bugün

kemalist - kemalist olmayan
ateist - dindar
çağdaş - gerici
türk - kürt
akpli - akpli olmayan

ne ararsanız var? dikkat ettiniz mi 10 sene önce bunlar yoktu piyasada. şu an iç savaşın eşiğindeyiz.
iç savaş yaşarsak ne mi olur?
işgale uğrarız sonrasında da amerikanın köpekleri oluruz.
peki neden kavga ediyoruz? bilen var mı?
tek gerçek şu ülke ayrışmaya çoktan başladı. bunu durduracak olanlar yine bizleriz ama farkında mıyız acaba?
Bu soğukta götümüzün donmasından anlaşılan durum.

Edit: yok olum öyle bi dünya!! Sözlükte iki ergenin laflariyla bu millet birbirine düşmez.
10 sene önce yoktu öyle mi?
alevi-sunni kavgaları ne oluyor? 68 kuşağındaki o sağcı solcu kapışması neydi? ülkücü ve sosyalist gençler?

yıllardır bu ülkede kutuplaşma var. üstümüze oyunlar oynanıyor. sen gelmiş bu olay sadece 10 yıldır var diyerekten akpye laf çakıyosun. kutuplaşmak mı? dönde kendine bak.
1800 lerin başından beri var olan gerçektir.
kemalistlerin yediği boklar diyerek bile yaşadığı kutuplaşmanın içinde bulunduğunu göremeyen yazarların beyanatları da var tabii.
malesef ortada cirit atan gerçek. Bunu yapanların götüne akünün kutup başları girsin.
penguen belgeseli yüzünden olabilir.
ısınan havalar ile birlikte;
(bkz: Ülkenin çölleştiği gerçeği)
Bütünün parçaları olabilir ama parçalar bütünü teşkil etmez.
(bkz: iki kutbu da amlarına soksunlar)
siyasi strateji,kolaylık.

(bkz: böl parçala yönet)
Buzulların erimesiyle, kutuplara yaklaşmaktır. Kutuplaşmaktır.
Ayan beyan ortadadır. Eskiden de varmış Sağcı solcu dindar ve dine mesafeli kişiler ayrıymış. Ama sosyal medya ile bu ayyuka çıkmıştır. Hele gezi olaylarından sonra insanlar taraf seçmeye zorlanmışlardır. Bu durum ülkenin bütünlüğü için hayra alamet değildir. Herkesin aklını başına alması ve biz laikler siz yobazlar demeden ülkesini düşünerek yöneticileri beğenmese bile daha uzlaşmacı olması lazımdır. Ama eğitimli kesim doğal olarak cahilliğe tahammülsüzdür ve ülkede de Cahilliğe övgü vardır son yıllarda. Umarız bu durum son bulur ve geçmiş hatalardan ders çıkarılır ama bu pek olası gözükmemektedir mevcut şartlarda.
baya baya olandır. kırk yıllık dostlar birbirine girer oldu. evet.
daha balığa gidecektik?
ülkeyi kutuplaştıranlar siyasiler olduğu kadar her iki kesimin de ileri derecede geri zekalılarıdır net. şu sözlükte aklı başında insan arama umuduyla gezinir dururum. o kadar geri zekalı var ki. acınacak haldesiniz amına koduklarım. arada bir akıllı insanlara denk gelmesek çıldıracaz. her kesimde var bu. ben sağcıyım, dindarım diyende bulunduğu kadar , aynı oranda ben akıllıyım entellektüelim şehirliyim okuyorum diyende de var. bir gavat hayır verenin namusu helaldir der diğer sözde atatürkçü özde beyinsiz de köylüler çomardır, kafasızdır vs vs. aslında suçu şu yönden de devlette buluyorum; gebelere folik asit desteğine sağlık bakanlığı daha yeni geçebildi maalesef.verseydin zamanında folik asiti besin olarak alan var almayan var, yetersiz emilim var vırt var zırt var. ver ki bu kadar geri zekalı nesiller yetişmesin.