bugün

hiç anlam veremediğim bir olaydır. herkes bilir ki ahmet kaya sol görüşlü bir sanatçıdır. gençlik yıllarında ülkücü harekete karşıtlığı ile yükseldi. günümüz ülkücüleri de kendisinin büyük hayranları arasında. solculuğu ve sanatı insanlara bu denli sevdiren ahmet kaya ya teşekkür ediyorum.
solcu olup ülkücülere laf söylemek. aynı kategoride değerlendirilebilir. bir adam ülkücü ise solcuları dinleyemez mi? eğer öyle ise solcularda sağcılar ile ilgili yorum yapmasın. saçmalamakta son nokta.
(bkz: tartışma yok ironi var)
sağcılar solcuların, solcular sağcıların kitaplarını okuyabilir, sanatlarını inceleyebilir. ahmet kayan'nında siyasi kişiliğiyle alakası olmayan bir çok şarkısıda mevcuttur.
(bkz: ironi yaptım yer misin)
samimiyetsizlik, yavşaklık, onursuzluk ve gurursuzluktur.

adam pkk lı, terörist bir örgütün en has adamı, bölücü ve kürtçü, üstüne bir de kürt faşisti.

bu adama sempati duyan bırak ülkücü, herhangi bir türk, en hafif tabirle şerefsizdir.
görüşünü örnek almak zorunda değilsin ama hayranı olmayıp dinleybilirsin.
sıradan bir davranıştır. eserleri sanatçılarına göre izole etmek ve onu dışlamak ne kadar da saçma bir harekettir bunu kavramış olmaktır.
ahmet kaya bir öyledir bir böyle. pkk konserine çıkar, sonra zaman gazetesinde röportajı çıkar 'ben ülkemi çok seviyorum bana komplo kurdular' diye ağlar.

ama adam güzel söylüyor. adamın karakteri düşük olabilir ama bizim dinlediğimiz bir ses, 'eger eşkime bigane kalsan' diyen bir ses benim ülkücülüğüme ne zarar verecek? aslında biraz idealistliği zedeler ama senin idealin sağlamsa böyle şeylerle sarsılmaz zaten.
Müziğin evrensel bir dil olduğunun en somut göstergelerinden biridir.
ülkücü değildir o. kendisini ülkücü sanıyordur. bir ülkücü bu adamı dinlemez. dinleyemez! ne zaman bu kansızın sesini duysa; beşiklerindeyken öldürülen masum bebekler aklına gelir, binlerce şehit, ihtiyar, kadın, çoluk çocuk aklına gelir. ne zaman bu soysuzun sesini duysa; 'vallahi apoyu özledik' sesi yankılanır kulaklarında, bebeklerin çığlıklarıyla birlikte. bir ülkücü bu adamı istese de dinleyemez yani. dinleyenden de ülkücü olmaz. boştan yere kendisine ülkücü demesin. solculuk moda bak bu yıllarda, solcuyum desin. üniversitede falan iyi prim yapar. ne biliyim kız falan düşürür işte.

tanım: yavşaklıktır.
Ahmet kaya dinleyen ülkücü ülkücü değildir.
ülkücü olduğunu sanıp ahmet kaya dinliyordur. ülkücü olamaz o kafayla hiçbir zaman olamayacaktır da.
bana ne görüşünden ben sanatına bakarım bik bik bik.

ne kadar da yavan duruyor bu cümleler. sen eğer milliyetçi, ülkesini seven, bütünlükten, barıştan yana bir adamsan; sesi isterse seni büyülese de senin tam karşında bir yerde olan adamı dinleyemezsin kardeşim.

he dinlersin o zaman da ben ülkücüyüm diyemezsin.

he dersin o zaman da ahmet kaya dinleyemezsin.

nokta.
sosyalist birinin mustafa yıldızdoğan,ozan arif,aşık sefai yada ahmet şafak dinlemesi gibi bişey sanki.
ahmet kaya bu konuyla ilgili, "ben mhp'ye bile konser veririm ama keşke beni dinleyebilseler, anlayabilseler" demiştir. akgün otel'in öldürülen sahibi elazığ'lı ülkücü nihat akgün'le oldukça samimiydi bir zamanlar şovuna bile* çıkarmıştı.
ülkücü olamamaktır.

eli bozkurt yapıp slogan atmakla ülkücü olunmaz.
ahmet kaya'nın kendisi de söylemişti.

beni sağ da sevmez sol da sevmez. ama kasetlerim onbinlerce satıyor. kim alıyor bu kasetleri?

bir keresinde de kendisine mhp nin mitinginde sahneye çıkar mısın diye sormuşlardı
evet çıkarım demişti.
türkiye'de gayet sık gözlenmiş bir fenomendir. sonuçta şarkılarının epeyce bir kısmı türkiye'de yaşayan geniş kitlelere müzik olarak hitap edebilen ve siyasal açıdan kendisiyle aynı görüşte olmayanlara bile pek rahatsız edici gelmeyebilen şarkılardır.
sanattan anlayan,vatan millet sakarya palavralarıyla böylesine değerli bir sanatçının harcanmasına gönlü elvermeyen ülkücü nün davranışıdır.helaldir.
Sağ sol diye değerlendirmeyen. kaliteli müzik diye değerlendiren ve doğrusunu yapan ülkücüdür.
solcu olup chp e oy veren kitle gibi ironik olan bir kitledir gerçi dindarların akp e oy vermesi başlı başına bir ironi baş yapıtıdır. (bkz: baş)