bugün

dolaba depiştirilmiş naftalinli nevresim takımlarının akıbetiyle aynı akıbettir. tuvalatte okunmaya değer mecmua bulunmadığı zamanlarda nostaljik değerine saygıdan ötürü dolaptan çıkarılır geometri soruları çözülür. sıçarken vaktin nasıl geçtiğini anlamaz insan.
bellidir. ihtiyaci olan ki$i/ki$ilere dagitilacaktir.
bir gün öss'ye girecek olan müstakbel evlatlar için saklamak.
ertesi yıl hazırlanılmak üzere saklanıp sınava son bes gün kala ellerinizden öpeceklerdir.
bir daha sizin işinize yaramayacağı için, bir daha tarafınızdan kullanılmamaktır (kazandığınız varsayılmaktadır).

benim kitaplarımın akıbeti belirli. her sene değişen, kurcalanan sistem dolayısıyla her sene değişen kitaplarımı topladım. iki senedir birikmiş kitaplarım ve yaprak testlerim (yaprak testler ansiklopediden daha kalın) şu an bir büyük, bir küçük spor çantasına ve bir yandan asmalı çantaya tarafımdan doldurulmuştur. bunlar sonuçlar geldikten sonra gümüşyaka sahil'de geceyarısından sabaha kadar tek tek yırtılarak harlanmış ateşte cayır cayır yakılacaktır. böylece öss olayına olan hıncımı kitaplardan çıkartabileceğim ve odamda biraz olsun yer açacağım. ayrıca söz konusu ateşte sucuk-sosis vb. pişirerek yiyeceğim, üstüne votka içeceğim. hazırlık ekipmanımın akıbeti budur. kimse beni aksine ikna edemeyecektir.
yakılıp üstünden atlanmasıdır. ya da en yakın çöplük.