bugün

makyaj yapmadan derse girdiğinizde şikayet edilebileceğiniz bir durumdur. tabiki bayan hocalar için geçerli
genellersek ağzınıza sıçıldığı anlamına gelir.
Üç kuruşa saatlerce çalışmak demektir. Boş derslerinizde okulda bulunmak zorundasınızdır. * Bir telefonla her yere çağrılırsınız. * Hele ki etkinlik öğretmeniyseniz ölmüşsünüzdür ama ağlayanınız yoktur.
dershane öğretmenliği ile kapısır.
BiR NEVi KÖLELiKTiR.

- öğrenciye ne yanlış yaparsa yapsın sesinizi yükseltemezsiniz.

- senede 10 gün tatil yaparsınız.

- cüzzi bir miktar maaş alırsınız.

- çalışma saatleriniz belli değildir.
Normalden on kat stres demektir. Gamsız olmaya çalışsanız da bi süre sonra patlarsınız ancak yine bir şey yapamazsınız.

iki dakika sonra tekrar derse giricem. Elimde olsa hepsi elimde kalır.
an itibarıyla ben.

ders saatim devlet öğretmeniyle aynı. belki daha az. çalışma saatim iki katı. sorun değil çünkü eve iş taşımayı sevmiyorum. 12 saat derse hazırlığım min 3 saat sürüyor zaten. alacağım maaşı hak edeceğim.

23 yaşında türkiye'nin bir ucunda bütün sevdiklerimden ayrı olacağım topraklarda değil, evimin iki cadde aşağısında olacak iş yerim.

bir sene zamanı, emeği eve dersaneye kapanıp kpss ye harcamak yerine yazı plajda serilip makale okuyarak geçireceğim. gereksiz bilgiler yerine mesleğime hazırlanacağım.

alacağım net ve brüt maaşlar bir devlet öğretmeninin maaşının çok üzerinde olacak.

mutluluğumu departman başkanının seni neden işe alalım sorusuna, bu kapıdan girecek herkes atanamadığı için burada olacak oysa burası benim tercihim çıkışıma borçluyum.

saygılar.
her sene acaba seneye Bu okulda olabilecek miyim kaygısı taşımaktır. Bir sorun olduğunda müdüre patron gibi davranmak zorunda kalmak, tartışmaya girerken mimlenip işini kaybetme riskini göze almaktır. Mesai saati dışında da çalışmak zorunda olmaktır. Kimse kendi haline bırakılsa fazladan 5 saat çalışmaz. Anne olunca hiçbir özel okul 2 sene ücretsiz izin vermez. Veli gelip abuk sabuk konuştuğunda kendine gel haddini bil denilebilecek bir özel okul velisi olduğunu sanmıyorum. Hiç çalışmadım iyi ki de çalışmadım.