bugün

takımından ziyade futbola sahip çıkarak, federasyonun beceremediğini dile getirmiştir.
olması gereken budur. şerefli ve cesur başkanımızdır.
gurur duyuyoruz, hem galatasarayla hem seninle ünal başkan.
galatasaraya atanan son başkan, son umut. e fakirin ekmeği umut demişler.
o değilde transferler vardı ne oldu dediğim başkandır.
not: galatasaraylıyım.
cemaatin operasyonuna destek çıkmıştır. ki o cemaat ve iktidar, başta aziz yıldırım olmak üzere kendisine yol vermeyen eski futbol tanrılarını ortadan kaldırdıktan ve tüm futbol piyasasını ele geçirdikten sonra -ve bu süreçte fenerbahçe küme düşürülür ya da şampiyonluğu iptal edilirse- seçimlere kadar fenerbahçe ile mutlaka barışacaktır. peki bu nasıl olacak? bir şampiyonluk? iki? yoksa iktidarın dünya vizyonu çerçevesinde bir avrupa açılımı için yapılacak lojistik destek mi? adamlar en az 3-4 yıllık senaryo yazıyorlar, yurdum insanı fenerbahçe galatasaray diye birbirini yiyor.

kulüp başkanları da sadece lig tv'den filan gelecek paranın derdinde değiller. meselenin futbol üzerindeki bir iktidar mücadelesi olduğunu görüyorlar ve kendi konumlarının savaşımını veriyorlar. iktidarla bir mutabakatı zorlayarak direnebilecekleri kadar da direnecekler.

bu operasyonlardan sonra futbolun gerçekten temizleneceğine inansam bir fenerli olarak ünal aysal'a destek olurum ama büyük resim öyle değil. şimdikinden de hiç memnun değilim ama daha kirli, daha karanlık bir futbol dünyamız olacak. ergenekon, balyoz gibi davalarla darbeciler temizlendi ve memleketçe ileri demokrasiye mi geçtik yoksa gittikçe daha yasakçı, anti-demokratik bir ülke haline mi geliyoruz?

ve bir fenerli olarak meselenin gerçekten şike operasyonu olmasını tercih ederim. "kalkıp ama başkaları da yaptı, niye bize yükleniyorsunuz" da demem. evinize giren beş hırsızdan sadece birini yakaladığınızda "e diğerlerini yakalayamadık, seni de serbest bırakalım" demezsiniz. çünkü aziz yıldırım şike yaptıysa bunu fener için yaptı diye düşünmem. bu suçu öncelikle kombine sahibi bir fenerli olarak bana karşı işledi, benim evimde hırsızlık yaptı diye düşünürüm ve gider takımımı ikinci ligde, her neredeyse orada desteklerim.
şöyle düşünüyorum: diyelim bir suç işledim ve cezası bir yıl. bunu yatıp çıkmayı ve hayatınıza devam etmeyi mi istersiniz, yoksa bir gardiyanın ömür boyu her akşam evinize gelip sizde kalmasını mı?

ve son bir soru: çok daha basit dedikodularla, sorguda önüne hiçbir somut delil konmadan, sırf yakıştırmalarla gariban bir korcan tutuklanırken hakkında en fazla şayia çıkan oyuncu olan emre belözoğlu'nun ismi neden hiç geçmedi soruşturmada?
göte göt dediği için bazı götler tarafından gak guk edilen büyük başkan.
basiretsiz futbol federasyonuna ayarın kralını vermiş ve federasyon tarafından kınanmıştır. ne tesadüftür ki akabinde uefa bir açıklama silsilesiyle federasyonu tokat manyağı yapmıştır ve ünal aysal' ı kınayan o zavallılar ağızlarını açamamışlardır uefa' ya.
ünal aysal şuna ceza verin, buna ceza verin dememiştir; sadece süreç hızlı işlesin demiştir. uefa' da aynısını demektedir nitekim.
sürecin uzaması sürekli marka değeri zırvalarıyla şişirilen boktan ligimizin değerini iyice düşürecektir ayrıca.
bi bok bilmeyen federasyon'a gerekli ayarı vermiş başkandır.
eğer sezon ortasında fenerbahçe'nin şike yaptığı belgelenir, kesinleşir ve küme düşürülürse, 1 değil 2 sene kaybettikleri zaman, fenerli arkadaşlar tarafından daha iyi anlaşılacak olan insandır.
sonuna kadar arkandayız dediğimiz başkandır.
"Bu Ateş Üfleyerek Sönmez, Çözüm Zamana Yayılamaz" açıklaması ile ateşe üflemeye çalışanlara üflemiştir kendisi. başta aziz yıldırım müridleri olmak üzere ligdeki tezgah sahipleri tepkilerini göstermiştir.
çoğu fenerbahçelinin de hak verdiği başkandır.
sürecin nasıl işlemesi gerektiğini doğru cümlelerle anlatmıştır kendisi. madem bu duruşu sergileyecektin en başta niye yaladın feneri be adam.
mehmet ali aydınlar denen fanatiğin kendisiyle ilgili açıklamasıyla bir kez daha gördük ki kral adammış.

türkiye futbol federasyonu'nun başkanı olan tipe bak lan! utanmasa racon kesmiyorum kafa kesiyorum diye bitirecekmiş.
açıklamalarıyla haklı olan galatasaray başkanı. zira fenerbahçe sezon ortasında küme düşürülürse,hem o seneyi hem gelecek seneyi kaybeder. umarım federasyon bir an önce karar verir.

not:fenerliyim.
http://alsancakstadi.blog.../frsatclk-m-korku-mu.html

fanatikliğin kararttığı gözlerin göremediği şeyler de var ...
galatasaray'ın gerçek yüzünü açıklamıştır. böyle bir camia başka kulüplerin yere düşmesiyle ayağa kalkacağını sanıyorsa kendine yazık ediyor. sayın aysal geçen sene paranız olsaydı sizde bu olaylara bal gibi girerdiniz. eski başkanlara teşekkür ederken defalarca düşünün. mazinizde 8-0 lık ankaragücü maçı var. bunu da unutmayın.
nerede, neyi, nasıl yapacağını bu kadar iyi bilen bir adam, galatasaray'a çok şey kazandıracak gibi duruyor sırf hal ve hareketleriyle.

duygularıyla değil, mantığıyla hareket ediyor, arka planda sessizce çalışıyor ve bu hali bana ingiltere premier lig kulüp başkanlarını hatırlatıyor.bizim tüpçünün bu adamdan ders alması lazım.

şanslı cimbom, kıymetini bil başkanının.
http://www.iem.gov.tr/iem...nu_id=1&detay_id=1324

bu basın açıklamasına dayanarak duruma isyan eden galatasaray başkanı.

burada emniyet açık ve net bir şekilde şike delillendirilmiştir demiş mi? demiş...

federasyon henüz bize ulaşan somut bir delil yok demiş mi? demiş...

e adamda bütün bunlara isyan ediyor haklı olarak, kardeşim, ne var açık açık söylensin diyor,

19 maç delillendirildi deniliyor alo, duymuyor musunuz?

bu durumda türkiye emniyet müdürlügüne karşı dava açmalıdır malum kulüpler...

tabi yerse...

edit: imla.
dün ki açıklamasıyla arı kovanına çomak sokmuştur. zoy, oyunu bozar derler. bakalım ünal başkan bu oyunu bozabilecek mi?
http://www.ligtv.com.tr/D...lt.aspx?r=1&hid=95247
bu haberde ne hale düştüğü ortada olan şahıs.
okuma özürlü beyinsizleri algılamamızı sağlayan adamdır. adam olayların üstünü örtmeye çalışmayalım diyor. Hemen ceza verelim dediği yok, sağlıklı kanıtlar ortaya çıkana dek gerekirse ligi erteleyelim diyor. millet ayağa kalktı vay bu adam ne diyor diye. Ama bu dingillere bu edebi dil yaramıyor. Şimdi ligi tescil edip 2 ay sonra şike var dersek Uefa götümüzden 8 ünite kan alır dese herkes anlayacaktı halbuki. ayıp ettin başkan ne o öle ateş falan. göt demen lazım heme anlarlar o zaman.
gelen gideni aratir. (adnan polat kadar olamaz demiştim, yanıldım.)
Ligler baslayana kadar karar verecegiz derken bir anda 360 derece donen doneklere kafa tuttugu icin TFFB ve Fenerbahce sayesinde adam olan Ilhan Cavcav'in elestirdigi ADAM
forlan ve reyes'i alamayınca, athletico madrid başkanını tanımaya gittim diyerek duruşunu belli etmiştir.
hiçbir bok yapmadığı halde şimdiden overrated olmayı başarmış adam.