entry'ler (10)

hilosh

son entrysini 9 yıl önce giren birinci nesil yazar.

saygıyla eğildim.

öğrenci işleri

şu ara diyaloğumuzun bol olduğu üniversite birimi. pek sevmem bu dairede çalışanları. ama oraya geçiş yapmayı da istemiyor değilim. çalışmak için değil efendim. yatmak için tabi ki.

sevgili gandalf

(bkz: koyun)

gözlerinin kör olduğunu düşündüğüm yazar.
aklının hazır olmamasına bağlıyorum.

ingiliz ingilizcesinde r harfi

sanarsın ki fransızcaya ait bir harf.

samanyolu

isimdir.

-dünyamızın da içinde bulunduğu galaksiye verilen isimdir.

-bir tv kanalının ismidir.

-türk sinemasında bir filmin ismidir.

-berkant ın bir şarkısının ismidir.

-başrolünde özcan deniz in olduğu bir dizinin ismidir.

iphone

apple tarafından tasarlanan, üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. ilk modeli 2007 de tanıtılmıştır.

türkiye

tam ismi türkiye cumhuriyetidir. kurulalı 100 yıl olmamıştır. osmanlı'nın devamı niteliğinde değildir. balkanların bir parçası olan trakya ve anadolu toprakları üzerine kurulmuştur. konumu nedeniyle büyük bir jeostratejik güce sahiptir.

warren buffett

bakın bu adam çağımızın dahilerindendir. bir bill gates değil ama kimsede bir buffet değil. yeteneğine, eğitimcisi ünlü risk analizcisi ben graham ın katkıları çok fazla olmuştur. yatırım tanrısıdır. buffet, yoktan bu duruma gelmiştir. saygı duyulması gereken bir şahsiyettir.

mıknatıs

manyetik alan oluşturan nesnedir. demir gibi bazı metalleri çeker. bazı metal müsveddelere ve metal olmayan elementlere etki etmez. iki ucu vardır; kuzey ve güney isimi verilir. zıt kutuplar birbirini çeker ve aynı kutuplar birbirini iter.

fenerbahçe

1907 yılında istanbul un kadıköy ilçesinde kurulan spor kulübüdür. ilk kurulduğunda renkleri sarı beyazdır. daha sonra sarı ve lacivert olmuştur. başkan aziz yıldırım, türkiye futbol tarihinin en çok konuşulan ismidir.