bugün

Twitter'da gündem olan tag.

Çin kit göndermiş ve demiş ki ücretini atatürk ödedi. Ya işiniz gücünüz yok mu evde kalmak stres mi yaptı niye yalan haberlerle gündemi meşgul edersiniz.
Bakan yalanladı. Evet.
Çin topraklarının büyük kısmını atatürkün hatrına türkiyeye verdi.

Haha buna da inanın kemalistler. Seviyorum ben kafaları.
sarı paşamın emriyle çinde sağlık enstitüsü kurulduğu doğrudur, eski gazetelerden bakıp bulabilir çomar arkadaşlar.

fakat ücret istememe haberini... yalçın küçük ya da doğu perinçek yazdı herhalde :D
Çin den gelse gelse virüs gelir AMK. Onların olsun kitleri.
görsel
Eminim öyledir hatta üstüne bahşiş bile vermiştir, pardon iyi misiniz oğlum siz? Hem o zaman corona virüsü mü vardı da Atatürk ücretini ödesin? reis olmasa kim bu ülkeye bırakın milyonlarca test kitini bir kürdan verir ?

Evet reisin gölgesi yeter.
Komedi haber.
Artık bırakın adamı amk elinden geleni yaptı işte zamanında yok sen kalk ben yatam yok gel bizi kurtar bu ne aq mesih mi adam? medet umacağınıza karakterini örnek alıp ülkeye faydalı işler yapsanıza. Ne kadar bağnazsınız.
Yemek mi ısmarlıyor ne bu.
Canını yediğim sosyal medyanın uydurmalarından biri.
görsel
Yine bir sosyal medya yalanıdır. Bakan bile açıklama yaptı. Bunu yazan troll buna şu an bile inanan kerizlerle amma dalga geçiyordur.
Bunu savunanlara diğer ülkelere de ücretsiz gönderilmiş, onları da mı atatürk ödemiş diye sorup çaresizliklerini izliyorum.
Kemalist tarihin özetiridir.

Aşşağı mahalleden birisi bir yalan söylüyor, yukarı mahallede herkes inanıyor.

Düşünmekten muaf, Bu kitleye yözdil ne yaparsa haklıdır.
tut ki yalan tut ki doğru. zararsız söylenti.

bir altın kaplama kalorifer petekle bir tarafını ısıtan başarısız damat kadar iç acıtmaz.
beli derler enelhak dese demiş sebahattin ali.
(bkz: dünyanın en büyük yalanı)
ücretini atatürk ödememiş. hükümetteki kerizler ödemiş. hops düzeltiyoruz.

görsel
görsel
görsel
maaşları biz ödüyoruz. trilyonlarca vergi toplanıyor. o vergilerin yarısı bize yarısı siyasetçilerin cebine dönüyor.

kendi paylarından feragat etmemek içinde korona yaz 3131'e gönder 10 tl ver bize diyorlar.

bir tane salak söylemi konuşabiliyorsunuz da, olanı göremiyorsunuz. tepkiniz sadece etki etmeyecek kılınıza zarar gelmeyecek şeylere.

yüreğiniz varsa zarar görme pahasına konuşun.
o kutuların üzerinde ne yazıyor? "ücretini pkk ödedi" herhalde.
görsel

görsel
görsel