bugün

türkiyede sadece seneler kaybetmenize neden olan bir işkencedir. başka bir şey değil.
bi boka yaradığı yok. hele ki türkiyede. abi okuyabilirseniz okuyun o ayrı konu. mk istanbuldaysanız bokun en güzeli size ayrılmış.

istanbulda mevcut eğitim öğretim hayatını devam ettirmek için yapılması gerekenler;

1) hayatta kalmak

tabi mk.. gelince görürsünüz. yurtlar, evler, şehirde varsa akrabalar.. 3'ü karşına geldiğinde tek söyleyeceğin söz nereye domalıyoruz oluyor.

2) para

bok yeter kyk bursu. hatta eğer gezen tozan bi insansan 3-4 katı bile yetmez lan. çok ciddiyim bak.

3) arkadaşlar

aman uzak durun mk. okulda mecbur kalmadıkça kimseyle konuşmayın. elini veren kolunu kaptırıyor. parayı s. et, adamlığın kalmaz bi süre sonra.

veeee son olarak;

4) eğitim..

bu 3 aşamayı başarıyla geçtiysen zaten velkam tu iş piyasası..

yani arkadaşlar tünelin ucundan sesleniyorum, aklınızı kullanarak iş yapın.

bu arada hala "üniversitede kızlar veriyormuş abiğğ" diyen andavallar varsa bu yazıyı okumasın.
içerisinde türlü türlü insanlar barındıran eğitim yuvası .
Apaçi kaynıyo.
Boktur.

Gitmeyin. çalışmaya başlayın dört sene boyunca para biriktirin çalışırken. iş kurun. Daha çok para kazanın.

Editoşki: şaka şaka okuyun. Okumazsanız adam olamazsınız.
içinde türlü türlü eğitimci barındıran eğitim yuvası.
Kesinlikle ortam falan yok inanmayın.
her sabah gidip kahvaltı yaptığım yer.bahçesi falan var güzel geniş yer.içeride klimalı odalar falan da var. nickten mütevellit uzun süre takılacağım yer sanırım.
içerisinde bir çok farklı ve ilginç insanı barındıran garip yerdir.
merak edildiğine değmeyen eğitim kurumu.
Günümüz erkeklerinin kendilerini geliştirmek için değil bakirlik durumundan kurtulmak için gitti eğitim yuvası.
ak parti iktidarından öncesi ile sonrası arasında uçurum vardır. ak parti 13 yılda ülkenin her yerinde üniversite açmıştır, üniversitesiz şehir kalmamıştır.
Akparti bilgi ile donatılmış çağdaş nesiller yetiştirmesi amacı ile her ilde üniversiteler açılmıştır. Dönemi boyunca tüm üni. sayılarını 3 katına çıkarıp çağdaş eğitimi hedeflemektedir. tüm ülkede 193 üniversite açıp tüm lise mezunlarına yerleşim imkanı bulabilmesine imkan sağlamıştır.
türkiye'de gerçek bir örneği bulunmayan. gibi gibi davranan numunelik de bir iki tane işte.
eksilemeyin beyler ama kaliteyi düşürmez. herhangi bir işin kurumun kaliteli olabilmesi için üzerinden bir kaç yıl geçmeli deneyim kazanmaları ve güven vermeleri lazım. üniversitelerde böyle ülkemizde. yıllar sonra başka üniversiteler için kalitesiz günümüzde açılan 175 üniversite için iyi eğitim veriyor demeye başlayacağız sadece zaman lazım. ak parti'nin ülkemize kattıkları uzun vadede anlaşılacak görüşündeyim
akparti döneminde üniversite sayıları 3 katına çıktığından beri girmesi çok kolay olan , girdikten sonra da harç derdinin olmadığı liseden sonraki eğitim yuvasıdır. Uzun yıllar harç ödedikten sonra harç devri kapanmıştır.
Gidene kadar kıçınızı yırttığınız gittikten sonra ise en az gittiğiniz kadar yırttığınız egitim kurumu.
içinde sigara içileni makbuldür.
(bkz: iü ed fak)
Amacsiz bir kimsenin isine yaramayacağı barizdir artı Türkiye şartlarında anlamını yitirdigide dogrudur.
Gidebilmek için 12 yıl okunan yerdir. Sonunda işsiz kalsanız bile toplumda bir statü sahibi olmaya yarar.
Bencil insanlar yuvası.

Şu vize haftası daha da ortaya çıkıyor kimlerin hain olduğu.

Du bakam vizeler bitene kadar nelere şahit olacam. Editleyeceğim.
tatil kavramını hayatınızdan tamamen çıkartmanıza sebep olan kurum.
9 sene oldu
Turkiye de, 2. 3. veya 10. universiteyi okumus olmamiz hicbir şey ifade etmiyor eğer mesleğimizi elimize alamamissak veya kendimizi gercekten gelistirememissek.
Adama sorsan kısmetse 4. universitemi okuycam diyor(insallah kismet olur) ama hani bir atomu parcalamamissin, ne bilim bir makale bir deneme bile yazmamissin. Turkiye şartları diycem, bir ulkede en iyi yasam standardina sahip olanin o devletin yöneticisi oldugunu, halkin yasam standardinin standart olarak bile degerlendirelemeyecegini göz önüne aldığımızda, 2. üniversiteyi nasil okudugumuz, okuycagimiz sorusu kafada deli sorular olusturuyor. 2. veya her kacinciysa, universite okuycaksak kendimizden emin, guzel adimlar atmamiz gerekiyor yoksa 30 yasimiza geldigimizde hala elinizde hicbirsey olmuycak, bu da yetiskin bir insanin basina gelebilecek en kotu seylerden bence.
ortamını çok merak ettiğim yer.