bugün

hakkında redditte başlık olan konudur.
30 yaş üzeri türk erkek birey ise telefonun sahibi mutlaka rezalet olur.
Ölmeden de bakabilirler. Şüphesiz balikesirli şeffaftır.
ben öldükten sonra telefona baksalar ne olur en kıymetli benimmm.
Telefon dert değilde evde en az on tane günlük minvalinde yazılar yazdığım ajanda var. Ben asıl ondan tirsiyorum. Tırsmak derken ben ölmüş gitmişim de evdekileri ekstra üzmek kötü olurdu.
Sesli güldüm bu benim hiç aklıma gelmemişti..
Ben öldükten sonra ister baksınlar, ister bi taraflarına soksunlar.
Sakıncalı işler yapmayan şahs-ı muhterem bünyelerde bulunmayan korkudur.
Öldukten sonra cok da sikimeydi ya.
Ne yalan söyliyim ben de olan korkudur .
birkaç arkadaşımla anlaştım ben. ben önce ölürsem, onlar yok edici görevi üstlenerek telefonu imha edecekler.
Ben de olmayan korkudur.
Korkacak kadar neler yapıyorsunuz o telefonlarda anlamıyorum ya da ben mi cok masumum chrome ve wp dısında kullandıgım bir sey yok.
Öldükten sonra telefonuma bakacak kisi cok cok arkadaslarımla mesajlarımı okur guler eglenir veya galerimdeki asırı absurd komik fotolara bakar yine guler.
Ben ölmüşüm ağlayanım yok der ben ağlarım.
götüne tepilen pamuğa yanacağına telefona yanan mevta saçmalığı.
Kuldan çekindiğiniz kadar allah'tan çekinmiyorsunuz ya, ne diyeyim.
Benim böyle bir korkum yok. Çünkü nişanlım zaten elinden telefonumu düşürmüyo sağolsun.
ölümden korkmuyorsun da telefonuna bakarlarsa diye korkuyorsun ilginç.
Telefon konusunda böyle bir korkum yok. Parmak izi kullanmıyorum sadece pin var. Pin yanlış girilince telefonu sıfırlıyor. Ne harici bir serverda ne de bilgisayarımda yedek yok.

Esas konu bence günlük tutmak.
Bir korku. Seks arşivim bilgisayarımda allahtan.
telefonumda kilit yok her zaman kapa kilit aç beni üşendirdiği için kaldırdım. sakladığım bir şey yok zaten. vodafone, banka mesajları ve bir kaç oyun haricinde bulacakları bir şey yok. sosyal medya hesabı veya whatsapp yok yani biriyle irtibatım yok, okunacak mesaj yok. telefonun kendisi discovery 2 mini milattan önce kalmış telefon 200 lira ya eder ya etmez satmaya değmez yani.
Düşünmesi bile ürpertti..
Sen ölmüşsün zaten. Baksalar ne bakmasalar ne.
Buraya yazdıklarımı görürseler beni gömmek yerine yakarlar külümü de lağıma dökerler şerefsizim. Çok da sikimde.
En büyük korkum, cidden.
Telefonda sakıncalı konuşmalar yahut sakıncalı nudeler varsa ortaya çıkacak bir his.
Lakin gelgelelim bende böyle bir his yok kalbim kadar tertemiz telefonum tam bir memur gibiyim.
öldükten sonra pek bi manası kalmamış eylemdir.