bugün

lahmacuncuda çok iyi kürek çeken yada bir inşaat yapımında kum karıyorken fıtık olan kişidir. Bunlarda yetmezse ekmek için pazarlarda iç çamaşırı bile satabilecek duruma gelen kişidir.
leyla ile mecnun'da işsiz kalması ile güzel bir gönderme yapılan kişi.

https://www.facebook.com/photo.php?v=4152584445894
"her üniversite mezunu iş bulacak diye bir şey yok" sözünde bahsedilen mezun.
diplomalı işsiz !?
lise mezunlari bir işte alayli olurken okumayı tercih etmiş insandır.
eğer bir tanıdığının işyeri vs. Falan yoksa en fazla 2000 tl maaş ile çalışacak olan mezunlardır.
iyi bir üniversite değilse veya babasının, amcasının, dayısının dükkanı yoksa diploması bir işe yaramayacak kişidir.
inşallah 3 sene sonra ben de olucam bundan.
Üniversiteyi yeni bitiren bir genç iş arayıp buluyor. ilk çalışacağı gün patronu geliyor:
- Hey, sen al şu bezi yerleri silmeye başla.
Genç:
- Ama efendim ben üniversitede okudum.
Patron:
- Ha, o zaman başka, ver bezi, ben sana nasıl yapacağını göstereyim.
bu sene sonu itibariyle yaşayacağım olan mevzu. sonrası ne olucak ayrı bir soru tabi bakalım aradığımız nitelikte iş bulabilecek miyiz.
madur yada madur olacakdır. siz siz olun üniversiteyi bitir işin hazır diyen dayılara amcalara halalara eniştelere güvenmeyin.
iş bulamayınca üniversite okudu ama işsiz derler.
%90'ı özel sektörü çarklarında eriyip giden insanlardır.

o kadar çok mezun, o kadar çok rekabet vardır ki, kariyer sitesine sabahtan koyulan görece olarak ortalama bir pozisyon için sıradan bir kariyer vaad eden ilana 4 saat içinde 11000 ( yazıyla on bir bin ) insan başvurur.
varın sayısını siz düşünün.
okul okuyup aldığı bilgileri iş hayatına aktarıp daha çok para kazanacak kişidir.
okul okuyup iş bulamayan ve daha az para da kazanan olmuştur.
okul okuyup bi bok olamayan adam bile olamayan varlıklar da vardır.
Bitirirken iş bulacağını sanırsın meğer bütün işsizler üniversite mezunuymuş.
Mūhendislik okumaya başladığımdan beri edinmek istediğim ūnvan
Zamanımız için önemi olmayan şey. Artık para ticaret işlerinde var. Allah aşkına üniversite mezunu olan birisi ne oranda iş sahibi oluyor artık. Bu ülkenin kanayan yarası.
Üniversitenin adı ve kişinin ne derece kendini geliştirdiği önemli bence. Ben üniversite mezunuyum yeaaa diyen adam bi zahmet boşta kalsın.
işsizdir her zaman işsiz kalacaktır.
Ales, toefl, yds, kpss, formasyon, mülakat, başvuru, yeni bir dil kursu, kurs,ders, sınav. Üniversite mezunu olsan da üniversitede kalmak istesen yine memurluğa hazırlanır gibi hazırlandırıyor seni memleket. Bilim adamı olacak çocuğa dahi mütakbel memur muamelesi yapıyor.
Nereye düştüm lan ben diyecek olan insandır özel sektör bu koçum hepimizi silkerler .
işsiz üniversite okuyup mezun olmuş kişi.
ben mezun olunca işsiz kalmayacagım. sınavda 1 milyona girip siktir boktan bi üniversitede siktir boktan bi bölüm okuyan gençlerin düşünmesi gerekiyor ben 2 yada 4 sene okuyacagım aileme yük olacagım ya sonra nolucak diye.
Potansiyel işsiz. Evet.
Türkiye de çoğunlukla bir anlam ifade etmeyen, tahsilli insan.