bugün

çakma solcuları dilleye dilleye orgazm ettikleri bir bölüm olmuştur.
bu ne rezalet. birilerinin bu dizileri dur demesi lazım artık. akşam millete bu gibi ensest dizileri izletiyorlar, sabah kadın programlarında görüyoruz aynı insanları.

rezalettten bir sahne:

aylin esas erkek'le öpüşüyor, aylin'in annesi bunları basıyor. meğer aylin esas erkeğin kardeşiyle evliymiş. anne tabi basıyor yaygarayı. bu ne rezalet. cevap hazır. ben aylin'i seviyorum falan. o seviyorum lafını o herifin münasip bir yerine sokmak lazım.

bende diyorum bu millet delirmiş gibi birbirini niye sikinden tavana asıyor, çok uzakta aramamak lazımmış meğer.

bu topraklarının insanıyla derdi olanların, türk insanının ailesine bağlılığını sarsmak için neler yapıyor daha önce okumuştum, şimdi şahidi oluyorum. bu tarz dizilerin isimlerini duyunca etimden et kopuyor yani o kadar üzülüyorum ya!
yok, bu sene olamayan dizidir. çok sıkılıyorum izlerken nerede 1.sezon, nerede 2.sezon. hele o kuzum diyen iğrenç kadın ve iğrenç ötesi garsonlu sahneler beni benden alıyor çok mu aradınız lan o tipleri.

daha da izlemem, galiba sanırsam.
42. bölümde ahmet, deniz gezmiş lerin strateji ve davranış hatalarını bir bir söyleyerek ne yapsalardı idam edilmez, işçilerle beraber güçlenerek gelirlerdi 80 darbesi olmazdı, akp'nin temeli oluşmazdı bir bir söylemiştir.

http://youtu.be/22geqdlkm24?t=3m35s
linke tıklayın.
41. ve 42. bölümleri arka arkaya izlediğim dizimizin vurucu anları...

41'de osman'ın Jules Verne'den dem vurması dikkat çekicidir. Emin olun, bu yazarın romanlarıyla büyümüş çocukların hayal dünyası alabildiğince geniş, hayatı ve olayları sorgulamadaki yetenekleri-tespitleri, tartışmasız her daim birkaç adım öndedir.

''hayatım boyunca okudum, okumakla kalmadım yazdım da. Ama hayatımın hiçbir anında okuma-yazması teksas-tommiks sınırının üzerine çıkmamış insanların sahip olduğu özgüvene sahip olamadım. bu yaman çelişki hayatımın her anında paçama yapıştı ve ben en iyi bildiğim konularda bile adeta tanrısal bir yücegönüllülük ile geri çekildim, önceliği onlara verdim. Ve tabi bu bana duyarlı bir çocukluk, sıkıntılı bir gençlik ve dingin bir ortayaşlılık armağan etti. Pişmanlıklarla dolu bir ihtiyarlık beni beklemiyorsa, iyi bir hayat sürdüğüm söylenebilir''

42. bölümde cereyan eden incir olayları, beni benden aldı çocukluğuma götürdü, senaryo ekibine teşekkür ederim.

- şu incirlere bak be, löpçük gibi namussuzum.
- Yağlı-ballı valla.
- Hadi dalalım oğlum.
- iyice bakalım oğlum, lemi yakalarsa pataklar valla.

Olaylar gelişir, Osman icraatını gerçekleştirir. Evde cemile'den fırça yemek üzere olan Osman ''bu incirler incir ağaçlarının, lemi'nin değil ki, asıl hırsız lemi'' der ve...

''hiç farkında değildim ama kapitalizmin mülkiyet hukukunu yerle-bir etmiştim''

Evet, durmaksızın Osman üstünden bir şey anlatılmaya çalışılıyor. Anlayana.

Yine 42. bölümde ahmet'in Cengiz ile yaptığı tartışma ibretliktir...

Desteğini işçisinden, köylüsünden yani kısacası türk milletinden almayan Sovyet güdümlü sol hareket elbet başarısız olacak ve abd güdümlü bir darbe ile (1980) son bulacaktı. Çok acıdır.
Ali kaptanın burnuna bi şeyler yaptırdığı dizidir. Ucundan accık aldırmış sanırsam.
görsel
43. bölümün fragmanları çıkmış, soner aylin'in eve gitmesini istiyor. Aylin de sert bir dille karşı çıkıyor. Aşk olsun sana soner. Tam toparlandın, aşkına sahip çıkarsın artık diyordum ki, sen yine kaçan hâllerine geri dönmüşsün. Ve sen aylin'cim; bu sefer durma. Çek restini, gerekirse soner'le görüşmeyi kes ama yeter ki o eve gitme, artık soner'in dediklerini yapma güzelim!
birinci sezondaki kaliteli dizi gitmiş yerine dandik bir dizi gelmiş. geçen gazetede yapımcı şirketler ilk sezon para harcarlar ikinci sezon para kazanırlar yazıyordu. demek ki bu dizi de para kazanma faslına geçmiş.
"20. 09. 2011 yayın tarihli bölümünde, ali evde baygındır. bunu gören cemile, ali yi hastaneye kaldırması için mete yi çağırır. mete eski evlerine gelir ve annesini ön kapıda bulur. mete gider kapıyı çalar, ali içerde baygın olduğu için doğal olarak kapıyı açamaz. bunun üzerine cemile arka kapıdan girdiklerini, ali nin de orada olduğunu söyler. şimdi bu cemile niye mete nin kapıyı çalmasını izlemek yerine, mete ye arka kapıdan girebileceklerini önceden söylememiştir? " diye sorulabilecek, mantık hatalı dizidir.
son bölümünde komünist provokasyona imza atmış dizidir.

küçük piç gidip incir yürütüyor, onun üzerinden hırsızlık propagandası, çalmanın güzel birşey olduğu propagandası yapılıyor...

diğeri kardeşinin karısıyla yiyişiyor; ya ne olmuş onu utandıracak birşey yapmadık ki deniliyor...

oha len oha amk!
Örnek dizi.
örnek dizi.

(bkz: kaynım bana kaydı)
(bkz: soner kime gömer)
kanal d dizisi...

#10295817 entry'de eski sezonun temennileri varıdı... kimisi tutmuş kimisi tutmamış...
her ne olursa olsun, geçen gün çüküme baktım da, ali'den daha dik duruyor...
orospu çocuğu ali... hiçbir hâlin seni sevimli göstermeye yetmiyor. ekber sana tecavüz etmeden sönmez içimin yangını...
gerçek hayatta görmiyim. rol mol demem, tepe taklak dalarım sana. piç...
--spoiler--

42.bölüm sonlarında cemile caroline e yüzyılın ayarını vermiştir tabi haklı olarak..

ablamsın cemile...

--spoiler--
(bkz: haram incir)
an itibari ile bursa isimli denize düşen uçaktan bahsediliyor yani dizimiz şu an 1975 senesinde geçiyor.
(bkz: gün gelir devran döner)
an itibarı ile ali, karolin'i kaçarken, bastonunun oval kısmını uzatarak boğazından yakaladı.
yarıldım lan.
allah'ta seni yarsın ali.
Erim erim eridi icimin yaglari. oh sefam olsun. derdim ki düşene nasıl acınmaz böylesine acınmaz. ilk sezon nasıl ağladımsa şimdi öyle bir cıkar ki sefası. daha dur carolıne bunlar iyi günlerin.amma kinlenmişim.
Çemile'nin alayı ve o anki mimikleriyle akıllara durgunluk veren dizi.
Körolin' in para toplama sahnesiyle de kulaklara zarar veren dizi. O ses nasıl çıktı canım senden?
osman'ın ağaçta asılı kalması ve arif'e attığı o ebeni sikicem bakışı. oh yes.
Bu kadar acı içinde bu osman nasıl normal kalabilir anlamıyorum. Şu dizide tek acıdığım kişi Osman dır. Nasıl bir aşk yaşıyor çocuk taktire şayan dır. Mimik ve hareketleriyle herkesin favorisi.*
Osman'ın replikleriyle kahkahalar attırmıştır.
Yerim ulan ben seni.
osman ın bu durumunun gerçekten sıktığı dizi.
ulan bu çocuk en kötü günlerinde bile bu kadar zavallı değildi.
holding sahibi cemile nin çocuğu ne duruma sokulmuş.
inandırıcılığı...
alınır televizyon eve.
ya da osman ne istiyorsa yapılır.

yok ama olmaz. osman sürünecek ki izleyenler üzülecek, içleri parçalanacak al sana reyting.
"Guzel asik" adli koskoca tasavvuf muzigini pop bestesine cevirip ickili gazinoda calip bi de usune şıkıdım oynadilar ya ben bisey diyemiyorum a dostlar... Bu da resmen saygisizlik yani kusura bakmayinda. Tasavvufun bi ruhu bi amaci vardir ya. Hadi tasavvufun ruhuna tamamen kel alaka bi bicimde popa cevirip yorumladiniz da gazinoda calip oynamak nedir ya?