bugün

Endustri muhendisligidir.
Makine mühendisligi. Yillardir acik efendim kapayamiyoruz.
geleceğin mesleği denilen bölümler kaç yiğidi telef etti kim bilir?
tip fakultesi, tip doktorlugudur. bitirebilir misin bilmem bana mi soruyosun? hayirlisi be gulum mantigiyla calisiyorum.
açık işletme harici bölümlerdir.
Okuluna göre değişir. Dağın başında okunan makine, inşaat falan değildir. Büyük şehirlerde okunanın önü açıktır. iibf ise bikaç okulda açıktır.
genetik mühendisliği,biyokimya mühendisliği,mekatronik mühendisliği,iş güvenliği ve iş sağlığı ve her zaman ki gibi tıp. işletme,iktisat,maliye vs. iibf bölümleri önü açık gibi görünse de üniversite okumuş olmak için gidenlerle doludur ve önleri nerdeyse kapalıdır artık.
Bilgisayar muhendisligi, elektronik.
mekatronik mühendisliği. Okuması çok zor ama. Makina, elektrik ve elektronik, bilgisayar mühendisliklerinin birleşimi. Piyasada çok fazla mekatronikçi de yok.
gastronomi olması muhtemeldir.
Hukuktur. 80 milyon nufuslu ülkede sadece 80 bin avukat vardır en basitinden.
hukuk olamaz.
iktisat değildir, Allah iktisatın belasını versindir.
kesinlikle mimarlıktır.
itfaiye.
tercih kılavuzlarına göre hepsi.
Genetik mühendisliği. Kesinlikle geleceğin mesleği. Baya bi geleceğin. 20-30 sene sonranın.

Geleceğin mesleği diye öğrencilere sikik sikik meslek yazdıran rehber öğretmenlere kafam girsin.
radyoloji dediler girdik mal gibi , bi de endüstri mühendisliği deniycem bakalım ...

edit : radyolojiyi lise için söylemiştim ama üniversiteside var tabii.
(bkz: biyomedikal mühendisliği)

önü açık ama o kadar açık ki türkiye'de iş bulamazsın.
işletme. (işletemedi)
sağlık alanının her türlüsünün önü açıktır.
Maden mühendisliği.

Desem de inanmayın. Bor madeni dünyada en fazla senin elinde. Petrol bile olduğu söyleniyor ama bu iktidar olduğu sürece boş meslek. Ne zaman pozitif bilimlere değer veren birileri gelirse o zaman önemli bir meslek olur maden mühendisliği.
halkla ilişkiler ve organizasyon.
mekatronik mühendisliği
grafik tasarım
nükleer enerji mühendisliği (santral kurulursa türkiyede de iş bulabilirsiniz)
tıp
Psikoloji
gastronomi.
biyomedikal mühendisliği - malzeme mühendisliği.

biyomühendislik te olabilir o.