci işleri.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/15679/+

bahse konu üniversite için;

(bkz: celal bayar üniversitesi)