Okunulan bölümün kişiyi tatmin etmemesi üzerine yeniden bir programa yerleşme isteği durumudur.
hem başka bi üniversite okurken, hem de devlet memuruyken, 4. kez yapacağım sıkıcı eylem.
(bkz: sınav olsa da girsek)
ilk 100 bursu için girilmektedir ama mümkün müdür böyle bir şey merak edilmektedir. *
şehir ve üniversiteden memnun olmamak ve tekrardan denemek. kaybedeceğim bir şey yok nasıl olsa.
üstteki yazıların hepsine katılmak vee yeniden denemek bunun için çalışmak. güzel bir eylem.
sınav kazanamama korkusu olmadan yapılan eylem. stres ve baskının olmaması avantaj tabi.
halinden memnun olmayanın seri bir biçimde yapması gerekendir. 2010'da yaptığımdır.
genel itibariyle çok rezil bir bölümde okumuyorsanız boş iştir. ülkedeki üç-beş iyi üniversiteinin üç-beş bölümünü yazmayacaksanız sikindirik gazi iktisat işletme bile okusanız akıllı olup iş imkanlarını devlet, özel demeden takip ederseniz iyi bir yerlerde iş bulma imkanınız vardır.
bu sınavı hobi olarak görmektir..35 yaşında tanıdığım var...sınava her sene girer..çok da yüksek puanlar alır ama tercih yapmaz..
birtakım cemaate mensup arkadaşlarımın bizzat yaptığı eylem. maksat dershanenin listeleri kabarık görünsün, reklam olsun.
üstteki yazıların hepsine katılmak fakat ulan 2yılımı yedi, geldik yarıya demek ve bi şekilde bitmesini beklemek.
akıllı yazar eylemidir.

bunun; üniversiteyi bitirip, iyi bir işte çalışıp,ayda 6.000 TL maaş alıp, tekrar ygs ye girip alakasız bir bölüm okumaya başlayan ,aklı başına geç gelmiş versiyonları olduğu bilindiğinden şimdiki gençler çok akıllı demekten öteye gidilmez yorumda.
lisede olsaydım ''piçlik'' ve yahut ''ırıspı çıcıklığı'' şeklinde tanımlardım fakat bir ünili olarak yapılabilitesi olan bir organizasyon gözüyle bakılabilir.
yaşasın üniversitelilerin sınava girmesi eylemidir.
(bkz: sevmeyince olmuyor)
stres olmadan nasılmış sınav bakalım dedirten o berbat yılla dalga geçmek için yapacağım eylem.
bu sene benimde gireceğim durumdur. çalışın gençler çalışın..
harcı bugün yatırdığı olaydır.
gideceği bölümden memnun olmayan, kararsız insanların hatalarını telefi etme çabasıdır. madem bölümü sevmiyordun niye kayıt yaptırdın? insanlar bir iş yaparken sonun düşünerek yapmalı.
ön lisans,fen edebiyat ve teknik eğitim gibi okuyan öğrencilerin birçoğunun kendi alanlarıyla ilgili kaygıları nedeniyle başvurduğu sınavdır.
küfür yemeyi seven insanların yaptığı eylemlerden biridir. *
Gerçekten bazı gerizekalı arkadaşlarını onları her türlü geçebileceğine ikna etme durumudur. (bkz: mosk)
birçok nedeniolabilecek durumdur.

geçimini bundan sağlayabilirsin. dersanelerin sırf derece yapsın diye önüne tonla para saydığı öğrencileri bilmeyen yok.

geçen yıl hedeflerine ulaşamayıp sırf evden kurtulmak için tercih yapıp bir yere yerleşmiş olabilirsin.

dereceni biraz yukarı çekip okuldan daha fazla burs almak istiyor olabilirsin.

hazırlık okurken yapacak iş olsun diye deneyebilirsin.

alt dönemlerde kardeşin ya da arkadaşların vardır. onları motive etmek için "sizi ben bile geçerim" tarzı sidik yarışına girebilirsin.

eğlenceli olur ama. bak hala mat1 çalışıyorum ben.*
boş beleş adamların her sene yaptığı eylem. salak mısınız yeğenim? derdiniz ne, paşalar gibi okuyun. memur falan çıkarsınız.
bazı durumlarda hayat kurtaracak eylemdir.

yese deneyeceğim ama 4 yıl oldu o yollardan geçeli.unuttuk.
aynı okuldan mezun olduğun kişilerin önüne geçmek
farkını ortaya koymak
kendini denemek, geliştirmek
ikinci üniversiteyi okumanın verdiği havayı tatmak.