bugün

insanların birbirine hocam diye hitap etmesi.
Lan yeni mi çıktı bu? Kantinci bile "Hocam sizin ne vardı?" diye sesleniyor.
Yıllardır üniversite üniversite diye çok şey beklediğimiz olguda, bana en ilginç gelecek şeyin bu olduğunu hiç tahmin etmezdim.
edit: Abi vallahi billahi beklemiyordum, yalan mı söyleyeceğim sana, gel iü beyazıt kampüsüne bir çayımı iç valla açıklayabilirim.
edit2: tamam lan, vazgeçtim, unutun üsttekileri. Yenisini söylüyorum;
Kızlar cidden teklif etmiyormuş.
Oldu mu?
bir senedir aynı evi paylaştığının elemanın tayininin çıkması.
(bkz: adam sivil çıktı).
osuruğunu yakayım derken götünü yakan 1 hafta sikilmiş gibi gezen oda arkadaşı.
Hocaların hakkınız olduğu hâlde sınav notu olarak 100 vermemeleri... 99,9 veriyorlar ama ölseler de 100 vermiyorlar. Sanki astarını isteyeceğiz *

(bkz: 100 hocaya mahsustur!)
"hz. ben" mertebesine ulaşmış, ama özünde embesil olan öğretim görevlileri.
Otobüs kampüs durağında durur ,aşağıda bir çift kavga etmektedir sonra erkek kıza bir osmanlı tokadı çakar kız feryat figan ağlamaktadır bütün otobüs bu çifti izler ve aralarında kıs kıs gülenler bile var; ancak işin garip tarafı kız dayağı yedikten sonra gelip benim de içinde olduğum otobüse binmesin mi ! ey gerzek bari o otobüse binme ,sonra tıklım tıklım otobüstekilerin yanağı pancara dönmüş kıza karşı bir acıma duygusu...
yabancı dil dersi veren zenci bir hocanın üniversitenin tamamında "oral exam" olarak bahsedilen sınava girmesidir. öğrencinin psikolojisi o dakikadan harap olur zaten. *
ilk zamanlar beraber saatlerce pes oynadığınız, evinizde yemek yediğiniz, arkadaş gördüğünüz araştırma görevlisinin yrd. doç. olması ile birlikte sizi tanımaması.
öğrenci işlerine öğrencilerin kesinlikle girememesi.bunu çok ilginç buluyorum.bunu kalıcı tabela vb uyarılarla belirtip yetmeyip heryere döşedikleri a4 e yazılı uyarılar olaya daha da bir ilginçlik katmıştır.
yüksek lisansta, akademisyenlikte dönen çirkin dolaplar, yalakalıklar, daşşanı yerim muhabbetleri, "yeğenim olur" itlikleri... bunlar sadece ilginç değil, iğrençtir de...
23 yaşına gelip gazı açmadan tüpün yanabileceğini sanan insan.
üniversitenin kendisidir efendim. bilim yuvası zannedilen yerlerin yüzde sekseninin bu vasıflarla muttasıf olmadığını görmektir.
Bizim fakülteye bir gün
Mila Jovovich gelmişti. Canlı canlı görmüştüm lan onu! O insan ise biz neyiz dedim kendi kendime.

Evet evet bizim fakülteye geldi.

Yukarda yazılanlar tamamen hayal ürünüdür haliyle. En ilginç şey ise böyle saçma sapan şeyler hayal edip gerçekçiliğine inandırıyordu üniversite.

not: o değil de mila jovovich gibi bi hatun vardı. Aynı ya bildiğin rezidınt ivıl.
öğrenci başkanı seçmek için herkesin oy vermesinin zorunlu olması seçilen okul başkanını okul yönetiminin istememesi okul yönetiminin öğrenciyi kendi seçmesi.
(bkz: levent yaylagül)
örencilerin her boku bildiklerini zannedip içki masalarında ülkeyi kurtarmaları.

-şimdi hacı bizim anayasa bize bol geliyor. fazla özgürlükte iyi degil be.
- ama hacı gelişmiş demokrasilerde anayasalar daha özgürlükçüdür.
- yok hocam fazlası zarar.
- lan olum neydi senin bölüm sesin cok cıkıyor bi bok biliyor mus gibi
-talaslı üretim öğretmenliği
-pardon????*?

`sesi cok cıkan kişinin çok sey bildiğini sanması...
`
(bkz: fikirlerden çok dış görünüşe önem verilmesi)
öğrencilerin girmesinin yasak olduğu öğrenci işleri.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/15679/+

bahse konu üniversite için;

(bkz: celal bayar üniversitesi)
bir tabak yemeğin 8 lira olması. tabildot yemeğin 5 lira olması. fast food tarzı yemeklerin 3 buçukla 5 buçuk arasında gidip gelmesi. nescafe nin 2 lira olması. *
(bkz: maltepe üniversitesi)
sarışın cillop gibi bi kız vardı. ilginç gelmişti o dönem bize.

inşaat mühendisliği okuduğumuz sürece başka da ilginç bi şey görmedik.
inşaat mühendisliğinde okurken bir sınıfta tam 4! kızın birlikte bulunması.

inanılacak şey değildir tabii ki, ancak inşaat okuyanlar bilir.. *
her sene yeni gelen denyo 1. sınıflar. ben de mi böyleydim diye düşünmeye iter adamı...
çimlerde oturmanın belirli bir dönem boyunca rektör amca tarafından yasaklanması.
(bkz: atatürk üniversitesi)^
edit: sonradan aklıma geldi. *

Not: Ulan zaten 9 ay kış haziran oluyo 3-5 gün oturcaz muhabbet çevirecez, otlayacağız ulan ne yasaklıyon ki.
(bkz: üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması)

çok ilginçti. herkes yiyip içip çüküşüyodu.
-5 gelen sınav notu.