bugün

- Özerklik istiyorum.
- Üzgünüz beyefendi, şu an itibariyle elimizde özerklik kalmamış. Size üçün birini verelim? Nasıl, uyar mı?
gah siktir git çay koy.
+özerklik istiyorum.
-özerklik istenmez alınır!

bu entry dalga konusu olabilir, kilosu kaç para falan.. ama burada bahsettiğim nokta kuru bir salvo değil yani nah alırsın şeklinde değildir. pkk'ya destek vererek özerklik elde edemezsiniz. zaten bilinçli bir kürt'ün pkk'ya destek verdiğini sanmıyorum. bir kürt'ün özerklik istediğine de inanmıyorum. yalnız kürtlerin kalpleri kırgın. van depremine bile allah'ın gazabı şeklinde bakan yurttaşlarımız vardı. anlayacağınız kürtleri ötekileştiren türklerdir.
+özerklik istiyorum
-Taze bitti. bulgur var verek mi ?
+özerklik istiyorum.
- fazla dua etme yukardan kemik yagmaz senin duanla.
+sadece diyarbakırda olsun bari.
-nah alırsın!
+özerklik istiyorum
- Ulan 200 yıldır istiyon olmadı şimdi mi olacak. zaaa.
+özerklik istiyorum
-neden olmasın.
+özerklik istiyorum
-acılı mı acısız mı istersin?
+pohu yedih heval topuhla
görsel
+özerklik istiyorum
-düşünebildiğinizi bilmiyordum (%80 ne olduğunu bilmiyordur özerkliğin) tamam anladım avrupa ve israil'deki kocalarınız özerklik isteyin dedi. Yalnız o iş olmaz kim akıl veriyorsa gidin ondan isteyin.
-özerlik istiyoruz.
+ dört yanı kürtlerle çevrili bi yer mi düşündügüz ?
- evet abi.
+ böyle bütün kürtler iç içe hani sadece kürtlerin oldugu bi ortam istedigine emin misin abicim sen ?
- Yoo okadar kürtün içinde yaşanır mı be abi.
+ ozaman ne ananın şeyine istiyosun özerklik.
bu özerklik isteyenleri toplucaksın güneydoğuya alın size devlet diceksin, sınırada duvarı çekiceksin giremeyecekler israil modeli, parada vermiceksin yok öyle hem ayrılıp hem sömürmek, eğer türkiye olmadan 10 sene yaşayabilirlerse maddiyardım yapıcaksın.
- özerklik istiyoruz.
+ daha güzelini yapalım. sizi sınırdışı edelim. kuzey ırakta yaşayın. zaten bir kısmınız ordan gelmişti.
- ne kadar kısmımız ?
+ özal zamanında 500 bin kayıtlı. sonra üremeleri de hesaba katılırsa şu an 2 milyon filan.
- ne diyörsin ?
+ yaaa öyle işte. neyse sen bavullarını hazırla , biz seni yolcu edelim. artık orada birbirinizi yersiniz.
- dövlet bize ...
+ şşşş. dövlet yok artık. barzaniye anlat derdini. senin devletin orası artık. hadi canım. hadi güzelim.
cevap insana verilir o sebeple sizden bunu talep edenlere cevap vermeyin.
çek git bebeğim uzaklara.
Maden suyu şişesi verin. Hayalini kurduğu topraklar yerlne onun üstünde otursun.
sultan 2. abdülhamit yaşasaydı bu siyonizmin uşaklarına, efendilerine zamanında söylediğinin aynısını derdi:
-kanla aldık aldığımız fiyatın da bir kuruş altına satmayız.
bak, dersim de kurtuluş savaşı sırasında hilafet makamına bağlılık göstermeme gerekçesiyle savaşa asker yollamayarak ve kendini ayrı bir devlet ilan ederek göt ayağı yaptı; yapma dedik, yine yaptı... ne oldu? şimdi başımızda atatürk kadar dirayetli bir lider yok. korkma, devlet eliyle katliam yapılamaz. ancak devleti bırak, bu milletin bir sabrı var. birlik olunca neler yapabileceğini biliyorsun. ayağını denk al. akıllı ol. ancak senin akıllanmaya niyetin yoksa, hadi bizi biraz daha sına. uyandır uyuyan devi.
-başka isteyen var mı?
+özerklik istiyorum
-bir daha söyle
+özerklik istiyorum
-bir daha söyle
+özerklik istiyorum
-kafiyeli bir şey bekleme .iktir git.
al.
(bu esnada masanın altı işaret edilir).
"tuğba özerk e git" demek.
- özerklik istiyoruz.
- o kalmadı abi. ben sana bir kilo leblebi doldurayım sevdir git.
+özerklik istiyoruz.
-ben de çay istiyorum. bsg çay koy.
+özerklik istiyoruz
- ne zamandan beri ?
+kurtuluş savaşından, cumhuriyetin kuruluşundan beri. ben bir şey sorabilir miyim ?
- elbette
+mecbur olmadıkça kaçınız şehirlerimize geldiniz ? yeni atanan öğretmen, memur, asker , polis dışında geldiniz mi?
- hayır. zaten tatil planlarımızda hiç olmadı şehirleriniz
-peki gelmediğiniz , gelmeyi düşünmediğiniz yerler için neden vatan bölünmez diyorsunuz ? ne kaybedersiniz biz özerk olunca ?
+ düşününce aslında hiç birşey kaybetmeyiz . doğu tayininden kurtuluruz en azından:)
- bizler ahmed arifin dediği gibi kız alıp vermişiz yıllar boyu . sanıyor musunuz ki biz bu ülkenin bir parçası değiliz. özerlik olacaksa da demokratik yollarla olsun . biz ayrılmak yeni bir devlet kurmak değil, beraber barış içinde yaşamak istiyoruz .
+ ya şehitlerimiz ne olacak ? unutacak mıyız hepsini ? boşuna mı öldüler ?
- bizimde sizin ölülerine leş dediğiniz evlatlarımız öldü. kavganın sonu yok . ölen evlatlarımızı geri getiremeyiz ama en azından yeni evlatlarımızın ölmesine engel olabiliriz . savaş değil, barış kazansın artık.
+radikal bir karar olacak biz türkler için ama artık paradigma değişikliğine ihtiyaç var. vatan, üzerinde tek bir mutsuz vatandaşın olmadığı toprak bütünüdür. barış içinde demokrasi içinde çözeceğiz bu sorunu.
- ama akp olmadan olsun. kürtler de türkler de hırsız ve ikiyüzlü ve çapsız olan bu adamlardan bıktı.
+anlaştık kürt kardeşim. yarın kararımızı sandıkta bildireceğiz türk halkı olarak. yolumuz açık olsun
- biz de yarın kürt halkı olarak sandıkta olacağız . yaşasın büyük insanlık .
güncel Önemli Başlıklar