bugün

dakikalarca, saatlerce öksürme durumudur. sigara içenlerde bu kriz genellikle gece saatlerine denk gelir ve adamı çileden çıkarır.
sigara içmeme rağmen bende de meydana gelen krizdir 10 günde bir oluyor. havuz etkiler mi acep diye düşünmekteyim.
geldimi gitmez, etraftakilerin size veremli gibi bakmalarına sebep olur.
ballı zencefil iyi gelir.
öksürük şurubuyla geçer.

öksürük şurubunu öksürük kriziniz yokken içerseniz öksürmeye başlarsınız.

(bkz: öksürük şurubu içip entry girmek)
Öksürük şurubu ile geçer mi?Komik!
Yakın zamanda inşallah yakınıma uğramaz.
Aile hekimine göre sürekli ağır gripsinizidir,dahiliye doktoruna gidersiniz verem zanneder,göğüs hastalıkları doktoruna gidersiniz bronşit zanneder.Okuldaki lanet hocalarınızda psikolojik zanneder.Çevreden türlü türlü kocakarı ilaçları denersiniz.Yetmez Azerbaycandan gelen kür önerileri yapılır.Daha çok kusulur.2 yılın sonunda Çocuk doktoru gelir bu çocuk Alerjik rinit+Astım der.Deri testi sonucunda 2 artımın 3 olmaması için uğraşılır.Gelsin kortizollar,gitsinler antihistaminikler hepsi benim canım hepsi!5-6 yıl kullandıktan sonra geçmez.Şehir değiştirip ibrahim Saraçoğlu'nun Keçiboynuzu kürü tedavi eder.Ve bir daha Hastahanenin Göğüs hastalıkları,immünoloji bölümüne uğranılmaz.Şehir değişirse uğranılır .iklimin şekillendirdiği bir başka hastalık.
kimi zaman en beklenmedik yerlerde tükürüğün soluk borusuna kaçmasından kaynaklanabilir.
kendi tükürüğünde boğulmak korkusu oluşana dek sürer.
kimi zaman, sonlandiginda iç organlarin dışarı çıkmamasiyla şaşırtan krizdir..
yüklendikce yüklenir.
insana nefes bile aldırmayan illet. günlerdir geçmediği için bünye öksürmekten yorgun düşer. artık nefret gelmiştir, evde işte her yerde öksürük sonrası küfürler küfürler... çaresini bilen mesaj kutumu şenlendirebilir bence.
2 gündür hasta olduğum için aynı dertten müzdaribim.

2 saat evvel annemin dediği tarifi uygulayarak belirli bir müddet öksürüğüm kesildi. 1 çay kaşığı zencefil, tarçın ve yeteri kadar balı birbirine karıştırarak yenilmesi gerekiyor. tarçından dolayı biraz acılığı var ama kesinlikle faydalı.

ayrıca ertesi sabaha kadar kesin çözüm isteyen bünyelere yatarken terlemelerini öneririm.
uykusuz gecelerin sebebi olur bazen.
ateşli gecelere sebeptir .
Sınavda aniden gelen, su içilse de öhö öhö yapılsa da geçmeyen krizdir.
bazen dersin ortasında sınıfı terk etmeye sebeptir. kriz gelince nazik nazik öksüremiyorsunuz ki! ciğer parçalarcasına öksüreceksin ki rahatlatsın. e onda da hocanın söyledikleri duyulmaz oluyor bari diyorsun çıkayım parçalayayım rahat rahat ciğeri.
boğaz kuruluğuyla birlikte olursa boğaz falan kanatır bunçün sık sık sıvı tüketin.
bir de zencefil bal anacım bunun olayı. geçirmez ama rahatlatır. en azından uykunuzdan boğularak kalkmazsınız.
Eğer bugünkü sınavda biri öksürseydi yeminle soruyu falan bırakır saçını başını yolardım o kadar odaklanmıştım ki su şeker vs hiç birşey yapmadım sadece bi ara ezan okundu mola verdim sonra tekrar .devam ettim
Oruçluyken gelince siniri bozandır. Net.
Ani bir öksürük krizi geçiriyorsanız... En sevdiğiniz şekerlemeyle bu sorunu çözebilirsiniz.
Göğüs hastalıkları bölümüne git direk doktor sft bölümüne gönderir gelirsin doz ayarlı bir ilaç verir gönderir.
--spoiler--
Şekeri uzunca bir süre emerek boğazınızı rahatsız eden öksürük krizini engelleyebilirsiniz.
--spoiler--
faranjitiniz varsa bolca yaşayacağınız durum. çekilecek çile değil, hele geceleri daha da beter artar.
insanı öldürmez süründürür.
Eğer bu kriz misafirliğe gidince yemekte olursa ev sahibinin fesat bakışlarına maruz kalabilirsiniz.

Edit:yöhh çööh kus bari kus...
Geldi mi gitmemesi durumu.
özellikle kütüphane gibi sessiz ortamlarda tutan cinsi hılt eder insanı.
umarım sınav esnasında olmaz.