bugün

fenerbahçe ye hizmetlerinden dolayı teşekkür edilesi futbolcu. ayrıca zamanında çıktığı televole programında eşiyle aynı mahallede oturduklarını beyan etmiştir. eşi de ümit için; dünya da bir tek ümit kalsa, yine de evlenmem, diye düşünüyordum ama çok yanılmışım, demiştir.

(bkz: uludağ sözlük magazin servisi)
almanya'ya ayak dışıyla nasıl orta yapılır gösterecek futbolcu. anlaşılması zaman alacak.
yanılmıyosam fm 2005 te bu oyuncunun tekniği 1(bir)di.
gecen yil yasanan trajik ve bir o kadar da antipatik denizlispor maci ve sampiyonlugun kaybi gibi asiri yuklu olaylarin altindan kalkabilmis takimin kaptani. kusursuz karakter, baskinin altinda ezilip gitmeyen..
sol kanattan sağ ayağının dışıyla orta açabilen, dünya üzerinde bir eşi daha olmayan futbolcu.
(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)
gerçek bir fenerbahçeli olarak yüzüncü yıl misyonunu tamamlamış ve futbol hayatının son demlerinde avrupa'yı tatmak istemiş futbolcudur. futbolculuğu tartışılır ancak fenerbahçeliliği tartışılmazdır...

kupanın kalktığı andan gelen edit: bugün beni ve milyonlarca taraftarı ağlatmış, gönüllerde tekrar taht kurmuş futbolcudur. bu renkler seni hiçbir zaman unutmayacak ümit...
koca maç boyunca bir tane düzgün orta yapacak diye beklediğimiz,yaptığı kademe hatalarıyla insanı çileden çıkaran,artık eski fenerbahçeli futbolcu olmasından mutluluk duyduğumuz kişi.harcadığı emekler için teşekkür eder,başarılar dileriz.
şampiyon takımdan almanya'nın sıradan bir takımına giden şu sıralar aklı-başı yerinde olmadığını düşündüğüm zat-ı muhterem. üstelik gittiği köln takımı 2. ligtedir. serhat'a luciano'ya arkadaş olarak gidiyor herhalde.

edit: luciano'da serhat'ta bu sene köln'de olmayacaklarmış. alpay özalan var ya o yeter.
futbol adına ne özelliği varsa; sürati, tekniği, futbol zekası, yaratıcılığı vasatın üzerinde olmayan * ancak insanlığı ve çalışma azmiyle gördüğü saygıyı sonuna kadar hak eden ve genç futbolcuların örnek alması gereken futbolcu...bu akşam döktüğü gözyaşlarıyla hepimiziperişan etmiştir...umarım futbolu bıraktıktan sonra da türk futboluna ve fenerbahçe'ye hizmet etmeye devam eder...yolun açık olsun büyük kaptan, bu taraftar seni unutmayacak...
tüm fener taraftarı daum a duacıdır.ama yine de güle güledir..
allah kölnlülere sabır versin.
her futbolcunun istedigi avrupa hayalini gerceklestirmis oyuncu. tamam, gittigi takim almanya 2. liginde oynuyor, fakat gelecek sezon 1.FC Köln takiminin 1.lig'e yükselme ihtimalini cok yüksek olarak degerlendirirsek, ümit özatin ne kadar akillica bir hamle yaptigini görebiliriz. kendisine hayirli olsundur...
ne kadar kızsak da adam gibi adam olduğunu dünkü maçta ve maç öncesinde kanıtlamış futbolcu. (bkz: büyük kaptan)
adam süper bir avrupa hayali gerceklestirmistir. almanya ikinci liginde bu sene sürünen köln`e kurtarici olarak gitmektedir. zannedersinki milana yada bayern münihe gidiyor.
köln = akcaabat sebatspor.
Transferi çok fazla büyütülen topçudur. Sanki brezilya milli takımına çağırılmış muamelesi yapılıyor adama altı üstü köln yahu.

(bkz: kölnle yatan şaşı kalkar)
''1907 de ailemden birine oglun 2007de Fenerbahce'nin yüzüncü yılında kaptanı olarak sampiyon olacak deseler gülerdi heralde'' diyerek beni benden almıs sempatik futbolcu.. Ah be Ümit abi cümlenin absürdlügünü bir kenara bıraktım sadece o dönemde senin dedenin dedesine öyle bir sey söyleseler ''de get bre kafir'' diye kovalardı heralde.. Veya ne bileyim işte açıklayamadım hayal gücünüze bırakıyorum..
katıldığı bir programda, elindeki fenerbahçe forması için ''bu kutsal formayı sadece üzerimden çıkarıyorum, her zaman kalbimde olacak ve bir gün bir şekilde döneceğim'' diyerek, takım sevgisinin samimiyetsizleştiği, futbolcuların profesyonellik duygusunun abuklaştığı dönemde takdir toplamış futbolcu. çoğu kişi bu yorumu populist bir tavrın ürünü olarak algılayabilir ama, bu adam fenerbahçe için varını yoğunu, her şeyini verdi. bugüne kadar kendisini, alex'e kezman'a tandığım kredinin onda birini tanımayıp, kafaya aldığım için özür diliyorum.
2002-2003 sezonunda gaziantep deplasmanında hat trick yapmış oyuncu.. bir golünü ise ayağının dışıyla doksana çakmıştır defalarca izlemek gerekir..

maç bitmeden gaziantep seyircisi stadı ateşe vermiştir..
bir çok mevkide izledigimiz ve bu yıl köln takımında sağ bek oynayacağı anlaşılan, ankaranın dikemeninde büyümüş futbolcudur. objektif bir değerlendirmeyle beğenmediğim bu futbolcunun milli takımın sağ kanadına da monte edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. fakat kendisi fatih terim ekibi ve ulusoyun karadeniz lobisiyle sıcak ilişkilere sahip olmadığı için kendi kendine almanyada oynayıp duracaktır..
altyapıda eğitim gören sol bek adaylarına kötü örnek olarak gösterilibilecek topçu.
(bkz: futbolcuya topçu demek)
son yaptığı açıklamasında "Bild gazetesi sağ ayağımın dışını düzgün kullandığıma dair bir haber yayınladı. Antrenmanlarda takım arkadaşlarım, Bu vuruşu bana da öğret dediler." demiş futbolcu.
Ersun yanal döneminde, milli maçlardan önce kendisini kadroda gördüğümde (hem de sol bekte) çıldırmama neden olan futbolcu. Kale arkasına doğru çok güzel ortalar yapar. Bu konudaki tek rakibi Serkan Balcı'dır.
sol kanattan, sağ ayağın dışıyla yaptığı ortalarla futbol literatürüne yeni bir orta şekli getiren eski fenerbahçeli, yeni köln'lü 32 yaşındaki futbolcu. efendi kişiliği ile bir çok futbolcuya örnek olacak niteliktedir.
orta yapmayı hiç bir zaman beceremeyen ve beceremiyecek eski fenerbahçeli futbolcu.