bugün

hakiki hayatımıza başlayacağız, inşallah.

''Meselâ, aklın bir hizmetkârı ve tasvircisi olan kuvve-i hayaliyeye denilse ki, “Sana bir milyon sene ömürle saltanat-ı dünya verilecek; fakat âhirde mutlaka hiç olacaksın.” Tevehhüm aldatmamak, nefis karışmamak şartıyla, “Oh” yerine “Ah” diyecek ve teessüf edecek. Demek, en büyük fâni, en küçük bir alet ve cihazat-ı insaniyeyi doyuramıyor.

işte bu istidattandır ki, insanın ebede uzanmış emelleri ve kâinatı ihata etmiş efkârları ve ebedî saadetlerinin envâına yayılmış arzuları gösterir ki, bu insan ebed için halk edilmiş ve ebede gidecektir. Bu dünya ona bir misafirhanedir ve âhiretine bir intizar salonudur.''

-rnk, sözler.
Ölüm bedenedir ruha değil. Ahiret denilen bir yer var. Yok öyle her haltı yiyip yok olup gitmek.
bedenin çürüyecek, kurtlara ve çeşitli böceklere bir süre gıda imkanı sağlayacak...
enerjin form değiştirip farklı bir boyutta enerji olarak varlığını sürdürmeye devam edecek...başka da bir bok olmayacak...
Yeni bir hayata doğacağız. Kabri,mahşer'i,mizan'ı,sırat'ı,cennet ve cehennem'i göreceğiz.
Ve en önemlisi cemalullah'la müşerref olacağız.
Sırasıyla,
1.Berzah hayatı,
2.Kıyamet,
3.Ba's (diriliş),
4.Haşir,
5.Mahşer,
6.Hesap,
7.Sırat,
8.Cennet veya Cehennem
veya 9.Bir süreliğine A'râf.
Her şey o zaman başlayacak.
Böceklere yem olucaz,en iyisi kadavra olmak .
Dünyadaki günahlarımız kadar yanımızda odun götürüp cehennemde onlardan arınacağız.
Derdi dünya olan için ölüm var.
Ölüm, kulluk yapabilene ödüldür..
Zerre kadar iyilik ve zerre kadar kötülük yaptıysan onların karşılığını alacaksın.

Bir çocuğu mutlu ettiysen o da karşına çıkacak, birine hakaret ettiysen, kalbini kırdıysan onun da hesabını vereceksin.
Bazıları şunu iddia eder "insan öldükten sonra yok olur gider" ruh denilen şey bilimsel olarak kanıtlanmış iken, ölümden sonra yok oluş gibi birşeye inanmak saçmalıktır. insanın ölümü ruh denilen şeyin bedenden ayrılması ile oluyor.
ruh denen seyin varligina inaniyorum ve yok oldugunu dusunmuyorum.
hicligi dusunup delirmek yerine ikinci bir alemin varligini kabullenmek daha akillica bence.
Her şey sona ermiş olacak.

Bu film son nefesimizle birlikte bizim adımıza bitmiş olacaktır.

Dirilmeye fazla umut bağlamamak lazım. Netice çoğumuzun dirilmesini gerektirecek bir mesele yok.

Ne çok zekiyiz ne de çok günahkar.

Dirilmeye layık olanlar diriltilsin biz sıradan tiplerin varligimizda bir mana göremiyor oluşu yok olmayı hak ettigimizin en büyük kanıtı.
Sonsuz bir uyku hali.ve gübre olucagiz.
Herkes kendi içinde bir yolculuğa çıkacak.
inanın veya inanmayın ama bu soruyu baya ciddi mana da düşünmek lazım, kafaya takmadan yasamak yerine böyle sorular aklınıza geliyorsa bir sebebi var

mesela uzaylılar var mı yok mu diye dert etmiyorum hic aklıma bile gelmiyor, açıkçası umrumda da degil, vicdanım rahatsız değil, aklım meşgul degil,

peki neden bu konu aklindan çıkmıyor, vicdanın bir türlü rahat degil, çünkü bu en gerçek manada hayat memat meselesi ve kestirip atilacak bi konu degil, araştırın, okuyun ve en onemlisi vicdanınızın sesine kulak verin
Şahsen ben şöyle düşünüyorum. Doğumumuzdan öncesini hatırlamıyorduk ölünce de öyle olacak, yok olcaz bayağı bayağı hiçlik.
Allah'ın emirlerine uyanlar cennet'e girecek ve Allah'ı görebilme şerefine nail olacaklar, uymayanlar ise cehennem'e girip azap çekecekler.
özetle bunlar olacaktır.(allah'ın, peygamberlerine ve bizlere bildirdiğine göre)
Hep daha önce deneyimlememiş insanlar konuşmuş. Çok da bir faydası olmuyor arkadaşlar. Tecrübe sahibi biri varsa merakla dinlerim.
Dini insancı zayıf olanları korkutur mesela beni korkutuyor ve kafamda hicbir mantık almıyor ve mecburen inanmak zorunda oluyorsun yoksa kafayı bile bozabilecek zeviyeye gelebilirsin birazda biz kullanalım din efsunundan bedava ağrı kesici antideprasan.
ameliyatta narkoz alanlar bilir, uyutulup uyanma arasındaki o zamanı hiçbir şekilde hissedemezsiniz. ölümü düşününce aklıma hep o süreç gelmiştir. ona benzer bir şey olur diye düşünüyorum.
yazılanlara bakınca bir çoğunun cehennemde odun olacağı gözüküyor.
muhtemelen hiçbir şey hatırlamadan bambaşka bir yerde bambaşka bir hayatın içinde yeniden uyanacak insan.
toprağın yağmurla dirildiği gibi dirilip haşir meydanına getirileceğiz.
eğer üzerinde uzun uzadıya düşünürseniz cehennem bile yok olma fikri kadar korkunç gelmeyecektir.