bugün

belki gormemistir canim...
(bkz: pollyanna)
(bkz: pollyannacilik)
(bkz: artiz)
her mesaja da cevap verilmez ki canim diyen yazardir.
(#1210108 )bu durumda bir yazar olabilir ,bazen hoş görülmelidir mazereti olabilir hatta asabi bile olabilir .*
eğer bilerek cevap vermemişse geçerli bir sebebinin olduğu düşünülmesi gereken yazardır.
atılan uyarı içerikli bir mesaj ise (herhangi bi entari hakkında)yanlışını düzelterek cevap vermiş olma olasılığı bulunan yazardır. en güzelini yapmıştır.
gelen mesaja göre degismekle beraber,
sosyallesmenin bir internet sitesindeki birkac mesajla olmayacagini bilen yazardir.
dogaldir.
(bkz: gizemli yazar)
(bkz: gizemli yazara ozel mesaj atmak)*
bizzat şahsımın davranışıdır. anlamamakta zorlanıyorsanız kimseye zorla laf anlatacak değilim. ha güzelce, karşılıklı tartışma yapacaksanız gelin buyrun. yok daha ilk dakikadan hakaretlerle başlayacağım ben diyorsanız hiç tenezzül etmeye gerek yok demektir.
bu yazar kişisi, mesajı abazan yada dalga geçen birinin attığını düşünür ve aslında haklıdır da çünkü kendisine salak sulak mesajlar atılır. oysa bir bilse ki maksat muhabbettir, hiçbir art niyet yoktur ve mesajı atan alkollü bir yazardır.*
kaba bir eleştiri ve potansiyel gerginlik ihtimali olacağını önceden kestirdiyse normal hatta yerinde yazar davranışıdır.
oysa tespit ve yorumları tebrik etme veya takdir etme amaçlı yollanmış bir özel mesaja yanıt vermiyorsa ya mesaj yollayanı iplemediği ve kibirli olduğu düşüncesi ağır basar.

ayrıca bu başlığın açılmasına neden olabilmiş bir yazardır da. *

(bkz: özel mesajlardan karakter tahlili yapmak)
eğer yazılar efendi efendi yazılıyorsa şu sözlüğün en dallama yazarıdır.

ya bir insan konuşma dilinde nasıl bir insana cevap vermez? bu durum

gerçekten de kişi için büyük ayıptır. kendi tercihleriyle mahkümiyetini

sürdürecek bu dallama yazar ilerde bayan nickli kişilere de emesen var mı?

diye sorular yöneltebilir.
birgün mutlaka "off neden bana kimse mesaj atmıyor" diye efkarlanıp başını taşlara vuracak olan yazardır.
eğer gelen mesaj polemik amaçlı ve içinde bol bol "lan" barındırıyorsa, elbette cevap verilmeyebilir.*
gelen mesaj eger yorum, tebrik, tesekkur, temenni icerikliyse dogru yapan yazardir; fakat soru sorulunca da yanitlamiyorsa mutlaka bir terslik yasayan yazardir.
saçma sapan her başlığın altını doldurmak için her türlü fedakarlıktan kaçınmazken, aynı yola baş koymuş, aynı uğurda ter döken, dava arkadaşını kaile almama terbiyesizliğini gösteren yazar çeşididir. belki de zaman kazanmaktır amacı, belkide o an onun için "karşı komşum merve olsun 100 milyar borcum olsun" zırvasının altına entry girmek daha önemlidir. bu tarz yazarlarla bu sözlük kalkınamaz bilinmelidir.
sonrası için s*klenmemesi gereken yazar.
Ozel mesajin gereksizligine inanan, sanal ortamda kaybolmak yada geri planda kalmak isteyen ve ozel mesajla rahat birakilmayan yazar.
arka arkaya gelen mesajlardan dolayı, bu mesajların arasına karışıp çok aşağılara kayma ihtimali de vardır. günler sonra mesajları temizlerken fark edilir. geç de olsa cevap vermek bir nezakettir.
(bkz: görmedim bacım kusura bakma)
(bkz: uyuz)
- hey selam bayan nasılsın?
+ (bkz: cevab veremedi)

not; ikinciyi ne yapacaksın... *
küçük dağları yaratmakla meşgul olması muhtemel yazar.
"ben neden buna mesaj attım ki?" tepkisi doğurur. kabadır. he deyip geçilir en sonunda, bir daha da fazla muhattap olunmaz.
kafa iznine çıkmış olması muhtemeldir.