bugün

coğrafya öğretmenime aşık olmuştum. ama çok genç bi öğretmendi. 28 yaşındaydı diye hatırlıyorum. bekardı, bende o zaman 16 yaşındayım. anlamıştı tabiiki. umursuz ve kırıcı biri değildi. hiç ters, sinirli davranmadı, notumu kırmadı. onu can kulağıyla dinlediğimi görüyordu, aşıktım ama sırnaşık değildim, uzaktan. geçer diye düşünmüştü galiba. dersime girdiği ikinci yılın ilk yarısında bizim sınıfa başka bi kadın hoca girmeye başladı. f ye kadar tüm şubelere o giriyordu, hayret niyeyse c şubesini bıraktı. kendisini çok iyi dinlediğim için hala coğrafya bilgilerim tazedir. ve hala aynı tarzda adamları seviyorum şaka gibi. beyaz buğday ten, simsiyah saç, dik duruş, sinekkaydı traş, siyah takım elbise.
Haahaha lisede de ünide de hep çıtır kızlarla takıldım hiç hoca triplerine giremem.
her liselinin başına gelebilir, hoca ve aile "olur böyle vakalar, zamanında biz de olmuştuk" diyerek olayı zamana bırakırsa iyi olur.
Hiç yaşamadım böyle bir şey. Zaten platonik aşk yanlısı değilim.
genelde ingilizce öğretmenine olur.
Bir tane hoca vardı ona aşıktım ama karı biraz bana göre yaşlıydı be aq ama o diri vücut falan neyse...
Liseli ergen kızlarda sık görülür.
Üniversite 1. Sınıfta gerçekleşme ihtimali yüksek hede.
O zamanlar bi ingilizcecimiz vardı, sarışın tam ateş bi kadındı. Bi gün derste ‘hocam bu sıralarda oturuyor olsanız kaçarınız yoktu’ demiştim sınıfın ortasında. Utandı, kızardı güldü falan.
1-2 gün sonra kampüste karşılaştık. ‘Mezun olduğunda bu konuyu tekrar konuşalım’ dedi.
Mezun olunca bir daha Giresun’a uğramadım tabi.
(img:#2088825)
mezun olunca unutuyorsunuz, aşık olmayan öğrenci yok denecek kadar azdır. gerçi ona da ne kadar aşk denirse tabi, sırf yüzü ve fiziği güzel diye aşk çok abartılı bir terim. sonuçta hiçbir öğrenci öğretmenin iyi kalpli olmasına aşık olmaz, ama iyi kalpli olduğu için onu kendisine yakın hissedip ''en sevdiği'' öğretmenlerinden biri olabilir.
Valla bireysel bir vaka olarak değerlendirilmez ama ortaokulda bir müzik hocamız vardı. Nurdan hoca. ilk görev yeri bizim okuldu, sınıftaki tüm erkekler resmen aşıktık kendisine. Şimdi bu başlık vesilesi ile bir daha düşündüm de, hayatımda çıplak gözle gördüğüm en güzel ilk 3 kadından biri olabilir şaka maka. Öyle bir kadındı.

Matematik, fen v.s. Gibi ciddi derslerde bile türlü hayvanlıklar yapan bu ergen sınıfı erkekleri, bir tek, normalde hep taşak geçilen müzik derslerine ciddiyetle ve aşkla girdi o sene. Sanırsın mimar sinan güzel sanatlar amk. Aşkından isimsiz mektup yazanlar bile çıktı. Amk ne sonuç umuyordunuz da yazdınız o mektupları ahsfasghfa! Sene bitti, öbür öğretim yılı başladığında nurdan hocayı artık okula kocası bırakıyordu. Evlenmişti yazın prenses :'(

Öyle geçti gitti işte üzerimizden tır gibi * ama harika bir eğitmendi. Kulakları çınlasın.
Her öğrencinin başına gelen masum bir olaydır. Evet.
Tam tersi durumlarda oluyor.
Bir arkadaşım vardı. ingilizceciye baya baya asılıyordu. işin ilginç tarafı ise hoca evli, çocuğu var ve bu öğrenciyle instagramdan konuşuyorlar. Attığı fotoğraflara yanıtlamalar falan. Bizzat kendi gözlerimle gordum gostermisti de :D.
ilk platonik aşk'tır.
Gereksiz saçmalıktır.
Bunların bir de büyüyünce, "sen benim öğretmenim olacaktın var yaaa" versiyonları var ki sormayın.
Ya çok salak bişey ben bikere aşık olmuştum. Aşırı göbekli obez bi adamdı. Ama ben nasıl aşığım nasıl aşığım yani sırf muhattap olmak için deli gibi soru çözüp yapamadıklarımı götürüyorum habire. Neyse. Sonra araya yaz tatili mi ne girmişti. Bitane adam var ilk kez görüyorum dersanede. Zayıf bişey. Ama sesi benim aşık olduğum hocanın sesi. Meğerse tüp mide olmuş hocacım. O aşırı minnoş göbüşü gitmiiş dümdüz bi karın üf o kadar moralim bozuldu ki. O gün hiç ders dinleyememiştim daha da aşık olmamıştım o adama.
Doğaldır.
Genellikle ilkokul öğrencileri rol model aldığı, hareketini, tavrını pür dikkat inceleyip benimsediği öğretmenlerine hayranlık besleyip aşık olduğunu zannederler.
Gelip geçici en masumane duygulardan birisidir.
lisede staj yaparken kız öğrencilerden alınan mesajlardan belli olandır. çılgın ergenler sizi.
standart ergen duygusu.
Zekasına aşık olduğum öğretmenlerim olmuştu.
aşık olduğum öğretmen , aşık olduğumu öğrenmişti her gördüğünde birbirimize bakar gülerdik.(vermedi)

Olay gerçektir trollük yok
her orta okullu / liseli bir kere olmuştur.
ilkokul boyunca öğretmenlerimiz genelde erkekti. vurdu mu yamultan tipten. liseye geçtiğimizde güzel bayan öğretmenlerimiz oldu evet ama biz de öğretmenine aşık olacak sürrealist hayallerle dolu ergenlik yıllarını geçmiştik çoktan. aşk değildir o dediğiniz. olsa olsa hevestir( ergen hevesleri) ya da abazalık.

burdan ilkokul öğretmenim mustafa hocaya selamlar. eğer beni duyuyorsan hocam, derste cebinden çıkardığın bez mendile sümkürmelerin, yeri göğü inleten hapşırmaların, ayrıca o üstün tokat tekniğin hala aklımdan çıkmadı. nasıl bir tokat vurmaksa, vurulduğu ilk anlarda vücudunda tam anestezi sağlıyor, ağrı sızı hissetmiyoduk. öğretmen şevkatiyle tokatlıyorsa demek. sonrasında gelen tokatın sıcaklığı tüm yüreğimizi ısıtıyordu. aro.