bugün

Ayak serçeparmağını çarpmak veya legoya basmak gibi şeyler.
Diyete başlayıp kabız olmak veya bütünlemede hem vize hem de final konularından sorumlu olmak. Allah'tan regl kadir gecesine denk gelmeyecek o yüzden onu es geçiyorum.

Ölüm gibi bi şeydi ama kimse ölmedi dedirten durumlardır bunlar arkadaşlar.
Model grubunun dağılması.
otobanda benzinin bitmesi ve hayatını değiştirecek mülakata yetisemeyip düz memur olmak.
Aşk acısı da böyledir. Öldürmez ama süründürür. Yeni birisi olmasın istersin ama o da imkansızdır artik. Kimsenin başına gelmesin. Kemik kırılsa iyileşiyor ama kalp kırılınca çok zor.
bilgisayarı isteyen misafir çocuklarıdır.
sevdiğinizin gözünüzün önünde olup bir o kadar uzak olması durumudur sevgi avucunun içinde ama onu sarıp sarmalayamamak.
Hayallerinden mecburen vazgeçmek.
çok sevdiğin birini kaybetmek, yaşadım evet.
işim gereği ailemden bir süreliğine ayrılmam gerekiyordu. 18 aylık kızımın baban gidiyor dediklerinde bana bakışı var ya. Allah uzun ömürler versin yavrularımıza.
Matematik formüllerini unutmam!
Damn it! iki kare farkı alamayacaz sonra. Gülerler adama.
Yarım kilo baklava gömdüğün günün sonraki günü sahura kalkmadan oruç tutmaktır.
ölüm korkusu .. muhtemeln panikatak tetikliyor filan. berbat bişey amk.
deneyip deneyip başaramamak.
Iııı, istedigin bir şeye cok yaklaşıp tam oldu derken olmaması.
Sevdiklerinin ölmesine rağmen senin hayatta kalman.
insanın sağlığını yitirmesi.
En ufak ağrıda bile hayattan zevk alamaz, bir şey yapamaz duruma gelirken, kemoterapi alan ve sağlığını yitirmiş hastaların fiziksel ölçüde çok ağır tablolarda ağrıları oluyor. Şahit olan, gören veya yakınında bu durumu gözlemleyenler bilirler; ölmek için dua eder hasta insanların çoğu.
Bunu sadece majör bir hastalık tablosuna bağlamak da değil, en ufak bir yerininizin ağrıması, acıması Veya hissettiğiniz fiziksel ağrı insanı bir anda bu konum ve düşünceye sevk edebiliyor. Bu kıymetli şeyin değeri de yalnızca yitirince, sağlığı kaybedince anlıyor insan. Bu yüzden;
Allah herkese sağlık, sıhhat ve hayırlı bir ölüm nasip eylesin.
Çünkü can bedenden kolay çıkmıyor.
Bir dersi 3. Defa alıp yine verememek.
babanızdan kredi kartını aldığınız an.
(bkz: ölüm gibi bi şeydi ama kimse ölmedi)
Ölüm muhtemelen tecrübe edilemeyen yegane şeydir çünkü ölürseniz ölmüşsünüzdür. Tecrübeden kasıt eylem sonrası varlığınızın devam edebilmesinin deneyimini kullanabilmek. ama ölürseniz varlığınız son bulur. Tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de birçok insan gerizekalıdır. Bu yüzden ölümün bu dünyadan olduğunu varsayarlar ama bu yanlıştır. Kalbin durması vs. gibi olaylar da tam olarak ölümü ifade edemez. Adı üstünde ölüm. Basit düşünülürse anlaşılabilir. Belki biraz tanrının insan gibi olduğunun düşünülmesine benzer. Belki kılıf uydurma.
bekle dedi gitti
ben beklemedim
o da gelmedi
ölüm gibi birşey oldu
ama kimse ölmedi.
Bir rivayete Gore insanı güçlendirmektedir.
Bolca nutella sürülen ekmeğin yere ters düşmesi.

Misafirlikteyken tuvalete gidip sictiktan sonra suların kesik olduğunu fark etmek.

Eski sevgilinin nisan fotoğraflarını görmek.
Bir kere sarabilmek için dünyaları verebileceğiniz insanın boy boy nişan fotoğraflarını görmek.
ileri derecede migrendir. böyle kafanı duvarlara sürtüp kıvılcım çıkartasın gelir sokaktan konuşarak bir adam geçse sinirlerin alt üst olur baş ağrısından. sonradan alışıyorsun tabi ölüm değilde bir alt kademesi gibi gelmeye başlıyor.