Değildir. Zira 400 puanlık bölüm 210 puandır.
Yada 350 puan olan iktisat özelde 182 puan. Sizce aynı zeka düzeyinde insanlar mı?

Ben maldım parayla okuyoruk demezler ama daha iyi bir eğitim daha kapsamlı okul diye kendilerini avuturlar yıllardır.

Beğenmedikleri okulun önünden dahi geçememişlerdir oysaki.
Bağzı Özel okulların eğitim kadrosunu bilmeyen yazar beyanı.
(bkz: Bilkent üniversitesi).
(bkz: okuyan ile okumayan arasındaki farklar)
belli başlı özel üniversiteleri ayrı tutuyorum (bilkent koç sabancı bilgi vs) aydın üniversitesiyle istanbul üniversitesinde, itüde, boğaziçinde, yıldız teknikte marmarada okuyan da bir değildir kardeşim.
Bence değildir. Devlette okuyan fakir özelde okuyan zengindir.ben özelde okudum ordan biliyorum.arkadaşlarım memlekete gidince 1 bira içip kalkardi ben şişe actirirdim.şimdi bizim statumuz aynı mı.
Vallahi degil. Kolay kolay geciyorlar hep dersleri.
Malesef birdir.

Puanim yetmedigi icin kazanamadığim bölümü bir arkadasim benim kadar puani olmadigi halde sırf zengin oldugu icin okuyor.
Farkını bilmek için özelde okumuş olmak gerekir. Bunu hiç tatmadım.
olması gerekir ama maalesef değildir.
Her köşe başında üniversite olan ülkede açıköğretimi dahi olan bölüme para verip giden var. Sordunmu yok efendim %50 burslu. Dingil sınava girsen loto oynasan bu bölümler tutar. iyi bir üniversite olur dersin ki eyvallah. Sonra bunlar işe giriyor. a.q bu düzenin. şekerim tansiyonum fırladı.