bugün

türk asıllı olmayan mülteci , üniformasız işgalcidir .
en kısa zamanda ülkelerine geri gönderilmelidir .
mülteci derdini çözebilecek tek parti olan zafer partisini
destekleyelim .
Bunu diyen insan işin başından beri sığınmacıları göndereceğiz diyen Ümit Özdağ'a destek verir. Bir ara entegre edeceğiz deyip sonra iki yıl içinde hepsini yollayacağız'a işi getiren ve popülizme başvuranlara ya da din kardeşlerimizi muhalefete inat göndermeyeceğiz gönüllü gidecekler diyenlere degil. Zorla sığınmacıları ülkeden göndermeyi kafatasçı ırkçı bir hareket gören HDP'ye girmiyorum bile efendim.

Yalnız toplumda zaman geçtikçe sığınmacıların gitmeyeceğine yönelik düşünce artıyor. Hangi parti gelirse gelsin gönderemeyeceğini, onların kalıcı olarak ülkede var olacaklarını düşünüyor. Mesela Lisede staj yaparken liseli gençlerle bu konuda konuşmuştuk ve neredeyse hepsi onların gitmesini istiyordu; bununla birlikte çoğu, sığınmacıların sökülüp atılamayacağını düşündüklerini ve 30-40 yıl sonra Türklerin azınlık hale geleceklerini söylemişti. imkanım olsa Avrupa'ya giderim hocam diyenler de azımsanmayacak kadar çoktu, evet.
ne suriyeli, ne afgan, ne paki, ne başka bir millet. ülkemde sığınmacı istemiyorum...

görsel
sırbistan'a yerleş orada yok denecek kadar az onlar hiç almadılar neredeyse.