diplomanızı alabilmek için, okul okuduğunuz süreden daha çok uğraşmanıza sebeb olan memurlardır.
işiniz düştüğünde sizi süründüren memurlardır. hiç umurlarında bile olmaz. bir gün birşey sorarsınız yanlış bilgi verirler. ertesi gün gelirsiniz ama siz böyle demiştiniz dersiniz onu da kabul etmezler. kısaca gariplerdir.
çok önemli bir iş yapıyormuş gibi tavır takınırlar. sanki sizinle ilgilenmesi gerekmiyormuş gibi davranırlar. bazen öğrenci işlerinde çalıştıklarını ve bizim için orda oldukları unutuyor olmamalılar.
+öğrenci:
kredi başvuruları ne zaman başlıyor?

-öigkm:
yazın (yaz aylarını kastediyor)

+öğrenci:
ne yazayım?

-öigkm'nin iç sesi: bunlar gerçekten üniversite sınavını kazanarak mı geliyor bu üniversiteye?
bilhassa uludağ üniversitesinde çokça bulabilirsiniz bunlardan.
bir şaban abi vardı benim zamanımda uludag iibf de hala dururmu bilmem.odur işte bunun tanımı tamtamına.
+öğrenci:
iett formunu nasıl dolduracağız?

-öigkm:
karşı panoya örnek doldurulmuş bir form astık.

yarım saat sonra;

-öigkm:
bu nedir? *
+öğrenci:
panodaki örneğe bakarak doldurdum.

-öigkm:
ama kendi bilgilerini dolduracaktın, oraya uydurma bilgiler yazdık biz.

+öğrenci:
...........

-öigkm'nin her zaman tekrarlayan aynı iç sesi:
bunlar gerçekten üniversite sınavını kazanarak mı geliyor bu üniversiteye? * * *
öğrenciyi hayata hazırlarlar.
üniversiteyi bitirdiğinizde götünüz her kalkmaya yeltendiğinde öğrenci işlerindeki memurları hatırlar ve mütevazi güzel insanlar olursunuz.
dilekçelerinizi teslim ettiğinizde arkanızdan saydıran götü kalkmışlardır.
bir konuyla ilgili yardım almak için götü kalkık memurun yanına gidilir, akabinde olaylar gelişir;

-yau sen öğrenci değil misin, hiç yönetmeliği okumadın mı? (boka bakar gibi bakıyo pezevenk)
+sen insan hakları evrensel beyannamesini okudun mu?
-bana ne canım, ne okuycam.
+e sen insan değil misin?
-beyefendi çıkar mısınız dışarı?
(bkz: menopoz teyzeler)
ne işe yaradıkları bilinmez. doğru dürüst bir cevap vermeye üşendikleri için bir saat yol çekip geri dönmüşlüğüm vardır. monitörden gelen inek möölemelerini de unutmuyorum, farmville oynuyormuş hanımefendi.
adamı dinden imandan çıkartan anlayışsızlık abideleridir.

58.60 lira yatırılması gereken harç muazzam bir sistem hatasıyla 680.60 lira olarak yansımış, zürafa bu parayı yatırmak zorunda bırakılmış ki eğer yatırılmazsa okulla ilişkisi kesilecekmiş. yatırdık ve spor daire başkanlığından dilekçe gönderdik, 2 ay içerisinde iade edileceği söylendi ve zürafa öğrenci işlerinde bilgi edinmek ister :

+ iyi günler, fazla yatırılan harçlar hakkında bilgi alacaktım... son durum nedir acaba ?
- ne harcı ?
+ ebeyin amı !
- anlamadım ?!?!
+ yok birşey, buyurun öğrenci numaram.
- bu ay içerisinde yatacakmış.
+ allah razı olsun.

lan kendi paramı geri alırken rıza duası nasıl veririm ben ? bu kadar sinir edilir mi adam ?
çok değil yakın zamanda anneleri ile ilgili düşüncelerimi açıklayacağım insanlardır. bi mühür basacak amk. dersin osmanlı padişahı.
mezuniyet belgesi,son ders, çıkış, bitiriş vb.ile ilgili işiniz varsa hemen yılışır nasılsa okul bitti diye mutlusunuzdur "eee boş elle gelmedin di mi?".
yüzünüze bakmadan konuşan tiplerdir. Lan iki dakika insan yerine koy da bi adam gibi konuş. Öyle bir davranıyolarki bir an kendimi lanet pislik bi insanmış gibi hissediyorum. Sanki alacağım belge benim hakkım değilmiş de hadi hadi kıyağım olsun sana gibi tavırlara bürünüyorlar resmen.
vasıfsız insan tipleridir, ülkenin sırtında kamburdurlar ama öğrenci görünce götlerindeki ezilmişlik sensörü devreye girer ve göt kalkar.
birinci dereceden akrabalarının kulakları itinayla çınlatılan memurlardır. allah, saygısız ve ukala (genellikle kadın oluyorlar)kadınları öğrenci işlerinde çalışmaları için mi yaratmış?
devlet zihniyetiyle garanti işin keyfini sürüp öğrenciyi siklemeyen memurlardır.
nasıl olsa işini hızlı yapsa da parasını alacak almasa da. o yüzden zorlamaz kendini.
Dtcf'de at gibi olan çakma sarışını itin götüne sokup orda bırakmışlığım var.
bizim fakültemizdeki laz amca(kendi aramızda) dediğimiz memur öyle olmayandır.
ölümlü dünya herkesin girecegi 2m2 lik bir yer. sen neyin kafasındasın denilesi kişilerdir.
öğrencilere "yine mi geldiniz" şeklinde bakanlardır. işimiz düşmese niye geleyim. o surata selam versen verilmez; tatlı dil döksen değmez.
devlet üniversitesindeki memurlarsa iyise suyunu çıkarmış kişilerdir. sen bi imza için beklersin onlar kahve falı bakarlar. (bkz: uludağ mühendislik öğrenci işleri)
Kendilerini rektör sanırlar. Papucumun memuru.