bugün

öğrencilerin zaman zaman maruzatını bildirip çözüm için danıştığı birimdir. bu birime öğrenci girmesinin yasak olduğu üniversite biliyorum. ne kadar manidar.
memurların suratsız, iş bilmez olduğu yer.
Gereksiz bir tavır takınıp, samimiyetsiz insanların olduğu, öğrenciye ucube muamelesi yapıp, acaba buraya girmek için noterden imzalı bir belge ile gelmem mi gerekirdi diye düşündüren sözde öğrenci işi yapan aliye rona ve erol taş sert mizacını takınmış memur odası.
Basit bir imza işini 3 saatte halledip, çok önemli bir iş yapmış gibi tiplere girmeleri yokmu çıldırtırdı beni.
vizyona yeni girmiş komedi filmi. bugün izledim beğendim, güldüm, eğlendim. şiddetle tavsiye ederim.
türkiye'nin her üniversitesinde istisnasız ukala çalışanları vardır. bir soru fazladan sorsanız size salak muamelesi yaparlar, sanki atom parçalıyormuş gibi bir havaları vardır. ayrıca yapmanız gereken işlemlerden her zaman son dakikada haberdar ederler.
rektörden daha havalıdır bunlar.
Üniversitelerdeki gereksiz yerler.
Tek bir tane memur zaten o işi yapabilir. Gerisi bilgisayarda keyif yapmaktan bugün git yarın gel der.
Üniversitedeki öğrenciyle ilgilenmeyen birim.

ismine resmen hakaret ediyor.
Öğrenci işleri personal alımında en büyük kriter nemrut suratlı olanları bulup onları seçmektir.

Gereksiz bir bıkmışlık ve surattan asla yok olmayan "senin ben amına koyim" ifadesi ve talep edilen işi bir şekilde yapmamak ve zorluk çıkarmak için sürekli yanında şeytanını tutmak, o binadan kimsenin memnuyetsiz bir şekilde çıkmasına izin vermemek gün boyu insanın aklına geldikçe sövmesine sebep olmak yegane ilkelerenden biri.

Bunların en kıdemlileri götlerinden prosedür uyduranlarıdır. Heh işte onlara dikkat edin. Öyle bir yalan dolan sokarlar ki resmi işlemlerde dese ki senin adın bu değil şu, kendi adından şüphelenirsin. Bunların en büyük zevki ellerinde mevcut hiçbir iş yokken öğrenci belgesi vermeyi reddetmek ya da mümkün olduğunca anandan emdiğin sütü burnundan getirerek o belgeyi sana anca o şekilde vermektir.

Kıçı kırık bir kağıt lan numarayi girip entera basacaksın hayır sen eriniyorsan çekil ben yaparım amk. Gören de ingiltereye vize veriyor sanır. Hayır başvursam yeşil pasaporttan vizeyi daha kolay alırım ingiltereden adamlar senin kadar naza çekmiyor.

Işte insanların kendini önemli hissetme çabası. Bensiz hiçbir işini halledemezsin işte nihahahahahah nidaları atıyor kendince içinden.
2 sene önce daha yeniyiz tabi ortamlarda gittim belge istedim 2 tık tık bi enter hadi eyvallah bu yani yapacağı. Bana demez mi, sen daha önce öğrenci belgesi almışsın bir dönemde 2 kere belge alınmıyor.
Dedim, nerden çıktı bu? Benim halletmem gereken resmi evraklar var ve bu belge gerekli ve siz de okul olarak bu belgeyi vermekle yükümlüsünüz. Yok iste yukarıdan yazı geldi yönetmelik böyle bik bik bik konuştu.
Dedim tamam getir yönetmeliği okucam amk (amk dedim ama icimden.) Ya yönetmeliği getirin okuyayım öyleyse tamam derdimi başkasıyla çözerim ya da sizi şikayet edeceğim dedim.
Ben böyle diyince adam kimliği geri aldı ve usul usul numaraları girdi ve öğrenci belgesini verdi.
Sonra ne mi oldu?

Sonra da Birbirimizi en içten dileklerimizle uğurladık. (Evet, bunları da içimizden yaptık tabi.)
Bu ulkenin niye gelismediginin kaniti. Burokrasi belge yuzunden bu ulke bu halde.
Ogrencidin ya. Okuyup gececeksin. Yok.
Daha diploma alirken gorun siz. Ya spor dersimiz yoktu. Spor esyasi alnadigima dair yazi.

Okul kutuphanesine sokmadilar bizi. Ki tasindigi yeri de bilmiyorduk. Kitap almadigimiza dair yazi kase imza.
bunlaridaa hep tek kisi degil bi kac kisi veriyo.
ara dur. Yerlerinde yoklar.

Hele okulun buyukse ogrenci coksa.
isleri yoksa bile ugrastirirlar.

Devletin buna el atmasi lazim dicem de.
hayir is yapmiyo dolu maas aliyo hala tatminsizler.

Kadin memurlar kizlara gicik gider. Erkeklerin isini halleder. Erkek memurlar erkeklere gicik gider. Kizlara yavsar yardimci olur.
dünyanın en vahşi insanlarını barındırır.
çoğunluğu orospu çocuğu çalışanlardan oluşan bölüm. allah düşürmesin demek istiyorum ama biraz zor eğitim-öğretim hayatınız boyunca illa ki gitmek zorunda kalıyorsunuz.
Genelde aldıkları düşük maaşa karşılık çok yoğun iş yükünün acısını öğrenciden çıkarmaya çalışırlar, bir nevi kıskanırlar, çok uğraşmayın.
Gülmeyi sağlayan kaslarını uyuşturduklarını düşündüğüm, mimikleri iyi aile robotu babür kadar olan ancak sempatiklikte babürün robot farkıyla önde olduğu insanların çalıştığı bölüm.
Bir boka yaramadığını düşündüğüm birimdir. Sabahın köründen beri sınav için öğrenci belgesi denilen kağıt parçasını arıyorum. Fakültem öğrenci işlerine , öğrenci işleri fakülteme yönlendiriyor. O arada kaybolmuş heral. Görenler bildirsin , Ege Üniversitesi.
Edit:
sınava giremedim ak
şu ara diyaloğumuzun bol olduğu üniversite birimi. pek sevmem bu dairede çalışanları. ama oraya geçiş yapmayı da istemiyor değilim. çalışmak için değil efendim. yatmak için tabi ki.
Latincesi sikindiripus olan bölümdür. Birimde bulunanların yerine programlı bir bilgisayar koysalar daha çok işe yarar.
+şurda bekle işim var cümlesinden sonra, bilgisayarda solitare ve bilimum oyunları oynayan ablaların olduğu birim.

arkasındaki camdan bilgisayar ekranının yansıdığını hesaplayamaz.
herhangi bir televizyon dizisinin bir bölümü gibi sinema filmi.
KPSS ile atanıp memurluk yapan insanlara öğrencilerin hocam diyerek götünü kaldırdıkları yerdir.

Öğretmenlikle uzaktan yakından alakası olmayan bu tipler bir de öğrencinin elinin mahkum olduğu bilinciyle yüklenir de yüklenirler.

Üniversite hayatımda başımdan şöyle bir şey geçti;

Ben: merhaba, ders programımla ilgili düzenleme yaptırmak istiyorum.
Memur: onun tarihi geçti.Sistem kapalı bisy yapamam.
Ben: Beni murat hoca gönderdi.
Memur:hangi murat hoca?
Ben: Bölüm baskanı Prof.Doç. Dr. murat y...
Memur: öğrenci numaranı söyle.
adana cukurova universitesinde 'ogrenci dusleri' olarak hizmet veren birim. orada is yaptirmak, ogrenci icin bir düş.
baştan savma işini layıkıyla yerine getiren, güzide üniversite birimi.
telefonları açmama gibi bir hobileri vardır.
adı öğrenci işleri olmasına rağmen, öğrencinin hiçbir işini çözmeyen* kurum.