bugün

--alıntı--
Sana öğretilen her şey
Bana önerilen her şey
Bana dayatılan yaşantı
işe yaramaz bir çöplük

Yarattığınız sistemler
Kullandığımız yöntemler
Yaşamak istemem aranızda

Belki de terslik bende
Yapamadım bu düzende
Kaçacak delik arar oldum
Sürüngenler şehrinde

Eğitilmiş köpekler
Doymak bilmez maymunlar
Yaşamak istemem artık aranızda

Benden bir ruhsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir hissiz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden bir uyumsuz yaratmayı
Nasıl başardınız
Benden sizden biri yaratmayı
Nasıl başardınız

Yaşamak istemem artık aranızda

--alıntı--

yavuz çetin - yaşamak istemem

keşke yalnızca ülkeyi terketseydi...
sözlükten atılmak. **
genç olmak, genç olupta bu ülkede ne geçliği ne insanlığı yaşayamamak ve ülkede yaşayan insalanların %80 inin sadece karnını doyurmak için yaşadığı gerçeğine şahit olmak.
vakit gibi 6 yaşındaki çocukların etek gölgesini sansürleyen zihniyetler ve diyanet gibi akp kalesi olmuş sözde dini bize anlatacak yerlerin flörtü zina olarak görmesinden sonra zaten neden falan kalmıyor artık.
direk kaçmak lazım bu iğrenç zihniyetten.
yoksa şort giyildi diye dayak giyen sporcuların başına gelenler sonra bizim de başımıza gelebilir.
ezan türkçe okunduğu zamanlarda nasıl birileri terketmedi ise ülkesini, şu an zorluk çektiğini söyleyen insanlar vatnına bağlı ise terketmemeleridir ülkelerini. türk ün türkten başka dostu olmadığı akıllardan çıkarılmamalıdır. terketmek isteyen arkadaşlar için bir istek parçam olacak, ibrahim tatlıses ten terketmek ne kadar kolay, sen kolay olanı seçtin...:)
sebebim çok gitmek için,
ama gidesim yok severim için için,
demiş ünlü filozof yumusak falan degil bu g. * *
ebru şallı ile plates dersleri.
Bizzat ben, tanısanız oldukça geçerli bir sebepim.
Hiç bir neden bu ülkeyi terkettiremez. Fakat oluşabilecek nedenler itinayla ülke dışına defettirilir.
ülkemden kopamam ki.. terk etmek için bahanelerim yetersiz kalır. biz gidersek bu toprakların önemi de gider. zaten sömürülmek için boşluklar açılmış. ne olursa olsun bu vatana sahip çıkarım arkadaşş... Türk kanı bu vazgeçilmeyecek asil kan
yök yeterli bir sebep bence.
hainlerin bu devlete kadı olması.
Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olması.
hatayda onca olaylar olurken yandaş medyanın sessiz kalması. olayları aktarmaması.
yavaş yavaş oligarşik yönetim şekline yaklaşıyor olmamız. bir devletin hizmetlerinden fukaranın da payını alarak kendi zimmetine geçirenlerin gün geçtikçe artıyor olması. bu hizmetler, bir vatandaş için devleti devlet yapan en ileri hizmetler olsa bile vatandaş olma durumu bir vatandaşın bunlardan yararlanamaması için geçerli bir sebep olmakta. bahsettiğim hizmetlerin (güvenlik ve adalet) yani bir devletin sağlaması gereken en temel ihtiyaçlar olan bu elementlerin bir gruba hizmet ediyor olması geçerli birer neden.
(bkz: 2023 de akp iktidarı)
tüm kamu kurumlarında kadrolaşma,
senin işini hiç bilmeyen ve hatta senden daha az okumuş insanların sırf birilerine yakın duruyor diye senin üstünde, senin işine karışabilecek pozisyonda olmaları,
bilimin ve sanatın yerini din ve ibadetin almakta olması,
her kamu kurumunda her odada asılı duran ve apolitik insanların bile astığı atatürk resminin artık neredeyse hiçbir yerde olmaması, heykelinin kaldırılması,
atatürk ilkelerinin müfredattan kaldırılması
oruç tutmayana, sevgilisiyle gezene, kolsuz tişört giyene yapılan mahalle baskısının iyice meşrulaşması

bu liste yürüüür gider.

(bkz: ülkeyi terk etmemek için geçerli nedenler)

edit: başlık elimde patladı.
Polis tarafından aranıyor olmak.
Türkiye'yi terketmek kendini terk etmektir,bırakıp hiç bir yere gidilemez..
iyisiyle,kötüsüyle herşeyiyle bize emanet tek bir türkiye var..
yavşak bir insan olmak, şerefsizliği hümanizmle kapamak.

bir de bu tipler atatürk aşığı olmaz mı ahahahahahah g*tcağızımla gülüyorum bunlara ben. o da kaçmıştı değil mi selaniğe selaniğe ülkenin halini görüp? ahahaha yerim ya sizi ben (:
trafik,
rüşvet,
adam kayırma,
gelir-eğitim orantısı,
kadrolaşma,
düşük gelir yüksek gider,
çok yüksek ve alakasız vergiler,
sağlık sistemi,
inanılmaz zeki takılan ergen gençler,
inanılmaz vurdum duymaz orta yaş insanlar,
trafikteki arbede, çarpışan oto gibi trafik düzeni,
devlet görevlilerinin bazılarının görevlerine kendi kafasına göre karar vermesi (ör. trafik polisinin kimisi cam filmine ceza yazmaz, kimisi yazar, ya hepsi yazsın kimse takamasın, yada hiçbiri yazmasın),
çarpık kentleşme,
3-4 günde bir elektrik kesintisi,
siyasetin ne olduğunu bilmeden her yerde vatan kurtarılan muhabbetler dönmesi,
spor adına işlenen cinayetler,
zorunlu sigortadan 1 kuruş geliri olmayan insanın ailesinin gelirine göre değerlendirilip 106 lira para ödemesini istemesi, ödemezse ceza kesmesi,
siyasetin ve dinin aslında ne olduğunu bilmeden farklı iki düşünce sahibi insanların birbirlerine düşman gibi bakması,
saymakla bitmez gibi.
o ülkede 28 yaşına gelip hâlâ hiç sevgilisi olmamış olmak.
Ekonomik kriz, muhafazakar ve ileri demokrasi.
milli eğitim politikası, ösymnin son üç yılda yaptığı sınavlar, siyasetçiler, milli güvenlik politikası.
vergiler başlı başına yeterlidir.