bugün

yerde her zaman çoraplar bulunan evdir.
pisliği nedense sözlük yazarları arasında övünç kaynağı olan ev.
ekmek bulunmadığında pasta yenilen evdir.
makarnanın cok sık yapıldıgı , aradıgın bir seyi bulmanın imkansız oldugu ama bir o kadar da eglenceli , muhabetin gırla gittigi ev tipi.
temizlik yapıldığında duygulu anların yaşandığı yerdir. bu gün ev arkadaşımla temizlik yaptık. bittiğinde ikimizde ağlamak üzereydik. evdeki o mis gibi temizlik kokusu bizi ailemizin evine götürdü misafir etti. tabi sonra haşlanmış makarnayı hatayla yere dökerek aslında nerede olduğumuzu anladık.
seneye tanışma şerefine nail olacağım otelimsi ortam -olsa gerek-.
her türlü rezalete rağmen güzel günler geçirilen evdir.
mutfakta değişik organizmaların yaşadığı,hayvanla bitki arası yaratıkların olduğu evlerdir.hatta şöyle ki aylarca çaydanlıkta kalan çay evrim geçirerek değişik bir canlıya dönüşmüş çaydanlığı çöpe atmamıza sebep olmuştur.
çokca değişkendir efenim.ayın 6 sında sefaleti 7 sinde bereketi görür.ama değişmeyen şeyler için:
(bkz: çöp ev)
(bkz: kimligi bilinmeyen organizmalar)
bulaşıkların yemekten sonra değilde yemekten önce yıkandığı tek yer.
vizelerin bitmesiyle memlekete dönülüp; dört günlük bir tatil ardından tekrar gidilecek olan, biyolojik yaşamın başlamasına ramak kalan evim.

şu anki ruh halim:
önümde sarma, börek, kaju-fıstık içi-kavrulmuş fındıktan oluşan çerez ve içeride ızgara yapan mis annem. seni geri istemiyorum öğrenci evi!
temiz olduğu gün nazar boncuk takılası evdir, aile ziyeretlerine kapalıdır, astım hastalarının fazla yaklaşmaması can sağlığı açısından önemlidir.
-Şu tuzu uzatsana.
+Tuzuma sahip olabilirsin ama ruhuna asla
-Ne diyon la!
-Tuz ruhu diyorum temizlik diyorum evi diyorum bok götürüyo diyorum.
yemek ve bulaşık sırası yapın. sonra herkes ev için ortak olarak aldığı her şeyin fişini alıp bir kutuya koysun. ay sonunda hesaplayın. böylece evde şeffaflık ve adalet olur. çıkacacak sorunları en aza indirgemiş olursunuz.
doğal yaşamı koruma alanı ilan edilen bir yer.
bulaşıkların yemekten sonra değilde yemekten önce yıkandığı evdir.
en yüksek hızlı internetin, son model cep telefonlarının en iyi bilgisayarların olduğu fakat ekmeğin olmadığı evdir.
eğer bayansanız ve iyi yemek yaptığınızı arkadaşlarınıza söyleme gafletinde bulunduysanız her akşam aç arkadaşlarınızı doyurmak zorunda kaldığınız ve asla yalnız kalma fırsatı bulamadığınız evdir. gece yarılarına kadar süren batak, ihale oyunları da öğrenci evinin vazgeçilmezleri arasındadır.
üç yıldır aynı evde oturuyorum. beş katlı bir apartmanın üçüncü katı. her katta iki daire var, semtin güzel yeri diye tutmuştum zamnında. bir de öğrencisin tabi, herkes evini vermiyor vs, ev sahibiyle de anlaşınca kaçırmayalım dedim. üç senedir, her akşam apartmana girdiğimde burnuma envai çeşit yemek kokusu gelir, ve bir kez dahi olsun biri de bir tabağa koyup evime yemek getirmemiştir. hayır yanlış anlaşılma olmasın, onların yemeğine kalmadım çok şükür amma ve lakin bana kimse türk insanının has özelliklerinden bahsetmesin.

üst katımda her daim bir gürültü vardır. alt katımda ise öğüre böğüre uyanan bir adamın çığlıklarıyla güne merhaba demek, kaderim oluvermiştir. apartmanda hunharca merdiven inen ve çıkan komşularım vardır. ben sabah 7de çıkıp akşam 6 gibi eve dönen bir öğrenciyim. bir gün olsun yüksek sesle müzik dinlemişliğim yoktur, gürültü desen o da olmaz.

ilginçtir, tıp okuduğunuzu bilen cingöz komşular, ah evladım bi tansiyonuma baksan deyiverir mesela saat mefhumundan yoksun. yada ilaçlarını yazdırmak için elinize sıkıştırıverirler sabahın köründe çarpık çurpuk bir kağıdı. ama akıllandım, muayene olmadan yazdıramam hastaneye kadar gidin öyle yazdırın diyorum. zaten doğrusu da budur lakin bunu anlama kapasitesinde değildir komşucuk. ee napalım, bir tabak yemek getirseydiniz böyle olur muydu hiç?
*
Sevgili gelindiğinde temizlik yapılan etrafta kitaptan çok DVD, Efes şişeleri bulunan güzide mekandır.
http://video.mynet.com/se...camasir-makinesi/1098704/
şimdilerde pek kıymeti bilinmeyen, bilinsede bunun keyfinin nasıl çıkarılacağı bilinmemeyendir.
bunları artık mezun olduktan sonra anlayacağız ama çok geç olacak. kaybedilmiş tüm güzel şeyler gibi tıpkı...
evden çıkan çöpün eve giren erzaktan az olduğu mekan...
cezvenin içinde deniz anasını andıran yaratıkların beslenebileceği ev. bizzat tanık oldum.
Ayda bir temizliğin yapıldığı ve her temizlikten sonra "oğlum bu sefer evi temiz kullanalım" denildiği ama aradan sadece bir saat geçtikten sonra yine eski haline kavuşan evdir.
Her ne sebeptense mutfak tezgahında sürekli bulaşık bulunur.
Bulaşık kesinlikle toptan yıkanmaz, gerekli olan araç suya tutulma yönetimyle yıkanır! ve kullanıma hazır hale gelir.
Toplama bir evdir. Çatal, kaşık, tabak, koltuk kesinlikle takım değildir, ordan burdan bulma yöntemiyle oluşmuştur.
Evde bol miktar da makarna stoku vardır.