bugün

heyecandan ağlayıp sümükleri akmış öğrencidir.
gözünün üstüne vurulası öğrencidir. lakin sınavdan atılmaya sebebiyet verebileceği için değmez. adamın tüm konsantrasyonunu piç eder bunlar. çıkışta yakalarsanız vurun gözünün üstüne.
gelen velilerin tıkadığı trafik sonucu çıkan korna seslerine göre daha masum insandır.
sınav kurallarına aykırı olmasa ya da kopya muamelesi görme riski olmasa, kağıt mendil verme bahanesiyle yanına yaklaşılası ardından da burnu kırılası insan modeli.
sanki bunları yök özel olarak yetiştir yolar sınava sanki heriflerin mesleğidir bu ya tam arkanızda olur yada çok yüksek ses çıkara bilenler ortaya bi yere yerleştirilir duymamanıza imkan olmaz o an sınavı falan bırakıp zihninizde onu nasıl döveceğinizle ilgili hayaller kurmaya başlarsınız.
vakti evvel özdebir'in düzenlediği öss simulasyonları vardı, hala yapılıyor mu bilmiyorum. aha bu öss simulasyonlarından birinde, bu burnunu çekip duran öğrenci kostümünü ben giydiydim.

fecaat lan vallaha fecaat. ne oldu ne bitti bilmiyorum, her şey kağıdıma pıt diye gayet sulak bir sümüğün damlamasıyla başladı. aman allah, selpak da almamışız yanımıza. fakat engelleyemiyorum da öyle bir akıyor ki. koluma siliyorum yok, elime siliyorum yok, neyse mübareğin derdi. bir yandan da hünff, hünf çekiyorum, yer yer üflemeler neyi de başladı sınıfta, gayet basınçlı bir ortam, taraflar gergin. sınav ortasında; "selpağı olan var mı abına koyim, vücudum eriyo." deyu da bağıraman. son çare, üzerimde bi hırka vardı, çıkardım, doladım katladım, fırrrrrt, fırrrrrt, sümkürrr, aşkla sümkürrr, hassretle sümkür.

şanssızlıklar onunla da bitmedi o sınavda. ulan yine ne bok oldu bilmiyorum, tükürüğüm genzime kaçtı, bu sefer de öksürük krizi. burnum da başladı akmaya. önümdeki garibim kız döndü artık "selpak ister misin?" deyu, demesiyle önüne dönmesi bir oldu. karşılaştığı manzara karşısında ne yapabilirdi zaten. gözlerinden varil varil yaş döken, burnundan sümükler fışkırtan, ağzından tükürükler saçan, suratı kıpkırmızı ve hala selpağı almayı gurur meselesi haline getirip; "yuook! ıstamaam!" deyu bağıran bi alev topu. karı demiştir sınava şeytanın oğlu girdi.

sınavdan çıktık, en önde oturan gözlüklü bebe nerden bildi nerden ettiyse, yanaştı; "abi sınavda öksüren sen miydi ya abi?" deyu sordu. yanlışlıkla ayağına basmış gibi yaptım konu kapandı. eve geldiğimde ne burnum akıyordu, ne de öksürük vardı, hay babayın kemiğine dedim. hay babayın atayın da dedim.
bu öss'ye girse sıfır çeker, kazanamasa evde bütün gün oturur osbir çeker. napcak başka? baba parası da yer it.
yapılan tespitler bu tarz ögrencilerin zeki olduğunu göstermiştir.zira o,burnunu çekip rahatsızlık verdiğini veya utanılacak birşey yaptığının farkında olmadan soru çözmeye programlanmıstır.bu öğrenciler aynı zamanda gözlüklü,yer yer sivilcelidirler.doğada sık rastlanılırlar
her 74 saniyede bir, iki kere üst üste öksüren öğrenci ile aynı ekiptendir. kısaca sınav indikatörleri denir bu insanlara. onlar her öksürdüğünde ve her burnunu çektiğinde okumakta olduğunuz soruda başa dönersiniz. yalnız burun çekenlerin bir farkı vardır; çözdükleri her zor sorudan sonra daha derin bir fırt çekerler, bu derin fırt: hastayım ama bu zor soruyu bile çözdüm, evet başarabilirim anlamına gelir. ilgili dersin sorularını bitirince selpak alır silerler ve diğer bölümde kaldıkları yerden devam ederler.
sınavdan kısa süre önce bir adet uzun winston'u içip * sorununu çözebilecek öğrencidir.
2008 öss'de 2 önümde oturan öğrencidir. matematik falan çözerken sorun olmuyor ama türkçede paragrafları anlamamanız için büyük bir neden. allah kimsenin başına vermesin. **
Sinir bozan ve motivasyonu 0'a indiren öğrenci. Aslında bunların hepsini sınavda biraraya oturtmak lazım. Ama sanki yök diğer öğrenciler kazanamasın diye her sınıfa bunlardan birer ikişer serpiştiriyor.
hasta hasta sınava gelmiş girerken de selpak almayı unutmuş sümükleri masaya dökülecek diye rezil olacağım diye çok utanan zavallı hasta iyi kalpli öğrencidir.
insanı deli eder. Heyecandan mıdır bilinmez ama peçete kullanma gereği duymaz. Etrafındakilerin siniri bu kadar bozuluyorken ona acınması gerekir.
katli vacip olan, daha sakin yaklaşılırsa mendil teklif edilesi, çıldırtan öğrencidir kendisi.
sınıfta tanıdık birisi varsa kopya verme ihtimali yüksektir..**
ayni zamanda kaçıncı soruda olduğunu burnunu çekerek hangi ritimle söyleyecek merak konusu öğrenci..
hasta olduğu ayan beyan ortada olan öğrencidir. hoşgörü birazcık hoşgörü. konsantre olamıyorsan o senin sorunun.
oks de de burnunu sürekli çeken öğrencidir. fırsattan istifade diğerleri de o sırada burnunu çekerler.
(bkz: sınavda burnun akması/@uye lol)
yazık lan öyle demeyin öğrencisidir kendisi. o da istemiyordur sürekli burnunu çekmeyi ama naapsın lanet hastalık öss zamanı vurmuştur onu. sürekli burnunu çektiği ve bu sebepten dolayı da onunla aynı derslikte olanları rahatsız ettiği için utanıp sıkılıyordur aslında.
2005 öss de benim de başıma gelmiş olaydır. bir paket selpakla girdim sınava. ama yetti mi bir paket selpak ? yo dostum yooo, yetmedi. e sürekli kalkıp çöpe atacak değiliz selpakları. sıranın bir yanında biriktirdiğim sümüklü selpakların, nispeten kurumuş olanlarını tekrar kullandım*. hakkaten yaptım bunu. e napim abi. o an o derslikte benimli birlikte sınava girip de rahatsız ettiğim herkesten sözlük huzurunda özür diliyorum.
nezle ya da grip olmuş olabilen öğrencidir. bir selpak verin de sevaba girin.
muhtemelen psikolojik travma eşiğindeki öss'zededir. bunun bir de sırasının ayağı oynayan ve dolayısıyla yaptığı hataları her silişinde sıranın gıcırdaması ile "sıra sallayan ve gıcırdatan öğrenci" versiyonu da vardır.
biran önce gebertilmesi gereken öğrencidir kendisi.
sınavda dikkatimi bozup dik dik bağktığım öğrenci tipidir.
peçeteyi burnunu tıkamasını emretmek en mantıklı çözümdür e hala yapıyorsa kafasına sert bir cisimle vurun. *