bugün

Başlarındaki reislerine ergen grubunun lideri gibi biat etmeleri onsuz düşünememeleri kavga gürültü ile iş çözmeye düşkünlükleriyle bu ülkede bi sikime faydaları yoktur. Bozkurt u kirleten türkçülük değil birilerinin aleti olan artist topluluğu neticede.

Ben bunları askerde de gördüm operasyon tişörtüne yapıştırırlar semboller falan foto çekip face e atarlar. Artist artist sözler yazarlar karakoldan dışarı çıkıp ırak sınırına 600 m kalınca sniper çıkmaz de mi yauuv ederler.
tesbih ve çay piyasasını canlandırmaları.
tesbih piyasasına katkıda bulunarak işsizliğe katkıda bulunuyorlar.
Milli duygularımızın ve geleneklerimizin unutulmadan her daim yaşatılmasına çalışırlar.Benim bahsettiğim ülkücülük kafatascılık, ırkçılık falan değildir. Türkiye'ye kendini gönülden bağlı hisseden, bu uğurda canını feda etmeyi göze alan her kişi ülkücüdür.Aslında ülkücülüğe daha geniş vizyondan bakmak lazım, bir parti ile özdeşleştirmek yanlıştır.
(bkz: yok ki)
Piyon:
1-satrançta oyunun başında ön sıralara dizilen, ancak ileri ve çapraz devinebilen sekiz küçük taşın her biridir.
2- istenildiği gibi, kolayca yönlendirilebilen, bir çıkara, bir amaca hizmet ettirilen, kullanılan kimse.

Ülkücüler ise bu ülkenin stratejik piyonlarından biridir

Edit: satranç oynamayı ocakta öğrenen arkadaş, ben de biliyorum satranç oynamayı ve piyonun önemini de biliyorum. Hatta ülkücülerin stratejik piyon olduğunu da yazmışım zaten.

Sen de evet biz piyonuz diye kabul ediyorsun bak ne güzel. Neden bana laf sokma çabasına gidiyorsun piyon olduğunuzu kabul ederken amk.

Bari çıkıp hayır biz piyon değiliz kaleyiz de
askerlerin, polislerin, memurlarin cogu ulkucudur.
tuvalet reisi ve kat reisi gibi güzide sözcük öbeklerini dilimize kazandırmışlardır.
Yoktur, zararı vardır hatta, babalarının ülkeleri sanıyorlar her yerde ahkam kesebileceklerini sanıyorlar bir ülke böyle sevilmez, gidip devrimci abilerinizden öğrenin bir ülke nasıl sevilir.
Bir kızla arkadaşça konuştum diye beni dövmeye gelmişlerdi okulda. O zaman tanıştım reislerle.
Meğer kızı kendileri seviyormuş.
Ama kendilerinden olmayan bir başkasının, kız arkadaşından ayrıldığını öğrenir öğrenmez kızı kendileri kapıyorlardı.
Yani bu grubun sahadaki en büyük meselelerinden biri kız.
Arkadaşın biri aklı sıra satranç ile alakalı maddeler vererek bu ülkenin en asli unsurları olan ülkücüleri aşşağlamaya piyon olarak lanse etmeye çalışmış.

Bu ülkenin bayrağını dalgalandıran bir IM olarak ancak her şeyden önce türk milliyetçisi olarak evet piyonuz biz..

Ancak piyonların pozisyonlar oluşturup oyunu yönlendirdiğini,savunma yaptığını, saldırı yaptığını, alan kazandığını vb görevler aldığını bilmeniz gerekir. Unutmyın Piyonlar her satranç sporcusu tarafından iyi bilinirki oyun sonlarında en önemli unsurdur çünkü vezire veya başka bir taşa terfi etmesi oyunları mutlak kazandırır. Nasıl ki Piyonlar satrancın ruhu ise ülkücüler de bu ülkenin vazgeçilmez mihenk taşıdır. Görev verildiğinde elini o taşın altına koymaktan asla imtina etmez..

He bu arada o hakir gördüğünüz hala tespih edebiyatı yaptığınız ocaklar da öğrendik biz satrancı.. bu ülkeye bir kuruşluk faydanız yok bari susunda adam sanalım sizi..
Son derece kullanışlı aptallardır.
Şimdiye kadar zeki bir ülkücüye denk gelmedim.

Faydası mı?
(bkz: Error)
Solculardan fazla olduğu muhakkak.
takım elbise satışlarının artmasından başka bu ülkeye bir yararları yoktur. külliyen zarar.
uzun yıllardır yok maalesef.
Tesbih satarak para kazanmaya çalışan yoksul insanlara katkı sağlamaları dışında bir yararları yoktur.
Çek senet pavyon işleri
küçük çaplı kumarhane işleri falan.
görsel