bugün

söylenecek her şeye bir şey daha eklenebilir.
(bkz: ucuz propagandadan medet ummak)

politikacıları, bürokratları, sistemi vs. beğenmemek normal zira çok abuk işlerin olduğu bi memlekette yaşıyoruz.

ancak ülkeyi terketmek gibi saçmasapan ifadelerden gına geldi artık. zamanında üniversiteye alınmayan başörtülü kızlar da ordudan dindar olduğu için atılan subaylar da bu ucuz ajitasyonu yapmadılar.

az dik durun, biraz tutarlı olun, gidecekseniz de bi an önce gidin, biz memleketimiz için doğruları söylemeye devam edicez bu ülkede, bu topraklarda...
karambole yaşıyo olmak.
avustralyanın daha cazip gelmesi.
lisede evlenme serbestliği gelip, kürtajın kaldırılması. üniversiteye mini etekle gidebilme meselesi varken, baş örtüsünün yasaklanması. saçma sapan dolandırıcılıklar. terörler. bedelli askerlik. daha sayayım mı?
saysam bitmez. sonra başımıza bi de insanlık yetilerinden biri olan düşünme vasfını kaybetmiş dinci boş kafalar toplanır mazallah.
görsel

yukarıdaki fotoğrafa inananlarla aynı havayı solumak. haysiyetini siktiklerim.
ördeğe tecavüz edilmesi, apo'nun asılamaması, siyasi lider, vergiler, işsizlik, geçim sıkıntısı ve orospu çocuğu fazlalığı.
terketmemek için tek neden, ülkemizin tabiatının cennet gibi olmasıdır. bunun dışındaki tüm özellikleri terketme nedenidir. hem de birinci dereceden.
1. Torpil in tavan yapması.
2. Bilmiyorum ama Çek Cumhuriyeti ni merak ediyorum.
3. Eğitim. Sanırsam eğitim için ülkeyi bir süre terk edebilirim.
Ama köyümü özlerim ben be.
zengin ve mücadele kaçkını olmak.
şehit cenazesinde hükümeti eleştirdiğin için linç edilmek.
öyle bir neden yoktur kanımca. bir vatansever olarak hiçbir şekilde ülkenin terk edilemeyeceğini düşünüyorum. sen kaçarsan ben kaçarsam ne olacak bu ülkenin hali.

ya bu deveyi güdecez ya bu deveyi güdecez. safımızı belli edeceğiz. bizim bu topraklardan başka yatacak yerimiz yok.
(bkz: almanya yenilince biz de yenik sayıldık)
sadece ülkeyi değil dünyayı terk etmek için yeterli miktarda sebep var zaten. kasmayın. *
gercek vatansever icin akla bile gelmeyecek, agza bile alinmayacak, incir cekirdegi doldurmayacak nedenlerdir. kurtulus savasi yillarindan zor gunler yasandigini sanmiyorum. acaba o savasi yapanlar da boyle gecerli(!) nedenlerle ulke terk etseydi simdi biz olur muyduk? bu ulke bizim, bu insan bizim, o kadar. olene kadar burada olmaliyiz Allah vatansiz birakmasin. ha tabi herkes ozgur ille gidecegim diyene olene dek asla donmemesi sarti ile ucak bileti benden.
ulkeyi terketmek icin tayyip gibi buyukbir neden var elbet.ancaak biz ona birakmayiz o ayri.gun gelir devran doner efenim.
sigara zammı, petrol zammı, su zammı, elektirik zammı. olay zam olayı yani. her türlü kazık.
yobaz zihniyet
antibilim
adam kayırma
yolsuzluk
bülent ersoy, akp, rte, kılıcdaroglu, bahçeli, pkk, ajdar, yılmaz morgül, ygs ve lys.
ya sev ya terk et. atalarimizdan miras kalmis topraklari 3 5 cakala terk eden agir haindir. begenmeyen anasinida alsin gitsin.
ülkenin başbakanın teröristlerle görüşecek kadar korkak olması.
aile. yeminle bıktım lan . bir yakamdan düşmediler. yakında fırsatını bulduğum an gidicem sözlük bu diyarlardan.
Siyaset ve insanlar. Siyasetten uzak kalmaya çalışsanız bile insanlar size bok atacak, dışlayacak bir şeyler buluyor. Hümaniz, korkak falan. Bırakın bu işleri.
kadını sadece cinsel obje ve yemek yapan camasır utuleyen varlıklar olarak gören erkekler.