bugün

https://eksisozluk.com/tu...ampanyasi--3962155?a=nice

ekşide gördüğüm kampanya. Öncelikle: şimdi bize sığınmış olan suriyeliler: insanlar bi kere kabul edelim bunu çünkü bunu unutup laf söyelen var.
Şu andan itibaren suriyeden gelip türk vatandaşı olmak isteyen ve terörden kaçanlara daha hoşgörülü ve dikkatli davranılmalıdır.
Ülkemizde olanlarsa tıpkı bizim gibi hükümetin yürüttüğü kötü politikanın kurbanıdırlar. Artık bizdendirler. Evet suç oranını arttırıyorlar bu çok ciddi ama naapacaz... Kovamayız ki hepsini biz it miyiz aq?
türkiye'de el nusra, el kaide üyesi, öso üyesi, terörist canileri istemiyoruz doğrudur.
hatay'ı birbirine kattılar, halkı bezdirdiler, yerlisini göç ettirdiler, dükkanlarını soydular, işlerini bozdular daha nolsun.

ekşi sözlük'ün değil bir yazarının kampanyasıdır.
Suriyeli istemiyoruz demek faşistliktir, "Suriyeli istemiyoruz"dan ziyade suriyeli terör örgütlerinin merkez üssünün Türkiye'de olmasını istemiyoruz. Orada kan döküp, burada tedavi olan teröristlerin Ülkemizde bizim paramızla tedavi olmalarını istemiyoruz denilmeli. Yoksa oradaki çoluk çocuk, evsiz-barksız Suriyeliler kabulümüzdür.
ekşi sözlüğün ülkemize ve ülkemiz tarihine ne kadar uzak olduğunu gösteren son kampanyasıdır.
türkiyede çalışan 200.000 ermeni vatandaşını söylerseniz gıkları çıkmaz o ayrı.
(bkz: türkiye de oy kullanan suriyeli istemiyoruz)
böyle giderse onlar yakında bizi istemeyecek. hatay'ı bırak çoğu yurdun çeşitli illerine dağıldı bile...

kimse hümanist masallara girmesin biz ve amerikan uşağı arap şeyhleri suriye'nin iç işlerine burnumuzu sokmasak, suriyelilerin çoğu zaten mülteci olmayacaktı...

ve bu her işe sokanların günahını ne mülteciler çekmek zorunda nede sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalışıp kazandığı paranın yarısını vergi diye veren yurdum vatandaşı...
faşizm kelimesini kullanan faşistleri ortaya çıkarmıştır.
terörist kafa kesen canileri sevenleri göstermiştir.
ben el nusra, öso, el kaide cani teröristleri için konuşuyorum çarpıtmasın kimse.
(bkz: #20849156)
Kısmen yanlış kampanyadır.suriyeli muhalif komutanlar,el Nusra ve benzerlerini istemiyoruz olmalıdır arada kalmış gerçekten zor durumda olan mülteciler alınsın ama sınırdan atlayarak değil terör sorunu olan bir ülkede böyle olamaz kontrolle geçmeliler.kısaca Reyhanlı saldırısı,ceylanpınar ve niceleri AKP hükümetinin iğrenç dış politikasından olmuştur suriyeli yetimlerden değil.
Ekşi sözlükte baya baya desteklenen kampanya Uludağ da pek desteklenmiyor.
bir mersinli olarak desteklediğim kampanya.

trafiği piç eden parklarımı kirleten kural tanımaz suriyelierin 1000 lercesinin şehrimde yaşamasından rahatsızım.

ha şunu da söylüyorum şurdan 1000 tane suriyeliyi akp tabanının yoğun olduğu bir şehre yolliyim bakiyim 1 haftada hepsini linç edersiniz.
her türk vatandaşının desteklemesi gereken kampanyadır.

ben de destekliyorum. buyrun;
http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=35864612
onlara yardımcı olmassak onlar bizim kardeşimiz bizde onların kardeşiyiz diyemeyiz .

bütün inananlar kardeştir sadece sözde değil gerçektede böyle olması gerekiyor .

kardeşiz ama ne hali varsa görsün demek kitaba sığmaz her kitaba sığar ama bizim kitabımıza sığmaz inananlar bilir bunu .

etme bulma dünyası bu bugün onlara yarın bize bunun olmayacağının garantisini verebilecek kimse var mı ?
kesinlikle desteklenecek kampanya... istanbuldan ankaradan falan atıp tutmak kolay amk. kucak açalım ne güzel. gitsenize bi hataya iskenderun taraflarına... siz sanıyorsunuz ki bu adamların hepsi mağdur hepsi savaştan kaçtı sığındı... bi ton el kaideli var lan onların arasında. üs kurmuşlar amk hatayda yarak kafalılar. ama yok ya gelsinler açalım kapıları. el kaide candır di mi.

buyrun bi kaç el kaide ürünü.kalp rahatsızlığı olan izlemesin.
http://www.youtube.com/watch?v=wjMzUTZyVQY
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8quyYq9fk

sizin kucak açtığınız insanların içinde bu orospu cocukları var.
üniversiteye sınavsız yerleşmeleri ve harcanan paraların elektrik su faturalarına yansıtılıyor olması.
suriyeli kadınların satılması ve çocuklarının organ mafyalarının eline düşmesi de cabası.
ha bu bilinçsiz insanlar güruhu tutup akpye oy atacak bir de.
rabbim göstermesin ama yarın bir gün aynı kötü olaylar bizim ülkemizde de çıkarsa, bu lafı bir tarafınıza monte ederler ama ne tarafınıza onu bilmiyorum.
Hala suriyelileri savunanlar var. Ulan akşam haberleri izleyin de sonra entry girin.

Edit: tamam savaştan kaçıyorlar, kolay değil ama canlı bombaların neredeyse hepsi suriyeli mülteciler. Savaştan kaçıp savaş çıkartmak ne kadar ironik?
gelenler isveç vatandaşı değil ki kültür getirsin , akıl getirsin , insanlık getirsin , gelenler bildiğin zır cahil insanlar hemde milyonlarca bu ülkeye varlıklarından çok yokluklarıyla zarar verecek bir çoğunluk , gerçekten bu ülke insanı bunları hiç haketmedi.

bu insanlar bu ülkede emeğin ücretini düşürecek , köle düzeni için inanılmaz bir sömürü fırsatı.
(bkz: ülkemde capulcu istemiyorum)
sığınmacı isterim, kimin kime ne vakit işi düşeceği belli olmaz. ama sığınma kisvesi altında sabah keleşini alıp, akşam servisle savaştan dönen ortadoğu rambosunun cehenemme kadar yolu vardır.
ülkem de gayrimüslimlim istemiyorum.
vicdanını askıya almış insan isteğidir.gerçi neden istemediğine dair sebeplere bakınca beynin de askıya alındığından şüphe duymuyorsunuz değil.saçmalanmış.
Önce can, sonra canan demiş atalarımız, sen önce kendi ülkendeki açları doyur, işsizlere iş ver ondan sonra dışardan başka adamlara yardım edersin. Benim ülkemde aç insanlar varken suriye cokta şeyimde...
"yahu sen kim köpeksin de istemiyorum diyorsun" dediğim batı hayranı, narşist ergen söylemidir.
aynı durumda sen olsan seni sikmeye bile almazlar hiçbir memlekete.
iyi ülken suriyenin iç işlerine karışmaktan vazgeçsin o zaman dedirtendir.