televizyonun internetin telefonun olmadığı bi dağ/orman evinde 3-4 arkadaşlı minimum 3 ay süren bi tatil yapardım.
görsel
şu wudang dağı son zamanlarda ilgimi çekiyor.
paran varsa zaten özgürsündür.
Ülke ülke geziyor olurdum.
merveciğimin gerdanından bir öpücük alırdım.
Hayırlı forumlar.
özgür ü tanımla önce.

bağlı olduğun şey, vazgeçemediğin seni tutsak edendir; din, aile, para... senin için ne önemliyse dizginlerin onun elindedir.

her şeyden bağımsız, hiç bir şeye bağı olmayan biri olsaydım anarşist olurdum, gençliğimi bitirmeden kendimi öldürtmecesine anarşist olurdum.
özgür adı verilen bir aksolotla sunulan soru cümlesidir. özgür (aksolotl) bu soruya cevap veremez olmasına karşın, evrimini tamamlayamadığını anımsarsa (ki anımsar, bir keresinde bir tanıdığımızın aksolotlu anımsadığını belli eden bir hareket yapmıştı, tam olarak şöyle, yani sağ ön ayağı titredi, evet, oldukça hisli hayvanlar ama insan olamazlar, belki de olurlar) üzülmeleri kaçınılmazdır.
Özgürlük tanımı insanın istediği her şeyi yapmasını kapsamaz, eğer öyle olursa gayet alçak bir kavram olur çıkar. Özgürlüğe böyle bir tanım yüklendiğinde bir katil, bir pedofili, bir hırsızın yaptığını da normal görmemiz gerekir.
yurtdışına çıkar orada yaşardım. özgürüm fakat yabancı dilim sınırlı, iş bulamam korkusuyla gidemiyorum.