bugün

ayıp ve kabahat teşkil etmeyendir. bazen sonucun ne zaman alındığı değil, sonucun alınıp alınmadığı önemlidir.
eğer gerçekten istenilen bir bölüm varsa ya da üniversite yapılması gereken eylemdir. bir yıl çok çabuk geçer ama okul öyle hızlı geçmez. okulu bitirsen bile hayatın boyunca yapacağın meslek olacak yaptığın seçim ve eğer sevmediğin bir şey olursa hayatın boyunca çile çekersin. ya da okulu bırakırsın ki sen bir sene bekleyip sınava girmeye korkuyorsun okulu bıraktığın zaman birkaç senen boşa gitmiş olacak.
sınava tur bindirmektir.
bir yıl tekrarı gözü yememezlik sonrası moral bozukluğuna dikkat edilmesi gerekendir. o moral bozukluğudur ki, farkında olmadan tekrar senesini de yer yutar.
üniversite okunduysa mesleki hayata sıfırdan başlamak, okunmadıysa hadi bir daha diyerek kişisel destek ile yola koyulmaktır.
Avantajdır. Hem önceki senden oluşan bilgi temeliniz hem de geçen seneki hatalarınızdan çıkardıklarınız Size büyük avantaj sağlar. Ayrıca okul olmaması da fazladan bir avantaj.

Dezavantajı ise neredeyse tüm arkadaşlarınız gittiği için bir süre yalnızlık çekmeniz ve aynı şeyleri ikinci kez yaşamanın sıkıntısı.

Ancak avantajların daha büyük olduğu kanaatindeyim.

istemeye istemeye sırf puan orayı tutuyor diye tercih yapıp hayatınızı, Hayatınız olmasa bile senelerinizi heba etmektense bir sene daha diş sıkmak yeğdir.
daha iyi bir bölüm seçmek için yapılabilir.
misal ben;
doğu akdeniz üniversitesi - siyaset bilimi ve uluslararası ilişkileri 6 ay okuyup bıraktım.
sonra; odtü - kimya mühendiskiğini bir sene okuyup bıraktım.
şimdi ise psikolojik danışmanlık ve rehberlik okuyorum onu da bırakıp genetik mühendisliğine gidecem.
Üzerine koyabilecekseniz kaldığınız bir seneye gerçekten değeceğine inanıyorsanız üniversite sınavına tekrar girmek olağandır.
Hukuk kazanmak için bir sene daha hazırlanarak gerçekleştirmek amacında olduğum olay şansımız dönerse bu sefer olacak herhalde.
Rivayetlere göre tekrar girdiğinde ilkinden daha düşük puan alirmissin.
Bu yıl gerçekleştirdiğim eylemdir. Sevmediğim bölümü bitirip ileride mutsuz olacağıma gider seveceğim bir bölüm okurum diyerek çıktım yola.
Bu süreçte Ders çalışmayı öğrendim ve bunun sonucu geçmişe dönük pişmanlıklarda çoğaldı ister istemez. Keşke Lisede bu kadar asılsaydım sınava kesin istediğim yerdeydim vakit kaybetmemiş olurdum bilmem ne diye hayıflanırsınız. Fakat sonuçları aldığınızda da iyiki yapmışım diyeceksiniZ.
Cesur insanların yapacağı eylemdir. Özellikle okuduğu bölümü bırakıp tekrara hazırlananlar.
Üniversite sınavina 3 kez giren biri olarak soyluyorum. Hedefiniz varsa deneyin. istedigim yeri 3. senede kazandim.
özgüvenli insanların şansımı bi kere daha deneyeyim bari deyip yaptığı eylem.
Bazı hocaların sürekli yaptığı şeydir. Sonuçta artık aynı soruları tekrar kullanmak için havuz yaptıklarından çakallık peşinde oldukları söylenebilir.
israftır.
0 puan alınıyor mu diye denemek...
Anadolu üniversitesi'nin ardından istanbul üniversitesi'nin de açık ve uzaktan öğretim fakültelerinin açılmasıyla pek de gerek kalmayan girişim..
Tavsiye edilmeyendir.
güncel Önemli Başlıklar